Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Pai,mai Mandyutza mai-pai,eu pe tine te plagiam mai!

Eu i-am dat Georgianei cam ce ai postat si tu despre dormitu'ziua!
Nimic spectaculos
Ca tre'sa ne jucam cu bebele dupa bibe,mai il pupam,mai il bibilim,etc...mai stam cu el in camera,mai facem pauza de joaca,mai iesim din camera,etc...asta in 2 ore de la masa...apoi,il lasam singurel,s-adoarma!
Eu uneori in aste prime 2 ore de la masa,stau cu el,ma joc putin,apoi mai calc,mai citesc o carte-el in timpul asta molfaie o jucarie sau se uita la mine cum citesc...ii mai las si TV-ul deskis..etc...radio...Ne mai plimbam prin casa,ii arat casa,sufrageria,frigiderul(gol!)...apoi in camaruta lui.
Il las in patucu mare,sau intr-al lui,se maraie vreo 10-15 minute,nu plans-marait-apoi,cand ma duc peste alte 15 minute-e nanicit!

Cu plansu',eu fac asha:daca face oac-oac incetisor,il calmez si eu tot incetisor,ma duc la el,il mangai pe caputz,il pupacesc pe gat,pe burtik,il mangai pe la...cuc......daca se pune pe un plans tare tare,il iau in brate si-i cant,tot felul,mai nou:"vine,vine primavara!"...si-l leagan uneori si juma de ora.
In caz de urgenta majora:pe perna,pe picioare,uitandu-ma la el,si zambind,scotzand limba,etc...Ii mai zic si un Tatl Nostru..
Cam asta,v-am zis,nimic spectaculos!

Regula de baza este:sa fie mancat bine,sa fie ragait bine(acu'nu prea mai sunt pb de genu'asta!),si sa stim cand vor ei STOP JOC.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

In contul comun am creat un album cu pozele fetitei Coraliei, Andreea - sa vedeti ce frumoasa e si ce mare s-a facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Multumim frumos de urari pe care le intoarcem la toti copiii frumosi de-aici!

Azi e o vreme in dorul lelii, ba nori, ba soare. Am iesit si noi numai o ora in jurul blocului, a adormit mandra in brate si am stat cu ea pe o banca pana s-a trazit. Carutul si port-bebeul stau cuminti in portbagajul masinii care zace in fatza la servici la tati.
Mei, va laudam eu pe voi cum arati...io numai buline negre...Ieri m-am oglindit si eu prin vitrinele la magazine si nu mi-a placut ce-am vazut. Deh, oricum dau destul de putina importanta la silueta acum, cat alaptez, vad ca cele care s-au apucat de cure de slabit au si ramas fara lapte. Dar e naspa cu caldurile astea ca tre' sa mai dai jos de pe tine cate-o haina. Eh, sanatate sa fie ca 'om slabi si noi.


Ioana si Maria (29.11.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tunsulica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

OF, SILVIA acumm am vazut ca ai postat de micul meu terorist, dar noi iesisem afara si nu am vazut'
nu am deschis Ym....si sa stii ca am vrut sa te trag de maneca ca ai ceva sa-mi spui...
nu prea mai stau pe la calc ca a venit cristi si este al lui acuma...

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare!!!

Acum o jumatate de ora am intrat si noi ca s-a pus un vanticel la mine in cartier...si am intrat desi as mai fi stat pe banca in fatza blocului dar... Am dat kmetrajul peste cap azi si acu' ma doare un piciorus....rau de tot dar...asta e. Macar poate mai dau si eu 100 gr jos ca...daca merg km intregi si mananc gogosi si floricele nu am facut nimic.

Eu m-am aventurat azi in IOR si a fost suuuuper. M-am intalnit cu CORAP si cu MIRABILIS si ne-am plimbat juma' de metru pana la o terasa unde am hranit cei 2 teroristi iar Georgiana aplecat sa alapteze mandra acasa. Eu si Corap am luat-o la picior si am ocolit aproape tot parcul. Apoi ne-am despartit si am luat-o usurel spre casa care era departeeeeeee!!!

Corap ai gasit jucarioara???

Maine daca nu ploua eu cred ca tot in IOR ma duc!!! Dar sa traiesc pana maine si sa vad daca mai pot merge!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Lavifaza cu mama denaturata e o chestiune discutabila. E mult de spus, nu e loc aici pe forum de asta. Insa parera mea este ca nu exista mama denaturata. Am sa spun poate, daca o fi cazul, pe ce se sustine teoria mea, poate gresita, nu stiu, insa deocamdata cred in ea.

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot, they'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Ah!!!

Mandy poate asa l-am "educat", sau insuflat sau... nu stiu cum sa spun.(intelegi tu)
Un exemplu banal: cunosc pe cineva care e mama la randul ei si care se plange tot timpul ca regurgiteaza copila foarte des, ca e agitata, ca plange ca etc. Am fost o data in vizita si se pregateau sa iasa afara cu caruciorul si o imbraca. Pai daca nu a mai foit copilul ala cand in stanga, cand in dreapta, cand in sus cand in jos, de mie mi s-a facut rau, daramite la copila aia. Daca incepe sa planga ea incepe sa se agite si o ia in brate si o leagana, ba o pune jos, ba o ia, de o agita si mai tare. Prerea mea e ca ea fiind agitata, speriata, ingrijorata, nu stiu... agita si mai mult copilul, care o simte. Eu vad asta cu Dimitrie, ca daca il apuca maraitul si ma duc la el si vorbesc cu el, calm si sunt stapana pe mine, ajunge sa se uite asa cu nishte ochi de parca se intreaba el pe el "de ce naiba m-am apucat sa marai?!!" Sunt convinsa ca ea, ca mama e bine intentionata, dar totul tine si de cum ne controlam noi starile.

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot, they'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Intrebare: dupa ora 5 Ilinca e maraita. Ar putea fi de la dintidaca plange doar intr-o anumita parte a zilei?
Despre gingii nu pot zice nimic sigur: parca se vede ceva, parca nu. Daca sunt dintii, in cat timp ies, frate, ca m-am saturat?

Poate de aceea nu se rezolva diareea? Febra nu are.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Cristina vreau sa pun si eu sau sa iti trimit poza pentru album, dar se accepta o poza cam ... sexy?! E tare dulce acolo...

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot, they'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

fetelor, asa m-am emotionat cand am vazut pozele fetitei coraliei! ce mare si frumusica e!
sibiencelor, va rog sa-i transmiteti toate cele bune din partea mea si ca mi-e dor de ea!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 4 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput