Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank si bb spune:

buna fetili!
azi plimbat si eu prin parc, mai trazior asa si de cine dadui? de madau...
maine sper sa ies de la 12 si sa ne intalnim mai multe ...
noi am cam lipsit d-aici, dar am terminat si cu maketa si cu treburili... asa ca acum o sa intru mai des...
am s-o masor pe karina maine, ca iar am uitat. greutatea e de 5.900 la 3 luni, lungimea v-o spun maine.
vad ca corap se distreaza pe la muntzi... si eu care vroiam s-o scot maine in parc
bb al meu papa acum 100ml mar, si chiuie! nu mai zambeste simplu, zambeste si chiuie, ii place la nebunie!
va pup! vorbim maine, adica azi

BB Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

iubitelor,

scriu sa va spun ca la 5 luni, maya are 7,200kg si 71cm.
acuma pun poze noi-noute la album. toti puii vostri sint niste ingerasi scumpi. cum puteti sa stati fara sa-i mincati?:) eu o musc pe-a mea de cite ori am ocazia. nu ma satur!!! si ea rideeeeeeeeeeee, rideeeeeeeeeee, cu o pofta de nu-ti vine sa crezi. am o copila tare vesela. si de trei nopti, doarme si ea de la 9pm la 6am!!! super!

va pup si merg sa ma culc ca miine iara la servici. bine de voi, ca nu. profitati cit puteti.

va mai scriu. cu drag...............

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Buna dimineata, fetelor!

Si azi avem o multime de sarbatoriti: La multi ani lui Teodor, Andrei Ciprian, Smaranda-Ioana, Stefania Elise si Razvan Gabriel! La multe luni frumoase si pline de bucurii si mamicilor numai !

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ank, pai io-s p-aici si iesim azi in parc.
tre sa ma duc pana la piata pt. neste fructe de suculetz si sa spal 8 biberoaie. sa fac un dush si gata sunt de plimbareala.
c & andrei-ardei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

neata!!
noi speram sa ajungem azi in parc, dar nu promit...

ank, imi permit o observatie, daca ai scris corect, 100 ml, si nu 10 ml, imi permit sa zic... e cam mult suc la varsta asta! la 3 luni... chiar daca ei ii place.

gata, acus ma apuc de dereticat, dupa urmatoarea masa a lu iris sa iesim si noi afara.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

quote:
Originally posted by miha2006

Buna, voua tuturor!!!! Ne primiti si pe noi aici?


Eu Mihaela , mama bubulinei Iulia de 4.2 luni (22 nov 2005). Ne incadram nu? Avem aceleasi probleme ca si voi.
''


"MEEMS" multam' pentru pont imi place ce am gasit aici.
Va pup pe toti
'';'
'
'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

quote:
Originally posted by miha2006

AAAAAAAAAAAAAAAAAA, am uitat sa spun ca Iulia-Andreea s-a nascut cu 3.4kg si 52cm , normal dar cu epidurala, seara la ora 8 si 12 min, intr-0 marti.


Va pup din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by miha2006

Buna, voua tuturor!!!! Ne primiti si pe noi aici?


Eu Mihaela , mama bubulinei Iulia de 4.2 luni (22 nov 2005). Ne incadram nu? Avem aceleasi probleme ca si voi.
''


"MEEMS" multam' pentru pont imi place ce am gasit aici.
Va pup pe toti
'';'
'

Avem o noua membra! Bine ai venit!
'




Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Buna dimineata!

Ce weekend plimbaret am mai avut si noi cu bebe . Ne-a placut tuturor si acum, cu vremea buna, sper s-o tinem tot asa. Desi, tocmai am realizat ce aproape sunt Pastile si va trebui sa mai facem si treaba pe-acasa, uff...

Ina, sa stii ca ma tot gandesc la ce-ai spus tu cu dormitul pufosilor, e tare incurajator sa stii ca la un moment dat se vor mai drege lucrurile

Dordia, cu fierul am intrebat-o si eu pe doctora, mai ales ca eram ingrijorata ca eu am fost tare anemica in ultima perioada a sarcinii, cand bebe ar fi trebuit sa-si constituie depozitele de fier. Si mi-a spus ca nu e deloc cazul de fier acum, toti copii primesc de la stat fier incepand cu luna a 6-a si atunci e momentul. In rest, cum spunea si Cristina, laptele praf (Nan si Humana cel putin) e deja imbogatit cu fier...

Cristina, sa va traiasca Iris crestinata! La noi nu e obiceiul asta cu dusul copilului la biserica (de catre nasi? duminica de dupa botez?) - cum se face? Noi n-am facut nimic de genul asta

Deocamdata atat ca s-a trezit piticul pentru papa. A doua de azi-dimineata si a ... patra incepand cu ora 12 pm

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Neatza fetele si bun venit membrilor noi. Deasemenea la multe luni celor sarbatoriti azi.
Eu nu am masina azi si nu cred ca ma aventurez pana in IOR.
Naspa, ca eu aici nu prea am pe unde sa o plimb....Om vedea.
Week-endu' asta a trecut prea repede, nici nu mi-am dat seama. A venit sotu din Suedia si mi-a adus somon...Suuuuper!Imi place la nebunie...Mi-as lua si file, ca am vzut in Cora, dar bineinteles ca nu stiu cum sa il gatesc... Poate apelez la Dordia?Ca ea le stie pe toate...Apropos, super reteta pentru salata de ton...Am mancat ca si normal ca mi s-a facut rau, ca avea maioneza...Uf, mananc de sparg de cand alaptez, nu stiu cum o sa-mi revin eu la regimul meu de 2 foi de salata pe zi....

Mergi la inceput