Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

'Neata fetelooooor....

Imi place de voi ca sunteti active. Nici n-ati facut bine ochisori ca hop-top pe forum (eu vorbesc).Profit si eu ca Iulia a adormit si dupa ce am pus supica la foc am fugit la calculator.


Asa va vreau fetelor. Tineti-o tot asa.....


P.S.: 'Multam pentru primire.
Sa-mi spuneti si mie cum sa-i pun si eu ingrasului meu o poze in albumul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

mirabilis, sper ca ti-a si trecut de la maioneza aia, sa incerci si alta reteta... io nu ma pricep la preparat peste, decat la curatade oase si amestecat cu alteingrediente.
desi trb sa recunosc, sarmalele cu peste si ciuperci au iesit f misto!

noua asa ne-a zis popa dupa botez... sa aducem o bucata de lumare... i-a citit ceva lu fi-mea, a bagat-o in altar (?!?!?! de cand le baga si pe fete???), apoi m-a chemat si pe mine, ne-a miruit pe amandoua si ne-a trimis acasa... nu stiu daca i-a "perceput" ceva nasului.
noi cand ne-am scos finii dupa nunta am prestat si la buzunar.

eh, noi am profitat de ocazie sa isim un pic la aer, sa bem un suc cu nasii...

ah, si uitam, nasa vrea sa-si ia concediu sa stea o saptaman cu fina ei... i-am zis sa astepte s-o intarc si i-o dau cu draga inima daca se incumeta. mentionez ca nu are copii... ce ziceti??

ps.. ca-s ametita, miha, bine ai venit pe la noi! sper sa scapi repede de moderare si sa -ti vedem mesajele "live"

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata fetili fruomoase!
Iaca a inceput o noua saptamana, sper cu vreme frumoasa, ca am un chef de plimbare......
Miruna se simte bine, am sunat-o aseara pe doc si a zis sa-i pun ser efedrinat in nasuc, Nurofen 5 zile si vad ca e ok si in forma mare
Asa ca...deoarece vad ca s-au mai anuntat doritoare de IOR, fug sa-mi beau si eu cafeluta, bag bibe la fiert, dau papa la fata, si vorba lui CORAP, sunt gata de iesit. Pe la ce ora ne vedem? Pe la 12.30-13 la locul de joaca e bine?
Ank astept sa ma suni daca mergi
Dordia ce faci mama, te simti in forma?
Sa nu uit, la multi ani bebelusilor nascuti intr-o zi de 3, sa fiti sanatosi si iubiti. .Pentru ei iar pentru mamicile lor

Apropo de fier, si eu am primit ordinul sa-i dau inca de la 3 luni, dar am tot amanat ca am citit ca pot avea probleme cu burtica, constipatie, etc. I-am spus doctoritei cand am fost ca nu i-am dat si a zis ca treaca mearga pana acuma, ca nu patea nimic, dar de la 4 luni sa-i dau neaparat, ca sa nu astept sa apara problemele. So, peste 10 zile , dupa ce terminam cu calciul pe luna asta incepem cu Ferrum Haussmann - 5 pic/zi, 20 zile pe luna. Plus vitamine Sana Sol.

Va pup si ne vedem in parc

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Cu o mica intirziere: ptr toti strumphi nascuti ieri: Sarah, Bianca Maria, Stefania Iulia, Daria Virginia, Oana Daria, Sergiu-Stefan si Alexandra Daria.Si Again ptr cei nascuti azi: Tudor,Andrei Ciprian, Smarandutza, Stefania-Elise, Razvan-Gabriel
Mara, iti vind un pont: ca micutza Flavia sa nu se sperie din cauza zgomotului, sa pui aspiratorul intr-o camera si sa-I aspiri nasucul in alta camera! Eu asa am procedat , si a mers de minune!
NegaraCristina, nu te complica cu laptele de vaca! Daca nu esti multumita de 6 kg la 4 luni, baga-I o masa de cereale in biberonul de seara!(Da, eu te intrebasem de clavicula!)

Chair nu e indicat sa-I spalam pe fata cu sapun?
Eu il spal uneori cu sapun , uneori cu sampon!
Joy, nici eu nu ascult 100% ce imi spune doctorita, uneori cumpar ca bleaga ce-mi spune ea , ajung acasa si ma razgindesc, le pun toate la colectia de medicamente!
Mirabilis, greu sa treci dupa perioada de alaptare la regim 2 foi de salata pe zi!
Eu, mi-am cumparat o pereche de blugi, ca nu mai intru in nimic!

Ieri, am iesit si noi in park, Simon a dormit super bine , si apoi ne-am dus in vizita la o fam de arabi. A fost tare frumos, dar problema ca Simon nu poate dormi in galagie, si cind ne-am intors acasa nu se mai oprea din plins de oboseala, vroia sa doarma dar nu putea! Cumplit daca nu ii respect programul de somn!
Ai vostri dorm in galagie!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Fetelor, e cumva motiv de ingrijorare daca Simon la 3 luni si 8 zile, inca isi balangane capul in poz verticala,si uneori nu il tine ridicat perfect drept ci sta mai mult cu privirea in jos, putin curbat de spate(ca si cind ar fi cocosat)!


Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

BUNA DIMINEATA fetelor! si baietilor


LA MULTI ANI
SMARANDA IOANA, STEFANIA ELISE, TEODOR, ANDREI CIPRIAN si RAZVAN GABRIEL SA CRESTETI MARI, FRUMOSI SI SANATOSI!!!!
LA MAMICI


MIHA, BINE ATI VENIT IN CLUBUL NOSTRU, SA-TI TRAIASCA BUBULINA SI TE ASTEPTAM CU MAI MULTE DETALII DESPRE VOI. SPER CA TE VEI SIMTI BINE AICI.

...despre calciu vroiam si eu sa intreb...mie Stanciu nu mi-a zis nimic de calciu, desi dr mea mi-a recomandat sa-i dau in fiecare luna!!!! si cine ii mai da in fiecare luna???

eu mi-s suparata ca mi-am cantarit baiatul si...stupoare!!! ori nu l-am reglat - dar sigur era bine - ori fimiu a luat numai 50g intr-o saptamana!!!!
il mai cantaresc si azi sa vad ce zice cantarul, ca altfel e de rau..nu stiu ce o sa fac.
per ansamblu, ar rezulta ca luna asta a luat 600 g, ceea ce e bine, dar ma ingrijoreaza ca saptamana asta numai 50...

mai fetelor, va dau si eu un subiect...cum va impartiti voi treaba in casa cu sotii vostri? ca al meu face dar superficial - cand nu pot face eu zic sarumana si pt asta - si numai cand are chef sau chiar se vede rau de tot mizerie. asta insemnanad la el sters praf la o saptamana!!!! si aspirat...dumnezeu cu mila!
isi arunca blugii si tricou pe unde apuca si cica nu are chef sa le stranga.
eu, zi de zi, strang prin casa de parca am contract facut ca la REBU...de unde naiba sunt atatea nelalocul lor...dar el nu le vede. adica pleaca si le lasa aruncate, seara le gaseste la locul lor. nimic anormal. doar ca de ieri incepand am itrat si eu in greva si numai fac decat in dormitor la piticot curatenie...restul..o sa zic si eu ca nu am chef.
el nu era asa, dar eu am stat acasa cativa ani din cauza spatelui si asa l-am invatat: las' ca fac eu ca tu muncesti. si baiatul asa s-a obisnuit acuma. dar invatul are si dezvat. si ma apuca groza ca peste 2 ani trebuie sa ma duc la servici si doar nu or sa ramana toate pe capul meu??? si curat si mancare si piata.....
of...va dau un ex, el nu considera ca trebuie spalata faianta in baie chiar daca este nespalata din NOIEMBRIE ca citez " ce se vede? vine cineva si te controleaza sa vada daca este curata???" eu care dadeam cu carpa pe ea la 2 saptamani...acuma simt ca innebunesc cand stiu ca-i atata treaba si pur si simplu, nu ma simt in stare sa incep singura!!!
abia mi-a trecut un pic spatele si ma pot misca mai bine.

of, hai ca m-am super intins....ca o placinta.


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello, fetelor dragi!

Mai, dar muuuult ati mai scis. Am stive de recuperat, ca a revenit tati si numa de forum nu am avut timp.

Ieri am fost la primul picnic cu Sarah!!!! La locul unde, inainte de 2-3 saptamani de a naste, era sa innoptez!, din cauze de...Matizoi! poze la semnatura, la Picnic - Sarah la 5 luni.

Multumim mult de urarile de la multe luni! Ieri am avut si minunata proba de cantar - deprimare totala: 6.585 grame, deci am luat glorioasa suma de 385 grame luna a cincea! Asta este, se putea si mai putin! Voi reveni cu informatiile pentru tabel, cand am si lungimea, dupa controlul la dr.

Ma duc sa citesc in urma sa raspund!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata la toata lumea!

Bine ai venit- pentru noul membru al formului nostru!

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ASTAZI:TEODOR, ANDREI, SMARANDA, STEFANIA, RAZVAN, SA FITI CUMINTI SI IUBITI!

Negara, am luat si eu reteta!

Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Buluci, mersi ptr pont.Se pare ca nu-i e frica de aspirator ptr ca atunci cand aspir ea e pe langa mine.Iar Falvia nici acum la aproape 4 luni nu sta perfect dreapta.A facut progrese in ultima saptamana, cand e odihnita sta bine , altfel, capul in cade un pic in piept si ea priveste pe sub sprancene.

Miha , bine ai venit alaturi de noi.

Joy, tovarasa mea de suferinta, si noi am luat vreo 60g, de la raceala, cine mai stie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Raspunsuri:

Ioana77- tratat despre tarcuri si patuturi pliante: tarcurile sunt alea care se cumpara separat, sunt mai late si din pacate.... ocupa mai mult spatiu. Paturile pliante - alea de fas- sunt si pat, dar pot fi folosite si ca tarc, daca dai salteaua pe nivelul de jos total. Deci nu cum dorm bebelacii nostri amu, la etajul 1, ci jos de tot. Amu, depinde de cat spatiu dispui. Insa io cunosc mamica cu patu-tarc, care i-a mai luat fetitzei tarc separat, pentru joaca si Karinutza nu l-a folosit decat vreo 2 sapt, pentru ca fiind un copil extrem de energic, nu suporta sa sta inchisa in el, asa ca...adio! Amu e loc de depozitat jucarii!

Lavi- asa si noi, prima oara vom merge, abia apoi vom sta in fundic!Asa de mult ii place hopa-tupa, si asa se impinge in picioare, dar pe toata talpa, nu pe varfuri...Da nu e voie sa-le lasam, nu???

Cristina- tare utile explicatiile tale privitoare la cereale!Offf...si voi cu probleme de greutate, ca si noi!

Negara Cristina- ce bine ca s-a revenit Elise cu papa! Sa-ti traiasca pentru ziua ei!Poza aia e de bele1

Joy- bafta mare la vaccin! Tin pumnii, ca stiu ce naspa e...ooooooof, nenorocitele astea de veccinuri!

Madau- bine ca s-a reparat Mirunica! Cred ca ai tras o sperietura...

Mihaela- bine ai venit, cu fetitza cu coditze cu tot!

Cu sapunul - io nu ospal pe fatza niciodata cu sapun. Numai apica de la robinet, calda. Pe vata pusa, dupa baitza. Sau apa din caditza, la inceput - asta-i tehnica mai noua!

Fug, ca s-a trezit terorista!




Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput