100% sincer ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

aici Elise, ca daca-i bal ,bal sa fie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by IEPU

Pai are, mai Elise, ca un job dintr-asta cu numele pus pe usa propriului birou iti induce ideea ca restul lumii nu are ce sa-ti spuna util si inteligent...



IEPU, inceteaza cu numele pus pe usa, ca deja ai facut oamenii sa creada ca sint barbat.... si am burta si chelie


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

elise, unde vrei tu... numai spune odata ca mor aici de curiozitate!

nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUIZAM spune:

Mie mi se pare ca are gandirea unui barbat, desi cel mai sigur e femeie.
Ciudat comportament

quote:
Originally posted by michelle7

nu , dar e barbata !!!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

ok..........

quote:
Nu stiu, a fost atractie, a fost explozia momentului. Doua saptamini nu am mai iesit din casa. Cind s-a dus acasa mama ei avea bagajele ei la usa(mama ei fiind recasatorita, si ea avind un tata vitreg) si nu mai vroia sa o primeasca in casa. Atunci am hotarit sa se mute la mine.


quote:
Si tot asa, ma durea sufletul, dar nu puteam sa renunt, ii gaseam tot felul de scuze. Prietenii cautau sa o denigreze, dar eu nu si nu. Si asa am hotarit sa-mi pun capat zilelor din cauza durerii. Eram intr-un conflict cu mine din care nu puteam sa ies. In total a durat 2 ani de asteptare in care ma chinuiam singur.




quote:
Ar fi bine sa nu ramii cu resentimente cind cunosti alta femeie, chiar daca o regasesti pe nevasta-ta in gesturile ei.Sint multe de spus.
Traieste-ti viata.



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

elise, cred ca am inteles. nu sunt chiar convinsa.

nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Elise,

stiu de unde este dar, teoretic, nu vorbeste cu tine, nu stii cine se ascunde sub acel user, "sinceritatea" asta nu iti e adresata tie. Majoritatea oamenilor de pe forum nu ar spune nimic daca ar fi fata in fata cu interlocutorul. Asa ca trateaza problema ca atare.



Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitz-kitz spune:

Elise,spinosa e intebarea"la ce te gandesti?" intr-o casnicie...
daca l-as intreba pe sotul meu"la ce te gandesti?" si el s-a gandi la fundul unei tipe,as prefera sa nu-mi spuna ,ca sa-mi menajeze sentimentele...la ce ne-ar folosi sa-mi spuna?ne-ar apropia mai mult?din contra,as considera gestul lui o mitocanie,o cruzime,o lipsa de bun simt...de ce in numele sinceritatii absolute trebuie sa ne ranim partenerii?
daca el m-ar intreba la ce ma gandesc ,iar eu m-as gandi la cat de fain saruta fostul meu iubit,tot nu i-as spune...vorbele mele 'sincere"ar putea fi interpretate in cele mai ciudate feluri(a,eu nu sarut destul de bine! e6c etc),am ajunge sa ne certam,datorita sinceritatii mele...oare merita?
ca principiu de viata ,nu pierd niciodata din vedere ca vorbele dor cumplit de tare,mai ales cele spuse de persoane foarte apropiate...

"Cand o usa a fericirii se inchide,o alta se deschide;dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi"Helen Keller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

IEPU,
e sotul meu.

kitz-kitz,
multumesc, de fapt, asta era raspunsul la intrebarea mea.



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Da, Elise,

stiam ca e sotul tau dar ca sa poata fi sincer pe forum, sa-si poata da cu parerea despre nevasta aluia, tu ar trebui sa uiti legatura intre "user"-ul ala si sotul tau. Omul nu vorbea cu tine...

Problema pe care o pui tu exista numai pentru ca voi stiti reciproc cine sunt "Elise" si "Calin".

Eu as nuanta-o un pic: mai poate "Calin" sa povesteasca experiente personale pe forum daca misterul anonimatului a disparut?
Nu, pentru ca sotia lui citeste si s-ar putea simti ranita. Pai atunci accesul lui pe forum este restrictionat.

El trebuie sa formuleze cu mare grija... tu te gandesti daca nu cumva vrea sa-ti transmita tie ceva desi pare ca vorbeste cu altcineva...

Eu zic ca poti "muri nevinovat" in multe feluri.
O intrebare ajutatoare ar fi daca povesteste fostele aventuri si direct, catre tine sau de fata cu tine, catre alte persoane.
Caci daca nu, pe forum el este "forumist" si nu "sotul tau" asa ca nu se pune...

Dar te-as intreba si eu, asa, inafara concursului, pe o scara de la 1 la 10, cat esti de posesiva?



Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

Mergi la inceput