The best of aug-sept-oct 04 (111)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ionella da am adus-o acasa dar cred ca intr-o sapt jumate o sa o ducem iar ca plecam in vacanta si e bine pt ea sa fie cu familia de acolo.
Andora noi plecam in jur de 15 aprilie sa vedem cum gasim bilete la avion.

Am fost azi in parc la Circ si s-a facut pitica mea ca un purcelus a luat-o prin toate crengile si sapaturile caci asa arata parcul si a mai luat si un pumn de pamant si vroia sa il manace am crezut ca fac infart radea si se facea ca il manaca.


Aissa te cred ca acum esti stresata de acest lucru si eu am fost dupa o perioada cand mi se parea tot timpul calda. Ce mai si acum am cosmaruri ... eu sper sa trecem peste asta



Danina Diana - strengarita familiei
Paula-DianaNoi
DIDIUTZA
PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

blue77 ma bucur ca aud vesti si de la voi!!!

Ionela, anamari, chiar azi ma gandeam la voi si am vrut sa va fac prezenta pe aici

Ionela, pupa nazdravanul!Auzi la el...sa patineze cu farfuriile...haha mai ce imaginatie au copii astia!!
anamari, sanatate micutei Lia si sa-i treaca repede gripa!Si eu astept caldura sau mai bine zis astept sa treaca ploile

danyce, cum mai este urechea???of si ce rau dor treburile astea!Sa te faci repede bine!

mina, voi ce mai faceti???mai razbesti?

Naty o sa vezi ce distractie va fi la nunta!!!Felicitari!Ati stabilit data?

Noi avem 4 maselute adica o maseluta si 3 colturi mici dar vor creste ele, ieri a fost ultima zi de tratament, azi a mancat flacaul meu foarte bine, tot la fiecare masa, asa ca am scapat nitel de stres...acu de cateva zile ma tot gandesc sa nu aiba cumva ceva viermisori, dr la care am fost mi-a spus ca nu se vad la analize...eu drept sa va spun nici nu am mai intrebat la care analize...ca Stefan urla si abia asteptam sa-l scot de acolo. Cica majoritatea copiilor fac nu stiu ce fel de viermisori, voi ce stiti despre treaba asta?
Mi-a spus ca simtomele ar fi pe langa lipsa poftei de mancare o foiala permanenta, si scarpinatul pe langa nas...acu la cel din urma simtom m-am oprit eu, ca Stefan se tot atinge pe la nas, dar nu stiu ce sa zic...ca o vreme era cu degetele in urechi...acu a schimbat directia, le baga in nas...offf

Ana, amica lui Stefan, pui mic si frumos(19.08.2004)
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ana_a uite vezi acum se vad pozele uitasem sa pun doua bare ei scleroza asta doare rau .....AICI

Danina Diana - strengarita familiei
Paula-DianaNoi
DIDIUTZA
PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Noi avem 4 dinti doar atat si urmeaza al 5 -lea, mai este cineva campioni ca Dia?
A si inca ceva o sa fim iar nasi de bb , o sa botezam fetita unor prieteni e pe drum v-a naste la inceputul lui mai. Desi abia am botezat nu am putut sa ii refuzam mai ales ca noi, adica eu si sotul meu am zis ca nu vom refuza niciodata sa botezam copii mai ales ca ei ne sunt prieteni buni. V-a fi un an plin de nunti si botezuri vai de buzunarul nostru.


Danina Diana - strengarita familiei
PAULA DIANA - RAZA DE SOAREPaula-DianaNoiDIDIUTZA
PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by danina

Ana_a uite vezi acum se vad pozele uitasem sa pun doua bare ei scleroza asta doare rau .....AICI

Danina Diana - strengarita familiei
Paula-DianaNoi
DIDIUTZA
PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR



aveti sandale ca si noi doar ca ale noastre nu sunt chiar roz...ca sunt rosiiii rau de tot Pupici printesei!!!

Ana, amica lui Stefan, pui mic si frumos(19.08.2004)
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:


Neatza fetele!
Ne-am intors si noi in sfarsit pe acasa...uff..ca tare dor mi-a fost de voi..
Nu am reusit sa citesc chiar tot..mai mult printre randuri si desfacut de bagaje...oricum..
LA MULTI ANI Cristina(blue77)!!!
Pufy-felicitari pt bb mik din burtik cel miscator...ufff..ce fericita tb sa fi cand il simti.. si lui Alesio.
Danina- am vazut-o pe scumpetea de Didiutza
Geo-ce haios e Dami pe bideu
Multa sanatate piticilor bolnaviori

Si Inushul meu e cam mucoshel si cam stranuta...ufff...ne-a prins o ploaie la plimbare si fara umbrela si de acolo cred ca i se trage..mama denaturata
In rest vreau sa va spun ca tare mult i-a placut la Valcea..e super ca acolo sunt multe parcuri pline cu locuri de joaca...intr-unul din ele e plin de porumbei dupa care Ina e inebunita...am descoperit si groapa de nisip si tare cumintica se juca acolo...m-a mirat ca ..pt ai atrage pe alti copii sa se joace cu ea le intindea jucarioarele ei .E tare simandicoasa..sa vedeti tine lopatica doar cu 2 degetele..si nu cumva sa se murdareasca .. imediat alearga la mine sa o sterg pe manute...mai sunt multe de povestit...asa ca sper sa mai revin azi..poate si cu cateva pozici..nu am facut prea multe..
Hai pupici..sa aveti o zi minunata


Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata lume, hai ca doar rapid am trecut sa va pupacim asa ca de duminica
Pufy multam de grija, am mai avut eu caderi din astea destule, de obicei imi treceau insa in 15 minutele
Ania bine ai revenit , sa ne mai zici de Inutza domnisoara, hehe, si poate ne vedem la un nisip ceva
Ana sanatate Stefanutului, eu cred ca au faze cu urechea/ nasul etc, Gogo e acum la nas si ea, toata ziua pe langa . Asa ca poate nu e un simptom ci doar o perioada
Geo maiiii da' tare comod ii bideul ala, sa-i pui baiatului un tv acolo ca ar fi cred fericit
Danina v-am vazut in poze cat de frumosi sunteti, si Didiuta scumpa cocheta cu palarie si mamicuta ei fotomodel . Hehe se pare ca are aceleasi gusturi "terestre" ca Gogo a mea papa nisip, pamant prefera mai demult, oricum e bine ca mai mult de preface Drum bun daca plecati pe 15
Daniela ce face urechea? dar bunicul cu curtea?
Anamari sanatate Liutei, Liam ce mai face?
Blue, uf va tin pumnii sa traca perioada de imbolnaviri "a la gradi" pt Marc, nu cred ca acentuezi tu asta, dar grijile sunt sporite pt fiecare din noi. eu deja ma ingrozesc la gandul bollor de la toamna incolo cand incepe cresa, dar trec, asta e sigur, sper ca eprioada sa fie insa cat mai scurta... pup dulce flacaul
Mirela sper sa iasa soarele azi si sa va vedeti cu Alexia si Cristina!
Aissa pune-o pe Ale si azi la alergatura sa vezi ce bine doarme, hehe ce vremuri cand ne faceam griji ca bebeii nu merg singurei... acummai prinde-i daca poti
Ionellaaaaaa mai ce imaginatie pe capul lui gineri-miu cu farfuriile... si ce gentil a fost cu ghioceii pt bunica... hehe, nora-ta face bine, ma uimeste ce cuminte e cateodata si ce obraznica e cand are toane.... in rest vorbim doar ce si cand vrem, numaram pana la zece fara 6 si 7 (si fara 1 adesea), ieri am invatat un nou cuvant "cocolii" adek juarii, si multe altele dar doar cand vrem, evident.

Deci evident ca daca voi scrieti des si eu scriu mult. Hehe, gata nu mai intru azi sa umplu forumul, pleca in Botanica sa vedem ce a mai inflorit pe acolo. Pup dulce bebeii si burticile si maicile

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata pe fuga si de la noi.
Si noi taiem motul saptamana viitoare unui baietel, nu e botezat de noi dar preluam de aici incolo un nou "finut". Sa-mi spuneti si mie mamicile de baieti daca e ceva special de facut? Fata de ruptul turtei la fete ma refer. Eu oricum nu am prea stiut ce si cum la Ale si nici mamica baietelului nu se pricepe...vedem noi ce-o iesi.
Danina chiar ieri vorbeam cu o mamica in parc care are un baietel de un an stirb de tot, nu are nici un dinte. Si ea mi-a zis ca ei, cand era mica, i-a dat primul dinte la 1 an si 8 luni! Si acum ii are ok...numai ca ii lipseste un canin (care nu i-a iesit nici la varsta adulta, adica nici cand i-au iesit cei definitivi).

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Ionela !Tare inventiv puiut mai ai!


Cristina(Blue77) imi pare rau de marc ca e tot bolnavior....multa multa sanatate ii doresc!Si pe tine te asteptam mai des pe aici!

Anamari multa sanatate si Liei....scumpica de ea!Liam ce mai face?Deja trebuie sa fie baietel mare

Geo beton pozele cu Dami in bideu! Da' un ziar de ce nu-i dai baiatului dc tot sta asa comod...?

Ana felicitari pentru cea de-a 4-a maseluta!

Ania bine ati revenit! Imi era dor de voi! multi si "simandicoasei" tale mici(e domnisoara mey de aia e asa finutza!)!Si multa sanatate!

Andreea si acum sa inteleg ca nu ti-a trecut in cele 15 min?Offff!Sper ca nu ai si lesinat....!Ai grija de tine!

Alesio e ok acum, inca mai avem tratament insa e mult mai bine!
Ieri am fost tot plecati: la cumparaturi dimineata, apoi la un chef de bebici....obositor!S-a trezit....intru mai incolo!

Pupici!


Ioana(15+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Am uitat sa ma laud.
Aseara eram cu Ale in bucatarie, si ca sa o iau de acolo i-am zis: hai ca e mami desculta si mi-e frig, hai sa imi pun si eu ciorapi. Ajungem in sufragerie si ma asez la calculator. Si cand o vad pe Ale ca vine si se uita la picioarele mele si imi da sosetele (ale mele, erau prin casa). M-a spart! Nu puteam sa imi revin din ras, asa o fata avea cand imi admira picioarele si imi dadea sosetele... fata mamii desteapta!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput