Tunsul parului la copii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns merib spune:

Buna,
Eu am doi baieti de 2ani si 7 luni; i-am tuns prima data la 8 luni, pemtru ca unul dintre ei avea parul destul de des , mare si transpira f. tare- imi era mila de el , saracutul, sa-l vad cu parul ud la ceafa de fiecare data cand dormea ,de parca i-as fi facut baita! Ideea este ca i-am dus la Ciufolici- in Piata Amzei. Au acolo masinute si motociclete pe care ii asezi si sunt tare prinsi cu butoanele , volanul, etc si nici nu se prind cand ii tunde.Si frizeritele sunt dragute si stiu cum sa se miste relativ repede. De atunci ne-am tuns o data la 2-3 luni, si a fost ok de fiecare data. Singurul inconvenient este pretul destul de mare , dar daca sti ca de obicei nu sta la tuns , asta ar fi o solutie.

Bafta!

mami de gemeni: radu si teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Ioana, am inteles...deci partial am si io dreptate, in cazul nostru particular, fiindca inseamna ca eu i-am tuns puful de bebe si ce vad eu acum din cauza asta pare mai viguros, dar la mai mult de atat nu pot sa aspir!?!

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Oana, pana pe la 4 ani nu poti stii cum va fi in final parul copilului (desime, culoare, desime).La altii se definitiveaza mai devreme dar nu e o regula pentru toti, 4 ani e limita maxima. Daca seamana cu cineva cu parul fun il va avea fin, daca in familie aveti parul zdravan toti...il va avea zdravan orice ai face.
Poate iti poti da seama de pe acum cu cine va semana la par. Spre exemplu Katja seamana cu mine, eu seman cu tata..si tot asa...


Ioana 33 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Offff, 4 ani???? Atunci nu-mi ramane decat sa ma rog sa semene cu mine!

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

alexa(1,5 ani) nu are parul moale sau rar, ba din contra des si tepos. am tuns-o pina cum de 2 ori, cel mai recent acu 2 sapt. ne chinuiam f tare la baita si cind era cald.
am fost in vizita la salonul unde uram sa comitem fapta, de vreo 3-4 ori. s-a imprietenit cu angajatele si a cercetat tot spatiul de acolo, iar in ziua cu pricina a stat destul de linistita. nu a stat pe scaun, ci in picioare rasfoind reviste.

alexa & fam

Mergi la inceput