Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Vera, felicitari! Nu stiu daca sa zic la mai mare...MAI VREM POZE CU MINUNEA!!

Sofia si Nuka 02.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Vera, felicitari pt luatul in greutate, va uram sa iesiti din randul manechinelor.

Piticul meu a luat ca la carte pana a inceput cresa si diversificarea, iar acum se cam lasa pe tanjeala. Dar sper ca pe o luna intreaga sa ia macar 4-500 de grame.

Tonia, duble felicitari pt dintisor si greutate.

Flavia, Roxi, Infanrix hexa e un vaccin care contine 6 imunizari, nu are legatura neaparat cu varsta de 6 luni a copilului, mai multe fete l-au facut la bebici incepand de la 1-2 luni. Treaba e ca le ai pe toate intr-un singur vaccin, e bine dozat si da mai putine reactii adverse, dar se gaseste numai in farmacii, nu e cel gratuit de la policlinica.

Ege, felicitari pt cercei, asteptam poze.

Ioanaa, alo, cum a fost la munci?

Pupaturi,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Godzilla, Biumil, merci pt. raspunsuri. O sa intreb si eu pediatra...

Godzila si Iulia e ft haioasa, frumusica foc!. mi-ar fii placut sa fie si darius al meu brunetel, mai ales ca taica-sau este "un pui de cioara"(glumesc). Dar seamana cu mine, ca io-s ca branza de alba...

"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"
http://community.Webshots.com/user/roxi_vasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

antoanela, ai idee daca se face atat vaccinul asta infanrix cat si cel de la policlinica? Adica cel gratuit este obligatoriu? sau pot renunta la el si sa il fac pe cel de cumparat?

"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"
http://community.Webshots.com/user/roxi_vasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

tot legat de vaccin, noi am facut hexa si la 2 luni...e acelasi.

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Tonnia, da, ii dau cu solutie oftalmica in nas... asa mi-a zis dr. pediatru. probabil i s-a iritat mucoasa de are atatia muci...ca altceva nu are cupilu.
cica e un virus la capitolul asta. De cand am fost la dispensar la vaccin (ca de atunci e bai) si s-a jucat in patut acolo...de am facut observatii asistentei sa schimbe cearsaful....imediat la schimbat. Trebuia sa asteptam un pik, pana vezi Doamne a venit desteapta de dr.(stiti voi, ca mai multe stiti voi decat ea la capitolul pediatrie, am mai scris despre asta). Daca faceam vaccinul repede era altceva. De atunci cupilu e cu probleme. Nu zic.....poate a luat de la mine, nu stiu, sa nu-mi fac pacate, dar eu am mai fost racita si cupilu n-a avut nika. Dr. mea asa a zis...ca poate a luat de undeva. cica asta se ia.....
Ma 'nerveaza ca nu putem iesi afara, dar maine il duc afara ca nu se mai poate.

Marlena, felicitari pentru greutate!
Anya,
mie mi-a luat sotul de la farmacie Genticol....asa ii zice. A costat 55.000 lei. Dar la voi mucii erau verzi, ca la noi sunt transparenti...si multi





Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by roxi23

antoanela, ai idee daca se face atat vaccinul asta infanrix cat si cel de la policlinica? Adica cel gratuit este obligatoriu? sau pot renunta la el si sa il fac pe cel de cumparat?

"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"
http://community.Webshots.com/user/roxi_vasi



eu cred ca nu se pot face amandoua, pt ca in mod cert cateva imunizari sunt continute in ambele vaccine.
nu stiu exact, dar nu cred ca cel gratuit e obligatoriu, avantajul lui e ca ...e gratuit si nu cred sa te impiedice cineva sa-l faci pe cel cumparat in locul lui.

Anya20 ma corectezi daca gresesc?

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor
Multumim pentru urarile,parerile si sfaturile date.Va
Diana_n - de asemeni vreau sa-ti multumesc in mod special pentru informatie.
Cu ceaiul Organic Mother's Milk,am incercat cu ceva timp bun in urma,insa s-a dovedit ca sunt alergica la una dintre plante(nu stiu inca la care,dar am crezut ca mor...),si asa s-a facut ca am renuntat la el.
Am sa incerc cu: Fenugreek,poate o functiona si la mine.
Tocmai mi-am trimis sotul sa-mi cumpere.
Nanadana - ma bucur sa aud ca te-ai gandit la mine.
Responsabilitatile nu-mi prea permit sa va citesc si sa scriu asa des precum as vrea.
Spre exemplu acum, trebuie s-o sterg la invatat ca am un test mare de dat astazi si am pretentia la un scor bun. Pe curand






POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Buna fetelor!


Am intrat si eu sa va salut . Nu am mai intrat de citeva zile, suntem in mare agitatie, la sf saptaminii plecam si noi in vacantza de Pasti in Ro. Si vrem sa si botezam, asa ca pe linga cele zilnice s-au mai adunat si altele ...

Nu am citit nika din urma, imi pare teribil de rau .
Uram si noi LA MULTI ANI, tuturor bebelinilor care s-au serbat in ultima saptamina, precum si celor care se serbeaza astazi. Sa fie sanatosi, papaciosi, norocosi, sa aduca numai bucurii parintilor .

Noi suntem bine momentan, avem 2 dintzisori, am avut o groaza de nopti agitate din cauza asta. In ultima noapte nu s-a mai trezit decit de 3 ori. Io tot mai sper ca vom ajunge si noi sa dormim ca oamenii ... De citeva zile Maria se intoarce de pe spate pe burta si invers, as putea zice ca acuma este chiar vitezomana

Va pe toate, va uram o seara buna si o saptamina super,


Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

roxi, nici eu nu cred ca se pot face amandoua. daca vrei sa cumperi, renunti la cel de la stat. Si pe cel cumparat tot in carnetul de vaccinari il trece, deci nu ai motiv sa le faci pe amandoua...
si stai linistita, noi nu avem nici dr de fam pentru asta mic...ce sa mai vorbesc de vaccinarile "obligatorii"

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput