Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am si eu o mare dilema, din nou. Ii dau Mirunei calciu cu seringa. Buuun, problema e ca il scuipa aproape pe tot prin colturile gurii, iar ce mai inghite, se stramba si se cazneste pana il vomita. L-am pus in ceai, rezultatul = nu a mai baut ceai . I-am luat Calciu Pharco, nu il bea. Mai aveti vreo idee cum sa reusesc sa o fac sa-l bea?

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MAI noi am venit de la vaccin, acum suntem bine dar am tras un plans acolo....vai de capul meu . a zis dr ca este al doilea in topul urletelor.
asistenta este o draguta, dar cred ca nu a mai facut decat vreo 2-3 vaccinuri pana acum....ii cam tremurau mainile.

Era acolo un bb de 2 luni, care nu facea kk nici el si mamasa i-a dat IAURT CU BISCUITI...si pe mine m-a intrebat dr : ce mananca si ce stie sa faca la 4 luni...hahaha imi venea sa-i zic ca facem tumbe, arte martiale si vrem sa ne apucam de parasutism.
dar mi-a dat trimitere la budimex, la neurologie ca la 4 luni nu se trage in manute..adica daca il apuci de manute, el nu timde sa se traga in sus....

cu textele alea care le-am dat mai acu cateva pagini mi se par...asa si asa, cu ceaiul hai sa va spun ca am observat eu. cateva zile, nu am baut ceai - ca tot uitam sa-mi fac - si cand am baut, sa vedeti ce sani plini am avut in ziua aia.
asa ca nu voi mai bea zilnic, nici galacto nu voi mai lua zilnic, nutrinatal nu am mai luat de cateva zile, plus ca m-am hotarat sa nu-i mai dau lapte cu bibele, o sa-l las un pic sa flamanzeasca ca sa manance din titza.

Cu scaunul de masa, tot de aia l-as lua si eu cu spatarul reglabil, ca-l mai iau cu mine prin casa, ca doar nu o sa car caruciorul in bucatarie, ca nu am loc. si cand or fi zile ploioase....murdar...
cu rotile -aha cu rotile- nu as vrea neaparat, dar sa stiu ca sunt stabile. ca alea de la babycare mi se par f fragile, adica daca incepe sa se zbata...mai vedem noi.

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by joy04

dar mi-a dat trimitere la budimex, la neurologie ca la 4 luni nu se trage in manute..adica daca il apuci de manute, el nu timde sa se traga in sus....
joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut



Inca nu incetez sa ma minunez de "ideile" acestor medici! Sa-mi zici ce ti-a zis Budimexul!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Multumesc mult la toate fetele care mi-au trimis raspuns!

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Mai Joy...
Eu sunt f bolnava acum,am o basma cu carmol,in jurul gatului,da'tot iti raspund!
Pentru ca este un forum,si ne citeste multa lume,m-abtin de la injuraturi,cu toate ca tare pofta am sa-i zic ceva de dulce lu'doctora aia desteapta:pai,adica dadea exemplu pe tuta aia al carei bebe manca iaurt de la 2 luni??Cretina dracu'!!Si-adik cum ce face la 4 luni?
Calcul probabilistic si stie 4 limbi,si mai calculeaza si determinanti la matrici...ale dracu',se dau destepte!
Las'ca ti le stiu eu:pediatre...phiu...sunt sigura ca au si o gramada de mosi,si ca functioneaza la greu si ca medici de familie,asha-i?
Saracu Vladone!
Georgiana scumpa,cre'ca nu te speriasi ca al tau nu manca iaurt cum manca desteptu ala mic...si ca nu se ridica-n brate...hai sa fim seriosi...copiii nu sunt robotei sa faca toti la fel,la fix 4 luni si-o secunda!

Off offf,mai mai!
Gata
M-am descarcat
Parca nici capu' nu mai ma doare asha!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Feli,vazui ca esti pe aceeasi lungime de unda cu mine!
Bravo!
Ce ne facem noi cu medicii astia?
Le mai marcam si-o carca de bani!!

PS ma refeream in mesajul anterior la moshi-ca pacienti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by silvia_d

Feli,vazui ca esti pe aceeasi lungime de unda cu mine!
Bravo!
Ce ne facem noi cu medicii astia?
Le mai marcam si-o carca de bani!!

PS ma refeream in mesajul anterior la moshi-ca pacienti!

Silvia si Sergiu-Stefan-2 dec.05



Ehe, si as mai avea cateva exemple de "perle" d-astea, dar sunt cu Ilinca in bratica!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

bey,copii

Ia cititi aci:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72707&whichpage=1


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Noki, ce zici de Milumil? Cand ingrasuneste? Acum, cand bb e mic sau efectele se vad mai tarziu? Ca Elise papa din prima zi si abia a ajuns la 6 kg!!!! Pleeease, astept raspunsul tau!

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ma desteptai si eu!
Miha2006- bine ai venit in grupul nostru. Nu am apucat sa citesc cine stie ce de prin urma. Ti-ai facut albumul foto? Ca daca nu...
Iata pasii prin care poti crea un album in contul comun. (Daca nu esti inscrisa in contul comun accesezi http://pg.photos.yahoo.com/, scrii numele contului si parola pe care le ai pentru contul de e-mail apoi treci direct la pasul 2.)
1. Intri in contul comun;
2. Apesi pe icon-ul Create New Album (primul, stanga sus)
3. Scrii numele albumului (Album Name) si selectezi modul de vizualizare a fotografiilor de catre alte persoane:
- Private (Daca vrei sa nu le vada nimeni sau doar cateva pers - trebuie apoi sharat);
- Public (au acces la foto toti utilizatorii);
- Friends Only (doar prietenii a caror adresa urmeaza sa o scrii mai jos);
4. Apesi Continue
5. Apare o fereastra in care trebuie sa selectezi fotografiile pe care doresti sa le pui; apesi Browse pentru a selecta o fotografie de pe calculatorul tau.
6. Dupa ce termini de selectat toate foto apesi Add si astepti pana le adauga in album.
Spor la munci!

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput