Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA acu le vazui,da' numa atatea???? Mai vreauuu! Vad ca tot ai pus un nud,cu Raisa Pai e silueta gagica,o faci manechin,nu? In pozele cu Matrix se vede ca se simte super ok,cred ca de aia e si asa cuminte,o calmeaza amicele ei,nu? Si ce frumos priveste la taticu! Hai mai pune,esti in urma rau!!!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Jasmine..super!!!!

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Jasmine... wazzzzzaaaaap..!!! Super-gagica!
Am vazut si Raisa, si Alain, Diana... ma mai uit!

In rest ce sa va mai spun, azi o zi asa si asa, fara kk deci cu scandal... a mancat iar haotic (Silvi am vazut ca i-ai facut program, te felicit ca poti! Eu azi m-am chinuit sa treaca 2,5h intre mese!!) si am mai invidiat azi pe cineva, Ingrid care zicea ca dupa 2h de la trezire se culca copilul la loc! Doamne, cum o fi sa fie asa?!?!
Fetelor, intelegeti ca e invidie pozitiva, adica admiratie... sper ca in curand sa treaca colicii si constipatia sa trecem si noi la program ca sa mai respire si mami.
In fine, acum m-am apucat de gatit ca in sfarsit doarme printesa mea. Fac mancare de telina pt prima oara, sper sa-mi iasa ca a maica-mii!
Catalina ma bucur ca pana la urma esti multumita de greutatea pe luna asta!
Bee si restul fetelor in primul rand sa va spun cum e cu laptele meu, este diluat dupa cateva minute de cand incepe sa suga, deci nu la inceput, cum e normal! Sa ma mulg inainte este imposibil cu fitzele pe care le face fiica-mea. Dar aveti dreptate, nu o sa inlocuiesc mesele cu totul, o sa-i dau completare daca mai vrea. Chestia e ca i se umple burta cu lapte si nu mai vrea, dar nefiind consistent i se face foame dupa 2h. Deci o mare frectie!
Uff!!!!
Ma iertati ca ma tot plang... sper sa ne treaca repede problemele, bine ca e sanatoasa si frumoasa! Nu ma mai plang, gata...


J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Janine sa iti iasa mancarica asa cum iti place tie!!!Nu am mancat in viata mea mancarica de telina, banuiesc ca este buna Hai ca mai e putin si incepe si printesa ta sa isi faca program
Giova misto rau de tot poza unde este Marcolino pe burtica si se vad ochisorii albastri Imi doresc sa-i faca si Angelo albastri dar nu se stie deocamdata....
Fetelor maine dimineata santem la vaccin, sper sa treaca ziua cu bine, fara febra si maraieli!!! Va spun noapte buna, am timp sa mananc pana se trezeste bebu iar dupa pot sa vad si mini-filmul de la Tatu
Pupicei la bebelini si bebeline

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Pai unde e schimbul 2 fetele? Eu am fost harnica si am facut ciulama de ciuperci si acum fierbe si tocanita de pui. CU mulsul sunt in productie si cand sa arunc un ochi aici, pauza ca n-am ce citi! Asta nu e viata.
Eu vazui pozele Ursulinei mici si mi s-a parut tare manechina. Luuunga si silfida (o fi stiind mama ei ce stie de o pune la ingrasat cu formula).
Si pe restul i-am vazut, cred ca mai putin pe Jasmine, ca doar tb sa ramana ceva si pe maine.
Maraki sa va fie de bine cu achizitiile pt Angelos.
Eu continui cu muls, tocanita, scol fata la 12 s-o alaptez in somn (ca nu mai merge cu regimul asta de austeritate la ea) si apoi.......sa vedem.
INtre timp, daca n-aveti chef de vorba, va urez Noapte BUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Noapte buna fete frumoase cu bebelini superbi!

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Bee si eu pe aici ca inca gatesc!
Tatiana ma gandeam la ceva uitandu-ma la pozele baietilor tai... (dar sa nu ma bati!!) auzi... tu ii deosebesti?

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni lasa ca nudul Raisei nu e intreg, numai pe jumate. asa se accepta.
Bee eu am facut o fripturica (porc-vita) la cuptor cu ciuperci.mama ce buna a iesit, compozitie proprie.
Maraki, cred ca, spre necazul meu, ii raman albastrii ochii .
Sa poarte Angelo sanatos lucrusoarele. lasa ca si sora-mea i-a luat o caciulita la 14 euro. a crezut ca sunt 2 la acelasi pret.
Irina, Liliana, Ursoaica, Mirela, Janina si celelalte .

Nu cred ca mai are rost sa ma plang si eu. Nico te-am ascultat si i-am bagat supozitor inainte de baita. si cand sa-l spalam kk in cadita. clateste-l, schimba apa si reia operatiunea. a papat 8 min. san, 50 ml lapte praf si a varsat la greu. deci nu stiu cu ce a mai ramas in stomac. chestia e ca a facut lakk mult si apos. l-am schimbat si mi-a adormit.
nu stiu daca se trezeste sa pape.
oricum noi avem de furca cu invitatiile, trebuie perforate sa prindem panglica. asa ca numai poimaine le trimit.

s-a trezit piciul, asa ca fug la papa.
pe maine.
usor.


Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Janina. Spor la gatit. Eu am finalizat problema. Am facut dush, mai am de muls si alaptat. CAt despre programul cu 2 ore de cand s-a trezit trebuie sa adoarma, e o intreaga teorie pe tema asta. Si s-a discutat la un subiect unde cineva cu un bebe neadormit pe timpul zilei cerea sfaturi sa rezolve problema. Ideea e sa pandesti bebitza sa i se faca somn (si asta se intampla cam la 2 ore dupa ce s-a trezit) si sa iei masuri s-o adormi cu orice pretz. Asta la inceput poate sa insemne: leganat, tinut in brate, orice o face sa adoarma. Abia apoi poti sa incerci s-o lasi sa adoarma singura. Si itzi mai spun ceva: cine are copii neobositi si cu probleme cu somnul, poate sa incerce orice ca tot greu va merge. LA mine a mers bine treaba o saptamana, apoi a fost jale mare 2 saptamani, acum vad ca iar ne-am indreptat. Si stai tu calma, ca somnul mult dorit pe timpul zilei de multe ori nu depaseste 30 de minute (dar e important pt bebe ca se calmeaza, se odihneste). La noi azi a fost mare minune cu 2 reprize de somn ziua in casa. Adica: scularea la 6, adormit la 8, scularea la 9, adormirea la 10.30 afara, scularea la 13.30, adormirea la 15.30 in casa si trezirea la 16.30. Maaare progres. Si in plus seara se culca la 9! Si se scoala intre 5 si 6 (in functie de cat de mult a mancat la ultima masa, dupa baitza).HAi ca m-am lungit.
Noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Bee... ar fi frumos, dar... noi avem program asa: se culca seara undeva intre 22 si 24, prima trezire la 4 jumate, papa, joaca o ora, somn pana la 8, papa, somn pana la 10. Am mare noroc ca doarme pana tarziu ca eu nu sunt prea matinala.
OK, ne trezim, papam nitel, ne jucam si zambim o jumatate de ora (mare fericire pe mine sa o mai vad si eu zambind si gangurind) si dupa aceea incepe scandalul. Nu stiu daca mai are colici sau e constipatia, ca se screme si urla. Trage bashinele la greu dar atat. Papa haotic, cum povesteam mai devreme si in principiu o plimb pe umar non-stop ca asa mai tace.
Pe la 2 iesim afara si uneori doarme, dar nu mereu. Stam 2 ore si revenim acasa, papa si din nou scandal si acelasi program de plimbat si tzitzilit pana la 10 sau chiar 12 noaptea uneori, cand se calmeaza, mai zambeste putin si doarme.
In tot timpul asta uneori mai adoarme 10 minute, rar sta si tace singurica ci doar urla. Ar trebui sa ma vezi cum mananc sau ce scheme fac sa ma duc la baie ca sunt stresata sa nu se inece de plans.
Deci - concluzia, intr-un final!! - e ca eu nu SESIZEZ momentul in care ea oboseste si vrea sa doarma.

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput