burtici din Pitesti

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Analizele de sange, alea primele pentru care iti da trimitere si medicul de familie se fac gratuit la Ambra ( adica analiza pentru RH, HIV, sifilis, si inca cateva), plus analiza urinei tot gratuit ...asta cu trimitere de la medicul de familie. Ecograful 3d am auzit ca e foarte bun la Ambra si cota 1.700.000 iti da si CD cu bebe!
Bafta si sa ai o sarcina usoara!

carla2005 35+ cu Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria72 spune:

Carla merci pentru ca m-ai luminat. Dar mai vreau sa stiu daca analizele alea din luna a 7-a a 8-a pot sa le iau cu trimitere la Ambra? Deci astia primesc si retete gratuite?
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Eu nu stiu ce numesti tu analize din luna a 7-8 a ca mie medicul in afara de primele analize, si unele in plus pentru toxoplasma, listeria, clamidia si inca ceva nu mai stiu exact nu mi-a mai dat alte analize de facut! Doar acuma in saptamana 35 mi-a dat sa fac analiza pentru streptococul de grup B! Incearca cu trimitere si daca se pot compensa cei de la Ambra sunt cam singurii din oras la care le poti face oricand in timpul lunii!

carla2005 35+ cu Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Recomandati-mi si mie un medic de familie bun , pe care sa ma pot baza si la care sa pot sa inscriu si copilul dupa ce se va naste!

carla2005 35+ cu Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Maria mie mi-a recomandat medicul ginecolog ce analize trebuie sa fac in luna a 3 a si a 7 a si medicul de familie mi-a dat trimitere si le-am facut gratuit la Ambra. Toate analizele uzuale le-am facut acolo, la Bucuresti la Medsana, am facut analizele pentru toxoplasmoza si clamydia, secretie col uterin,streptococ B.


Casiana si Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria72 spune:

Carla medicul meu de fam. este "varza", dar cel al fetitei mai mari, pana acum ce sa-ti zic, am fost multumita.Problema este ca la oricare te-ai duce, trebuie sa mai ai un altul de control. Eu mai merg si la Hotaran cand am probleme mai complicate cu fetita. Dr. fetitei se cheama Bizon Mirela. E pe 1 mai. Este o tipa foarte calma. Dupa ce voi naste vreau sa ma mut si eu, ca sa fiu cu fetitele la un loc. Tu unde vei naste, cu cine?
Alexuta merci de informatie, eu stiu ca tr sa fac iara analizele de sange: hemoleucograma, sumar urina etc., cele care le-am facut si in primul trimestru.
26 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Eu am facut o toma de analize in primul trimestru! Acum medicul mi-a dat de facut doar analize uzuale de sange si cultura de col + urocultura.
In Pitesti se gasesc truse pt anestezia peridurala?

36 fix cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

maria72 eu voi naste in Bucuresti la Universitar cu Dr. Mihai Dumitrascu!
Mi-am schimbat medicul de familie m-am mutat la Dr. Popescu Carmen, care mi s-a parut super de treaba si este si medic pediatru. Este la policlinica pentru copii de pe Smardan!


carla2005 36+ cu Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Carlama bucur ca ai reusit sa-ti schimbi medicul de familie si ca esti multumita de cel nou! Unde este policlinica pt copii de pe smardan. Eu stau in Craiovei, dar habar nu am de asta.
Fetelor, ce mai faceti?
Mamicilor, povestiti-ne si noua care este treaba cu bebeii ca sa ne pregatim si noi!
Mirelace mai face Rares? Dar tu?

37+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utionela spune:

salut burticile din Pitesti,am nascut la sp. judetean cu dr.Buzatu si dr ghica,pe 1 iunie 2006 un baietel de 3kg.A fost neasteptat de bine,mai ales ca am avut cezariana dar in 3zile am fost acasa.Trebuia sa nasc, la Bucuresti dar m-au apucat durerile, si n-am mai ajuns.La sp.mi-au furat, pompa de san,erau niste tiganci in salonul alaturat si sigur ele m-au furat, in rest,totul a fost ok bineinteles cu bani multi,ca peste tot

Mergi la inceput