Bebelusi de septembrie-octombrie (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Laura - eu alaptez in parc la ordinea zilei, ca atunci i se face o foame de n-o mai pot calma cu nimic (la fel patim si la restaurant - fetele au vazut la intalnire, in masina, chiar si la Baby Expo i-am dat).

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara dragalaselor,

Am lipsit de la apel in ultima vreme, nu am citit nimic din urma, dar m-am gandit des la voi, asa sa stiti.

Eu sunt inca racita si desi iau antibiotic nu se lasa doborata dusmanca asta de viroza. A inceput cu dureri mari in gat, acus doare mai putin dar in schimb tusesc de vreo 4 zile de nu mai dorm noptilte si cand cer tratament ridica toti din umeri pt ca inca alaptez (antibioticul mi l-a dat dr dr familie, a zis ca e singurul care-l pot lua cand alaptez). M-am simtit cam ca naiba, am avut si o zi de conjed medical, dar acum sunt din nou pe baricade la scarbiciu si-mi tin colegii treji cu tusea mea.

Doamne-ajuta, Victor e ok, pana acum nu da semne de molipsire si sper sa nu ia de la mine.

Am vazut ca urmeaza sa va intalniti, va urez sa avetio vreme frumoasa si bebici veseli si cuminiti si sa va simtiti bine.

Am inceput scoala de soferi, am facut 4 ore pana acum, vai viata mea, ca-mi era rau si de la raceala si de la oboseala si de la emotii nu mai zic. Dar am supravietuit, instructoarea e ok, sper sa fie bine in continuare.

Va puuuuupppp pe toate si va urez weekend placut in continuare,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Antonela, iti doresc sa te faci bine.
Ce fel de antibiotic iei?

Cred ca pe noi cele nedormite, stresate, ne prinde raceala primele.
Sanatate multa!



Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Salut!

Sunt in urma raaauuuu cu cititul !

Am o mare intrebare . Stiu ca ati ma zis dar am uitat . Pt unghii incarnate unde trebuie sa ma duc? Imi trebuie oare trimitere de la medicul de familie?!?! Ca mie nu mi-a trecut unghia de la picior si e cu "buba" de la Craciun . Cred ca ar fi cazul sa ma duc pana nu imi cade degetul cu totul .... Saru'mana de raspunsuri si WE placut.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by Hildegard

Antonela, iti doresc sa te faci bine.
Ce fel de antibiotic iei?

Cred ca pe noi cele nedormite, stresate, ne prinde raceala primele.
Sanatate multa!



Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter



Veronica, mi-a dat amoxicilina, 3x500mg pe zi.

Mersi frumos, sanatate multa si tie,


Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Irina - cu unghia incarnata tre' sa mergi la un serviciu de chirurgie. Stiu ca suna nasol, dar asta e. Daca nu poti lua trimitere de la MF, te duci asa la camera de garda si spui ca este o urgenta, ca te doare tare si ca nu mai poti sa stai.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Anya20 multumesc frumos de raspuns (ca realmente habar nu am incotro sa o iau). Dar cum eu is venita in bucuresti de 2 ani si nu am fost in nici un spital (am nascut la Oltenita )... zau ca sunt dezorientata rau...

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna seara!

Irina ,imi pare rau pentru unghie..trebuie sa ajungi la dr neaparat.

Jadi,iti trimit un PM cu nr telefon,il pun si pe adresa comuna.Sper sa fie bine la cistografie,desi am emotii mari.

Roxi,bine ai venit!!Eu am pus-o pe Bianca in scaunel de la 5 luni!Acum ii pun si centurile.

Fetelor,mi-ar placea si mie la intalneala dar nu prea pot..copilul meu nu are un program de masa fix de cand cu ora asta noua si cu diversificarea...trebuie sa-i fac supa si nu prea pot sa-i dau in parc.Parca ziceati ca pot s-o fac de pe o zi pe alta??Voi ati sterilizat borcanasele care le-ati bagat in congelator?
Azi i-am dat piureul din morcov si albitura,maine vreau sa-i mai bag o leguma,sper sa-i placa...am cam obosit cu supa..asa m-ar tenta borcanasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Ruxandra,eu zic ca in jumatate de ora sunt la locul stabilit.Cam atat imi ia.
Asa ramane,merg cu voi,eu oricum stau chiar langa piata,doar daca vine Mihaela,merge ea cu tine si eu cu Bianca.
Pupicei!!!

Laura & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Roxy, felicitari pentru MA-MA-MA-MA-MA!!!
Daca poti, vino si tu in Herastrau!
Marinela, asa-i, face poc staniolul in micro!
Dana Lucia, si eu sunt gaina batrana dar cine mai stie! (eu am 36); Plimbare placuta si tie!!!
Laura, si eu vreau sa va vad!!!
Anto, muuuulta sanatate!!! Si spor la soferie!!! Acusica o sa-ti pipai carnetul!
Irina, da-ti si tu cu betadina, mie asa mi-a zis pediatra pentru Ana; Ana n-are probleme dar o data i s-a inrosit degetul mare de la picior si i-am dat cu betadina si i-a trecut; stiu ca nu-i la fel, la tine e incarnare dar pana ajungi la un medic...
Acum am citit ce ti-a scris Anya, asa-i, serviciu de chirurgie; poti merge la urgenta la FLoreasca sau la Municipal, unde ti-e mai usor sa ajungi; amandoua trebuie sa aiba asa ceva! Eu am o relatie la FLoreasca dar din pacate nu cred ca e acum la servici ca e bolnava si a fost operata; dar pot s-o sun si s-o intreb ce si cum;
Laura, Bianca, eu s-ar putea sa vin pana la urma, m-aduce sotul doar ca nu voi sta prea mult, probabil vreo ora! Asa ca perechea este Laura - Ruxandra!
sotul nu ramane, vine si ma ia dupa o ora!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput