Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Cine stie cat costa Fenugreek-ul asta pentru lactatie?

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna seara frumoaselor!
De-abia acum am net!
Ce frumoooooosssss a fost la intalnire! Si noua ne-a placut! A fost si o vreme pe masura! E misto asa, in gasca! Si toti bebelinii sunt minunati! Mirunica e ca o zana, are niste oki albastri albastri, Luca e super frumusel, Milan la fel, baieti mari ce sa mai, 2 printi, Nuka e o dulce, Anya la fel, 2 printese, si inca 2 printi Mario si Matei, dragalasi foc! Si printesa Ana, bineinteles!
Ati mai stat dupa ce-am plecat eu? Cred ca da, cred ca v-ati dus si la terasa, hai, spuneti, faceti-mi in ciuda!
Noi ieri am hoinarit ceva, de la 1 si ceva pana la 8 si ceva! Dupa ce-am plecat din parc, m-am intalnit cu sotul si socrela si ne-am dus la socrii acasa; Ana a fost foarte cuminte, iubita mamii!!!!!
Si hai sa ma laud acum: avem ultima moda de la Roma! am primit rochita alba, eleganta, cu jupa pe dedesubt, super frumoasa, asortata cu chilotei albi, sosete trei sferturi si palarioara!si-am mai primit 2 tricouri de vara, stil marinar si inca un costumas gen spielhosen - nu stiu cum se scrie kestia asta - f. dragut, rosu, cu tricoul aferent si inca un hanorac rozaliu cu gluga! Plus lantisor de aur! Ce sa mai, ne bucuram din plin!!! hai ca m-am laudat destul! Ce soacra am, nu?



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Nu dati cu rosii dar eu stiu ca daca ai inceput cu un tip de vaccin continui cu schema respectiva. Daca ai inceput cu cea gratuita o duci la capat. banuiesc ca nu e mare lucru daca schimbi totusi.

Schema lui Infanrix stiu ca e urmatoarea

2 luni: infanrix Hexa
4 luni: infanrix penta
6 luni Hexa

dupa aia nu mai stiu


Sofia si Nuka 02.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ioana, vroiam sa-ti urez de-aseara servici usor dar ia net-ul de unde nu-i!
Cum fuse? Probabil c-ai scris! Eu iti urez atunci pt. maine servici usor!!!
Tonnia, l-am vazutt pe Dinu in pozici! E super dragalas!!!
Irina81, sa stii ca si eu m-am mai gandit la degetelul tau, ma gandesc mai ales cand pun mana pe blender!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

buna seara
La multi ani bbelinilor nascuti azi si pentru ca nu prea stau bine la capitolul timp,am intrat sa va salut...poate pot sa si citesc cate ceva.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ioana, home cinema! Daca venim la tine, ne tai bilete la pret de mall de duminica?
Carmi si Anto, de-abia astept sa ne vedem!!!
Gina, ma bucur ca ne-ai scris si ca esti bine!!! Mai sunt putine fete care alapteaza, e super bine c-ai reusit pana acum! Eu zic ca poti incerca ceva metode sa-ti maresti productia daca mai ai psihicul corespunzator!
Tonnia, felicitari pentru gramaj!!! A mea nu se-nghesuie la nimic...; eu ii dau fetii mancare si dupa aceea ies la plimbare; Poti lua un bibe cu tine cu apa in el gata masurata si laptele in cutia Farlin; Bibe in termos sa tina apa calda! asta daca urmeaza masa de laptic, daca nu, e complicat; ca e mai greu sa faci supa pe strada! Doar daca-i dai borcanash, asa scapi usor!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

roxi23 - poti refuza vaccinul gratuit si sa faci Infanrix hexa, dar daca ai inceput cu cel de la dispensar (la 2 si 4 luni), nu cred ca tre' sa-l schimbi (se poate, dar nu cred ca are rost).
Ti-au explicat deja fetele care este diferenta dintre cele 2 variante.

Vera - sunteti tari. Ati inceput diversificarea?

Miflore

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Am si eu o rugaminte,sa nu ma bateti ca_s destul
am primit parola si adresa comuna dar nu stiu de ce nu pot sa vad pozele....si ce a-ti mai pus

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aluna.cata spune:

Dr. Anya, iti multumesc mult de tot pt sfaturi! Mi-ai luat o piatra de pe inima cand mi-ai zis ca se poate face ecografie de sold, inlocuind astfel radiografia! Ma voi interesa si voi veni cat mai repede la Bucuresti! Daca ma pot recompensa cu ceva, te rog sa-mi spui! Inca o data, mii de multumiri! Te si eu si bebe Catalin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Dana_ch, ai un PM

Sofia si Nuka 02.11.2005

Mergi la inceput