Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

da, dana vad ca v-ati inmultit brusc :)

eu ii dau fetii fier 5 pic/zi-doctorul a zis ca aceasta cantitate e ca un supliment alimentar; ii dau vigantol 3pic/zi ca are fontanela mare cica-nu stiu cat de mare; si vitamina C ii dau 10 zile pe luna cate o fiola de la sicomed; o sa intreb de aia naturala cum e; si lamaie cand sughite :)

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Irina am uitat sa iti spun ca este foarte frumos glow ,esre un rosu deschis eu nu il vad roz bombon

Dana,Codruta

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Fetelor la cit timp ii putem pun perna la bebeu ?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana, Nanadana nu pricep de ce la serviciu il vad roz si acasa era rosu intr-adevar (aici am un LCD philips de 19 si acasa am un monitor de 15 care l-am luat second cand eram in anul 2 de facultate ).

Dana .

nanadana eu am citit un subiect mai demult la parintii intreaba... Zi majoritatea ziceau ca pe la 1 an si ceva...

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ieri am scos-o cu caciulita subtire dar si asa a transpirat. Parca nu as lasa-o chiar fara, ca noi nu prea avem parutz . Poate cand nu mai bate nici vantul.....sa vedem.
Nanadana eu noaptea o mai iau in pat la noi si ii dau sa suga cu capul pe pera si asa adoarme, o las pana dimineata. Nu e mare perna, dar n-am ce face.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
Noi ne pregatim sa mergem la vaccin .....asa ca vorbim mai tarziu daca ma mai lasa bebu, orikum e tati acasa, i-am zis sa isi ia liber ca la celelate doua vaccinutze a fakut tare rau in ziua cu pricina bb .....si il chemam acasa.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Nanadana si eu stiu ca numai dupa un an avem voie sa le punem perna ca sa nu li se curbeze coloana si apoi, daca dorm singuri in patut sa nu se sufoce
Valeria noi l-am obisnuit pe Iaris cu zgomot, adica la noi merge tv-ul, ascult muzica la calculator si maneleee la greu de la vecinii de deasupra, masini de gairit si flex si altele de la vecini si se sperie foarte rar, daca doarme si scap ceva pe jos, sau daca nu ma vede si intru brusc in camera, dar nu plange ci doar tresare.Eu zic ca nu trebuie sa-ri faci griji, poate la voi a fost mai liniste.Iaris cel mai bine doarme cu zgomot
Irina, Matei e un dulce, ce marisor este si elegant.
Apropos de imbracat am vazut si eu copii infofoliti,, sa va spun cum il imbrac eu, desi la noi nu sunt 20 grade:un body fara maneca, bluzita, geaca, caciulita, ciorapi lungi sau un pantalon foarte subtire si pantalon si-mi iau cu mine o paturica in caz ca se raceste sa-l infofolesc.El oricum doarme si cand il pun in carut nici nu mai misca exact ca atunci cand era mic.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Irina si la mine se vede rosu,ca am intrat si eu in Ie,servici usor.
Dana nu stiu nici eu cum e cu perna,dar eu am opernuta mai pufoasa si moale si-l mai pun cateodata ziua dar nu numai cu capul ci si cu trunchiu.
Ramona nu te lasam singura...

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna ziua,

BiuMil , mercic
Codruta,iaurtul napolact e cel mai bun? DE Campina ce zici?
Cred ca, crizele Petrei sunt de la dintisori.
Ramona, ai inceput ziua tare bine! Vezi poate cine stie ce mai patesti
Irina 80, ce baiat frumos ai!

la noi e vreme de kk, ploua cu galeata. Eu ma tratez cu petrol, pentru gatul meu handicapat, ca imi vine sa-l schim cu altulEu sunt cu Fervex acum si vit C
Stefan aseara a fost marait de tot in urma vaccinului.
Azi dimineata i-am dat un sup. de Paracetamol, dar a facut kk apoi, nu stiu ce a asimilat. L-am auzit stranutand pana acuma de 2 ori. S-a potrivit de minune starea mea de raceala cu fatul ca si el a luat ieri Nurofen, sper sa nu ieie de la mine nimic.
Nu stiu ce sa-i mai dau, nu mai vreau sa-i dau azi Nurofen.
O sa-i dau Panadol. Cand sa-i mai dau, la amiaza, sau seara? Sa nu fie prea mult. Febra nu are.
eu ma simt , n-am chef de nimic. Mancare nu am. Sa faca sotul cand vine.



Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Irina,Codruta,Marinela Dana in definitiv mai asteptam cu pernuta

Ioana cunoastem iaurtul "a la grec" este tare bun,dar pt puiuti este bun ca este facut din 100%lapte ,nu este prea gras? intreb si eu nu stiu!!ca daca este bun ii dau si eu la pui tot din acela ca este bunnnnnnn ,noi (eu si sotul)papam cu mamaliguta si branza iaurtul si ne lingem pe bot ca labus

Alinam bafta la vaccin

poze

Mergi la inceput