Impreuna, Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Asa e Giova,chiar nu e vorba de mine ,asta e punctul fierbinte ci acei copii,Ei se numesc:
SZALMA TIBERIU,CLASA IV(Care a facut vioara in IV)
NECSA GEORGIANA,care n-a mai facut muzica dar e la un niveeel...olimpica la mat,la romana,la istorie si face naveta,ca sa exerseze.
Daniel Iorga,pemiu absolut pentru interpretare,premiul I,a dat clasa,iar cei de-a VII-a,au fost absoltu superbi.
ASTIA SUNT COPIIII CARE II CRESTEM,II EDUCAM,SI EU UNA NU DORESC MISS WORLD CI PREMIULIUL NOBEL,asa ca suntem chit,nu ne impartim premiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

quote:
Originally posted by angy11


3. S-a dedus ca eu m-am simtit sifonata ca nu m-ati felicitat,cred ca n-ati citit cu atentie acea postare.Sau preferati sa picati bine,din pacate n-a pot sterge decat eu sau administratorul.
Era vorba de postare in sine,nu de ce continea ea.
4.Dupa ce am aparut la acest capitol fitoasa fitoaselor ca nu ma felicita nimeni,vreau sa remarc un lucru,aceasta tactica o cunosc mult prea bine,sa dam bine sa nu se sperie fetele noi.
Am vrut sa raspund fiecaruia,dar daca e cazul prefer sa o fac pe PM,deocamdata nu ma intereseaza acest lucru.
.V-am spus ca continutul mesajului nu are inportanta pentru mine ci consecintele postarii.



angy draga, hai sa ne lamurim...
eu intru pe forum sa dau raspunsuri cam odata pe an (fetele stiu). asta nu inseamna ca nu citesc, dimpotriva. citesc zilnic subiectele cap-coada.
ceea ce ma face sa scriu acum, este ca cel mai mult ma enerveaza sa intru pe forum, si sa-l gasesc latzit pe discutii "fararost".
crede-ma ca am citit de 2 ori posturile tale si nu ma prind care-i frustrarea ta. spui ca nu contzinutul conteaza, atunci ce?! simplul fapt ca ai postat...si ce astepti...aplauze??
daca urmaresti bine topicul o sa constati citeva lucruri generale
- se raspunde instantaneu in caz de urgente (probleme de sanatate, cazuri disperate, ajutor ad-hoc..etc)
- fiecare posteaza intamplari din viata lui monotona fara sa astepte nimic, in cunostinta de cauza ca se citeste si se retine
- in general isi raspund intre ele fetele care se intalnesc cel putin o data pe luna...nu esti printre ele...

...si de la cele de mai sus pina la a face afirmatii de genul...
"vreau sa remarc un lucru,aceasta tactica o cunosc mult prea bine,sa dam bine sa nu se sperie fetele noi."
...e cale lunga, multa lipsa de discernamant si de maturitate.

concluzie:
toti copiii nostri sunt minunati, nu conteaza unde concureaza, nu conteaza nici macar DACA concureaza undeva...ii iubim enorm asa cum sunt; acest thread nu este o obligatie ci o placere a noastra; fiecare este liber sa ramana sau sa plece; urmand rationamentul sugerez ca certurile, sugestiile si reclamatiile sa se mute pe privat sau unde or vrea ....nu ne mai faceti martori la diverse "fararosturi"...am scris-o si mai demult si nu vreau s-o mai repet...

si acuma "ca sa dau bine" le spun copiilor premianti felicitari...si multa bafta in continuare.



anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

gabiiii...va zic a n-a oara...ziua mea e in 19, vezi ca iara ma felicita aiurea zapacitele astea...repara data aia :)))
ufff ce ignorata sunt....

anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciocolata cu piper spune:

Salutare Timisoara,
Se pare ca nu am nimerit prea bine,exista o oarecare tensiune intre voi fetelor si sincera sa fiu nu prea am inteles de ce.
Nu prea am inteles bine care este de fapt problema,dar daca tot am intrat as vrea sa impartasesc niste ganduri
Cred ca cel mai important lucru care conteaza la copii nostri este sa fie sanatosi.
Eu am trecut prin multe cu fetita mea si credeti-ma stiu.
Bucurati-va si traiti fiecare clipa la maxim.Eu cred ca daca copilul tau este sanatos nu conteaza daca ajunge savant,medic,inginer sau simplu angajat este al tau si tot il vei iubi.
Pentru mine fetita mea este o campioana.In tot ceea ce face imi umple viata,imi reda zambetul atunci cand sunt trista,imi da mereu puterea de a merge mai departe.
Pentru mine cel mai important lucru este sanatatea ei.
Parintii care nu au probleme de sanatate cu copii sunt cei mai fericiti.
Nici nu-mi imaginez o zi fara fetita mea
Abia astept sa va intalnesc fetelor,sa va cunosc...atunci imi va fii mai usor sa postez....in conditiile de fata ma simt putin cam stanjenita deoarece nu prea cunosc nici subiectele discutiilor,nici pe voi si mi-e teama sa nu fac vreo gafa sau sa supar pe cineva.
Eu sunt o fire vesela,imi place mult sa stau la taclale la o cafeluta cu prietenele.Chiar am nevoie de asta ca de aer.
Ca orice femeie imi place sa cheltui bani,imi place sa merg la cumparaturi cu fiica mea.
Sper caci nu am fost prea aiurita,dar asa sunt eu...o sa va obisnuiti.Cand scriu ceva niciodata nu imi aleg cuvintele scriu ce gandesc atunci pe moment.....
Va las caci este foarte...foarte tarziu......bye!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Anda o sa corectez cum prind un pic de timp liber.

In rest: va rog sa lasati rautatile si egoismul, suntem in post.

Daca mai continuati asa, eu predau stacheta si plec in vacanta.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Bueeeeeyyyy....a innebunit lupu'!!!!

Gata,ma dau batuta!
Va pupez si mai vorbim noi....




Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Voi face abstractie de ultimele postari si nu voi comenta in nici un fel.
Noi am fost de dimineata la alt medic orl-ist si momentan nu vom merge la scos de amigdale si polipi. Intradevar este plin de puroi in nas si urechi, mi-a dat ceva tratament si abia dupa 7 zile de tratament, vedem ce e de facut. Va multumesc inca odata pentru incurajari si sprijin.

Va pup
Silvana si soricelu' Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!

lipsesc de la apel o dupa-masa/seara si ce-mi vad ochii: circus.
mie asta nu-mi place. ce se intimpla fetelor? e primavara, soare, frumos, trebuie sa ne bucuram de asta nu sa ne "certam".

silvana, ma bucur ca mai ai o parere, cine stie, poate scapati. tine-ne la curent cu ce se intimpla!

doris, faine "boabele" fetei. am ris cu lacrimi. a mea fata a invatat reclamele pe de rost. cum vede prin oras vreo sigla de firma, cum recita reclama. in rest, asteptam iepurasul.

va pup "in gashca" (adica pe toate), revin mai tirziu



19+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ceau fetele,
Silvana, imi pare rau de problemele baietelului tau, sper sa se faca bine cat de curand, polipii insa trebuie scosi daca sunt sursa imbolnavirilor repetate.
Doris, o scumpa fetita ta cu perlele ei, am ras de numa', abia astept sa creasca Mara un pic sa-si dea si ea drumul. Si felicitari pentru "Baby Star", chiar merita acel premiu, frumoasa de ea.
Lia, intra si tu mai des pe aici, ca-s faine fetele, eu mi-a propus cand isi mai dau intalnire sa le cunosc personal, abia astept.
Katikule, n-am ajuns pe la voi in we care a trecut, sper sa ne vedem in cel care vine, dar vorbim noi la telefon pana atunci.
Ana,nu vreau neaparat cresa privata, dar vreau conditii bune pt. Mara + mancare buna iar la cresele de stat pe care le-am vazut (din zona Dacia, unde locuiesc) e dezastru, mai putin pe Brandusei unde e acceptabil, dar nu mi-a placut ca la pranz copiii mancau macaroane cu branza si peste tot mi s-a spus ca nu mai sunt locuri si am fost primita cu o mutra acra....
Multumesc tuturor celor care mi-au scris in legatura cu gradinitele/cresele ce primesc copii de la 2 ani, daca mai aveti idei, spuneti-mi si mie.
V-am pupat si va doresc o zi frumoasa!

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Denisa( ciocolata cu piper), la urmatoarea intalnire speram si ne-am bucura sa spui prezent...
O sa anunt cand va fi urmatoarea...curand probabil!

Anda , iar era sa ma pregatesc sa-ti cant La multi ani!

Gabi, ti-a trecut raceala?

Ana, te pupez si eu si spor la treaba....

Silvana, eu sunt cea mai fericita daca scapi de operatie....iar daca totusi va trebui sa o faceti, mergi pe mana lui Ienciu.
Chestia cu injumatatirea amigdalelor e cea mai buna...
Dar poate cu tratamentul dat va fi bine...
Sanatate multa!

Katik, si zici ca recita reclame...super tare!

Mirela, mai putin si o sa ai si tu parte de divertisment de calitate!
Mara e o draguta, are o poza in care seamana mult cu Ines cand avea aceeasi varsta.
Poate iti trimit poza sa vezi...
Valabil si pentru tine, ca si pentru Denisa, te asteptam la intalnirile noastre!

Dragelor, eu sunt in focuri, m-am apucat deja de curatenia de Paste, asa cate putin in fiecare zi, ca altfel nu am timp.
Sa va zic una tare:
Am fost cu Radu acum vreo ora in beci, la boxa noastra sa aducem ceva.
Lasam usa deschisa, intram, si un destept ne incuie cu lacatul si ramanem acolo vreo ora, strigand ca disperatii sa ne deschida cineva...
A venit o babutza, pana la urma....
Concluzia:
Vai de cei care sufera de claustrofobie!

Va in gasca!






www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput