Impreuna, Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulina_buclucasa spune:

SALUTARE FETELOR! Cam tensiune pe la voi....sper sa treceti peste, cit mai repede.
MIRELA, eu am lucrat intr-o cresa privata "Baby`s Land" si nu-ti recomand sa nu duci copilul acolo...spun multe si fac putin din ce spun, despre alimentatie ce sa spun ...foarte, foarte proasta....

Sper sa gasesti o solutie cit mai bune pt. puiutul tau, bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_buclucasa spune:

Scuze pt greseli, ma tot trage Codruta de miina...sa nu duci la aceasta cresa...poate altele private sunt ok, dar asta sigur nu
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

AAAAA, BULINAAAAAAA! Pe unde umbli, draga mea? Ti-am dus dorul fizic si virtual.

Eu am avut azi o zi super-super-turbo! (la lucru, ca in rest e totul foarte bine)

Silvana, sper sa se rezolve fara "cutit"!

Ciocolatica, nu te speria, ne mai apuca pe noi din cand in cand o luam pe ulei, dar ne revenim repede

Si celelaltele fete ... pe unde sunteti? Hello? Anybody there? Echo! Echo!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thessa spune:

buna seara tuturor fetelor
pentru inceput-la multi ani Cosmina,pt data de 6
-Doris, felicitari fetitei tale,sper sa fiu si eu vineri la premiere la expo baby,poate ne cunoastem(desi nu stiu la ce ora este premierea)
- imi pare rau ca nu ajung sa scriu in fiecare zi dar,citesc toate mesajele postate,si,desi nu va cunosc, ma bucur pt succesul fiecareia dintre voi si ma intristez pt necazurile voastre,Silvana- multa sanatate copilului tau,ii tinem pumnii
- eu ,va salut pe toate fetele si chiar daca sunt mai noua si ma bag si eu ca" musca-n lapte" sunt de acord cu Ciocolata cu piper,cel mai important este sa fim sanatosi si sa ne bucuram de luna aprilie care ne ofera atatea--" vine" caldura,"vin"FLORIILE,se apropie Pastele si ar trebui sa fim cu totii mai buni(eu ma straduiesc dar nu prea reusesc).
-pana data viitoare,va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!

va doresc o zi usoara, mai un pic si vine we. pacat ca e urit afara (bine ca nu e si frig).

danitin, tu pe unde esti? tot ingropata in munci?

mirela, poate totusi ne vedem, ca tare greu e, stam tare departe unii de altii. pupici la mara mica, pardon, mare, mare!!

eu nu va enumar pe toate acum ca au venit treburile dar sunt prin zona si mai vorbim



19+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Sa va spun ultimele noutati. Ieri la ora 4 am fost la dr. Ienciu, i-a facut audiograma care a iesit cam nasol, dar e bine ca nu e slabit nervul urechii. Odata cu disparitia secretiilor, revine si auzul. Acum suntem 7 zile pe tratament si dupa cele 7 zile mergem la control. Amigdalele le va injumatatii cu laserul, iar polipii ii vom scoate nu stiu daca asta se va intampla inainte sau dupa Paste.
Gabi, iar au innebunit nemtii?
Lili, bine ai revenit!

Va pup pe toate
Silvana si soricelu' Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Sal'tare....

Maaaah,nu ma pot abtine sa nu scriu si io aicea,ca va iubesc...(si nu sunt lezbi)...
Katik,esti multumita acum?Stai linistita,ca faci rau la bebe si lasa problemele Pamantului pe umerii lui Atlas...
Silvana,ar fi super fain sa scapati de operatie...e traumatizant,in primul rand si pe urma dureros...Sper,din suflet sa scape Paul fara cutit si sa se refaca cu medicamente...O s-o tot tragi cu gatul pana pe la 8-9 ani,pe urma se reglementeaza situatia,nu stiu explicatia.Cineva asa imi spunea si mie si nu credeam.Insa am observat ca,dupa 8 ani si Alex a inceput sa aiba foarte putine probleme cu gatul si anul trecut a mancat si inghetata fara probleme.
E o chestie,habar n-am care e treba!Sanatate la flacau si pupaturi la mama lui!
Doris,vezi?ai o smecheroaica la usa....Ce le are ea cu replicile!Descurcareata fata!Si...intre noi fie vorba,sa fi fost in locul lui Ines si eu i-as fi zis la fel la popa!Spor la treaba de Paste!
Mirela,fi-miu a fost la cresa din Dacia,cea chiar de langa policlinica aia,la doamna Gurca.Eu una am fost multumita de gradinita de acolo si chiar vreau sa merg sa o inscriu pe Luana tot acolo.Directoarea e o tipa faina,cumsecade,blanda si vorbeste frumos.Cu mancarea...no comment!Primeau zilnic mancare facuta de bucataresele de acolo,au avut de multe ori la pranz chiar si friptura de vita la tava,pulpe de pui...praji facute de bucataresele lor...De anumite aniversari bucataresele le pregateau gogosi umplute cu gem,branza,finetti...Eu una am fost multumita.Chiar daca gradinita arata jalnic pe afara si chiar si pe interior...prestatia doamnelor e de calitate si mancarea buna.Incearca acolo.Poate o sa fie fetele noastre colege din toamna,mai sti?hihihi...
Lili,ce mai face micuta ta?!Ce mai faci tu?
Iaca,Gaby draga,am semnat si io condicuta...bine?
Thessa,si tie tot binele din lume...
Anda,ce faci de ziua ta?Dai o bere sa-ti zic de multi ani sau cati vrei tu?
Cicolata draga....ce nick yam-yam ai...ai dreptate cu ce ai scris:copiii sunt cei care ne umplu viatile de bucurie...Iti doresc tot binele din lume si sanatate multa copilutei tale!

Mey,fete,va scriam io mai saptamana trecuta,parca...ca ne tot interesam de un credit la ING...Nu se poate.E un cerc vicios,un lant al slabiciunilor din care nush ,zau,daca vom iesi vreodata...Poate doar daca vreo matusa de a mea de prin America imi lasa si mie ceva mardei...Pai ca sa luam credit personal,ne trebuie garantie imobiliara din Timisoara,pe care noi nu o avem(ca d-aia facem creditul,nu?).Garantie care trebuie sa depaseasca in valoare cu cel putin 10 000 de euroi creditul.Cum nu avem domiciliu de Timisoara,nu avem nici garantia,nu luam credit personal.Ca sa facem credit imobiliar,ne trebuie 25% avans,pe care nu il avem,insa putem lua credit personal avansul...dar nu de la aceeasi banca,de la alta,care alta nu se stie daca ne da fara domiciliu de TM si fara garantie.Bun,in 18 zile trebuie sa ne miscam rapid sa gasim si vanzator si sa luam si credit imobiliar...care sa poata fi si aprobat...Ati inteles ceva?Ca mie mi se invarte totul in capatana...
Asa ca slabe sanse sa avem o casuta intr-un viitor apropiat...Asta e viata asta de rahat!
Voi ce cunoasteti in sensul asta?Poate aveti voi idei sau cunostinte despre credite,banci...avantaje....

No,gagici,sa aveti o zi buna si mai vorbim noi!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele!

Katik, multumesc ca intrbi de mine. Am de lucru da nu asta/i cauza absentei ci o pardalnica de stare din aia fara nume. Am cazut intr/un butoi cu melancolie si taaare greu ma extrag de acolo. Mi/e cam somn, sunt nervoasa, alea, alea
Gabi, nu stiu daca se poate dar ai vrea sa/mi incluzi spiridusul pe lista sarbatoritilor. O cheama si Florina si o vom sarbatorii de Florii. Sau ziua de nume nu se pune?
Dorisfelicitari,chiar daca cu intarziere pentru titlu.
Ana - nu poti tu sa faci osa trimiti putin optimism. Sau n-ai nici tu...
Silvana - multa sanatate puiutului. Cand am fost cu Lori in spital un baietel din acelasi salon a fost operat de polipi. Si-a revenit foarte repede, la o ora dupa operatie se juca cu masinutele pe podea, seara a mancat un terci foarte subtire, a recuperat repede. Oricum, eu iti tin pumnii, stiu cat de greu e atunci cand puiutul e bolnav.


Eu sunt clar meteodependenta si alternanta asta de ploaie cu soare ma da gata. In plus am si o problema, al meu sot are tot mai mult de lucru, sta tot mai mult cu colegii de serviciu si eu ma simt cam parasita asa ca de aici starea de spirit de kk.



Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

tot eu sunt!!!! nu scapati de mine asa usor, hi, hi, hi, hi!!!

ana, . s-a luminat de ziua, . cu atlas ma am tare bine, pacat ca nu stie sa faca papitzi, curatenie, etc.etc.

danitin, cauza n-o fi cumva alta, care se lasa cu ceva greturi
no, pai hai si iesi din butoi ca avem de treaba aci!!

silvana, cum vine chestia aia cu laser-ul? ca io n-am habar de asta

felicia, voi vi-s pe drum undeva sau ati ajuns prin timisoara deja??

thessa,

bulina, fain ca ai venit! ce face printesica cea mica si frumosa? e cuminte?(adica, ce intrebare, toti copiii sunt cuminti).

no, hai ca mai vin!


20+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Ana, m-ai zapacit.
Eu nu stiu ce sa-ti zic, dar daca vrei, am doua cunostinte consultant, care pot sa-ti dea detalii.
Cand ai timp, spune-mi si va aranjez o intalnire.
Da, ma, Ines parca ar fi fica-ta...asa glumeatza e...

Denisa, draga mea, as fi dat un Quote, atat de frumos ai scris.
Intr-adevar, copii sunt cea mai mare bucurie, indiferent de ce aptitudini si calitati au...
Sunt ai nostri si ii iubim fara masura, neconditionat.
Ti-am citit postarea la Copii cu astm.
Imi pare nespus de rau, prin ce ai trecut cu fetita ta.
Dar, din cate am citit, esti o mamica model, care nu se lasa, care spera si face tot ce-i sta in putinta sa-i fie mereu bine printesei...
Va doresc multa sanatate, fiindca ai dreptate, nimic pe lumea asta nu e mai dureros decat sa-ti vezi copilul bolnav si sa nu-l poti ajuta, desi ai face orice sa reusesti...
D-zeu este cu voi, oriunde si oricand, trebuie doar sa crezi!
Si sa speri ca se va face bine definitiv!
Va pup, apropo, cum o cheama pe fetita ta?

Silvana, deci asa cum am auzit, de la Mihai, operatia de injumatatire se face cu laser...
E super, nu va fi asa traumatizant pentru Paul si sangerarea va fi redusa considerabil...
Desi, sper din tot sufletul, sa scape de operatie!
Asa cum zicea si Ana, pe la 7-8 ani se calmeaza...
Doamne cat mai e pana atunci...Ines mai tot timpul face rosu in gat, desi repetam exudatele, totul e ok.
E o sensibilitate mostenita.
Nu e grav niciodata, o tine cateva zile, cu putina febra si gata...
Dar eu una nu mai rezist.
Daca as sti ca-i va fi mai bine, i le-as scoate, desi Mihai ne-a zis ca la ea nu e cazul, fiindca face forme usoare, fara puroi.

Katik, mama, ce mai zici?

Thessa, premierea va fi vineri, 7 aprilie, la ora 12, 30.
Bucuroasa sa te cunosc, te astept, desi nu stiu cum te voi recunoaste, dar poate o recunosti tu pe Ines, apoi implicit si pe mine!


Danitin, merci mult!
Nu vii maine la baby expo?
Un interviu ceva...? Material fain....
Uite o vraja de la mine...asta pana iti descanta de bine Ana!

Gabi, mai lasa mama lucrul, ca te omoara astia, mai un pic si te fac manager....
Ia mai vino colea la o barfa mica...la vedere....

Lili, Bulinuto, mai da Domnul si te induri sa ne mai scrii?
Zgarcita esti la vorbe,mai pove despre printesa...am vazut-o in pozele cu Lucas la botez, dar din profil si cu caciulita in cap...
Ce mare e, deja...
Va pupam cu drag!
Si mai spune-ne ca de abia asteptam...

Dragelor, eu continui ce am inceput ieri...
Traiasca matura!


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput