Bebelusi de iulie-august 2005 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Briana- pai indiferent de parerea mea Mario tot se uita la tv! Si al meu e himnotizat de reclame si de stiristele zambarete la care rade in hohote!!!! Daca as vrea sa nu se uite ar tb sa am in permanenta tv inchis!!!!! Nu stiu cat de de bine sau rau dar nu prea am ce face!

Ema.nu.ela- eu am inteles ca 5 tb sa aiba si sincera sa fiu Mario nici nu se culca seara daca nu a papat de 5 ori! Macar 4-5 lingurite la una din mese dar sa fie 5! Pai noi avem asa(primele mailejere si ultimile mai inghesuite din acelasi motiv ca si la voi!)
7.30-8.00 200ml lapte
11.30-12.00- 250-300g mar+para
15.30-16.00-200-250g legume pasate
18.30-19.00-150-200g iaurt cu para sau spanac sau altceva
20.30-300ml lapte
Nu stiu daca va puteti incadra dar am inteles ca macar asa de forma ar fi bine sa fie 5 mese ca masa 2 si 4 se vor transforma in gustari si restul mese principale. Succes!

Am terminat acum cap 87, din 88 nu cred ca voi citi azi mai mult de 2-3 pag, sper sa nu va suparati pe mine, dar poate rec in weekend ca e mai liniste!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005

Poze Mario Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Oana- felicitari pt dintisorul 7! Bai ce fete dintoase mai sunt pe aici! Pupiic si sa-l fol cu placere!!!!

Anda- am vazut pe tizuletul nostru cel hlizit!!!! Mie imi place tare poza cu "sa-mi mai sug putin degetelul" si il si vad pe Mario al meu facand la fel!!!! Sa va traiasca baiatul mare!

Ema- avem si noi cuburi la fel, dar noi cu sporturile: golf, baschet, baseball etc, deh, ca pt baietei! Sunt tare haioase! Si noi mai avem unele tot de la FP cu litere, cifre, luna/soare etc, nu am rabdare acum sa le caut in poze! Eu inca nu i-am pus sigurante ca nu il pun in premergator deci mai greu sa ajunga pe undeva. O sa pun si eu mai tarziu. Am vazut poze si cu frumusetea ta de fetita cu par lung, tare haioasa e! Si mai ales cu geanta si ochelarii de soare......si gatita....mai mai mai! Iar in ultima poza m-a topit! Frumusica foc!

Acusor - sper ca ati scapat cu bine de vaccin! Sanatate multa!

Monai- ce urmari? Ca eu nici de asta nu stiu!!!! (la eclipsa ma refer!)

Joker- pai se poate de-asta sa nu gasesti spanac! Eu i-am dat azi si sa nu-l deochi a papat 150g( la masa la care cam atat papa si preferatul lui iaurtul!) In parc ma duc la roata mare, asa o stie toata lumea, este si parculet acolo cu jocuri electrice daca le pot spune asa. Si este o zaona linistita dupa parerea mea fata de aviatorilor! Eu lg lac nu ma duc ca bate vantul. Iar tu in Berceni ai aproape oraselul, ce sa mai vii in herastrau? Cand o sa fie praslea mai mare vin si eu in orasel!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005

Poze Mario Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Giana- ma bucur tare ca vei fi mai des pe aici! Cu salteluta, daca nu rezolvai, o prietena de-a mea si-a comandat pe masuri tot asa mai ciudate si i-a venit a 2-a zi! Dar e adev ca in Buc, nu stiu cum o fi cu provincia! Eu intai mi-am luat salteaua si apoi am facut patutul pe dimensiuni! Asteptam poze noi cu Dani!

Ema- am si uitat! Sa stapaniti sanatoase hainutele si jucariile!

Albinutzza- pai asa face si Mario cateodata si inmaj cu laptele de seara si noi suntem in plina eruptir dentara, cred ca ne ies 3 dinti, unul e deja jum spart, asa ca eu tind sa cred ca de la asta e! Cu investitiile programate te inteleg perfect, cunosc senzatia! Sper sa mai gasiti si sa stapaniti sanatosi dulapiorul, sa-l umpleti de hainute!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005

Poze Mario Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Ella- abia acum am vazut ca ai avut probleme cu Pula! Sper sa fi trecut si sa nu fie nimic grav. Si Mario mai vomita (chiar si azi la mar) in general daca are un gaz mai mare. Sper din suflet sa fiti bine.

Monica- felicitari pt mamaliguta! Pofta buna in cont! Si pe mine ma bate gandul sa incep sa-i dau smantana!

Hai ca am terminat 3 pagini si e tarziu rau! Mai citesc si maine!

Joker- SPOR LA INVATAT!

La multe luni cu intaziere pt bbii nascuti pe 1:

YASMIN [yasmari]
MARIA [ema.nu.ela]
VLAD-CRISTIAN ** [ cin ]
DANIEL [Orca]
ANDREI-PAVEL [Alina78]
DARIA-IOANA [Calina 03]
BRIANA [lacrimioara]

Sa fiti sanatosi si fericiti!!!!!

Cateva lucruri noi despre baiatul meu! Azi a papat spanac proaspat cu carne, rosie si praz si i-a placut tare mult, si ne-am dat pt prima oara in leagan si a ras in hohote de ne stia tot parcul! Si al 2-lea dinte aproape a spart deci in curand il trecem si noi pe listuta! Mari efecte neplacute tot nu sunt, poate e un pic mai nervos si roade tot de prinde, dar papa bine, doarme bine si noaptea si ziua (nu mai mult decat de obicei, adica o ora si jum ziua) si baleste la greu si are ubite pe langa gura de la bale si la fundulet de la kk mai des dar asta nu ne supara prea tare- kk- ca noi eram f contipati si acum de-abia facem si noi mai bine, si ii trece dupa ce il spal in 10-15 min! Cam atat pt azi!

Va pup acum, ne mai vedem si maine! Noapte bune si linistita tuturor!


Simona mamica lui Mario 22.07.2005

Poze Mario Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Diana, noi cele3 gete te pupam dulce pe tine si pe superbebelusa ta, si ne dorim din suflet sa cunoastem in viata asta un OM ca si tine, cu inima deschisa, cu sufletul curat si alaturi de ceilalti oameni.

Te imbratisam si sa ai parte doar de succese si muuullltt noroc.

Noi suntem aici oricand vei vrea se ne auzi.

MULTUMIM

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Eu am fugit ca tb sa plec la munte la un simpozion .

Dupa ce ca ma bucur de copile doar in week-end, se pare ca saptamana asta sunt privata si de acest lucru

Va urez tuturor un sf de sapa\tamana super.



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadine2004 spune:

Buna!
Imi pare rau ca nu apuc sa citesc.
Nu stiu daca va amintiti ca am spus ca am oprit alaptatul si ca e totul ok.. Nu mai e insa! Dupa o saptamana mi-a revenit lactatia, insa cu sani durerori si umflati, asa ca am ajuns la medic pt medicamente. Inca nu sunt bine, dar sa vedem in zilele urmatoare.
Asa ca fetele care doriti sa opriti, ganditi-va din timpsa consultati si medicul, ca poate, daca luati dinainte medicamente de oprire, nu ajungeti la ce am ajuns eu!
Monica Elena, parca tie ti-a revenit dupa 4 luni. Cum te simti?

Numai bine!

Nadia si dragostea ei, Anaïs Alexia( 21 AUGUST 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nadvin53/my_photos
http://www.picturetrail.com/anaisalexia
http://www.dropshots.com/nadvin2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

DIANA, mare soc am avut citind mesajul tau, si mai mari pareri de rau. Daca-i decizia cea buna, asa sa fie,mie si nu numai ne va fi foarte dor de tine, asa sfatoasa, saritoare, echilibrata si dulce cum esti. va doresc, tie, superbebelusei si familiei tale o viata minunata, sa fiti sanatosi si vesnic indragostiti.O gratioasa reverenta pt tine, femeie demna de respectul meu sincer!

Simona, bine ai revenit, intrasem la ingrijorari. La asa omulet verde pe super-olita, vezi cum trag dintisorii?

Nadine, sper sa te simti bine, medicamentele sa functioneze eficient, multumim pt sfat!

Geaninaelena, si eu casc gura la asa superwomen!La mine curatenia e strict de intretinere, n-am timp de cotloane, cat despre gresie si faianta....

Ella, felicitari Paulei pt dintzisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Nadine, sper sa fii bine cu sanii pana la urma. Se pare ca nasol e si cu alaptatul si cu intarcatul. Ce mai face micuta Anad's?

Simona, dupa eclipsa au fost furtuni nasoale, la noi in judet a disparut un canotor care se antrena pe un lac din apropiere. Pupam pe Mario cel cuminte.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Hey hey hey...

Diana unde te-ai dus???? E de 1 aprile ,nu?[;-)]

Eu cu programul......aseara am m-ai deviat-o de 2 ori.Iar m-am culcat eu in alta camera, dar imi venea sa-l strang de gat pe sot...cum caraia el vorbea cu ea...ii auzeam pe baby phone..in loc sa o lase in pace ca poate adormea la loc ,el o trezea...sper ca diseara sa nu mai faca asa..ca se duce naibii programul.

Ma bate gandul s-o mut pe ea direct in camera ei.Ce ziceti?



AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput