RH negativ

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Fetelor, sunteti tare dragute! Nu stiu ce m-as face fara voi! Deocamdata suntem bine si sper sa ramanem asa. Urmatoarea dozare o fac abia dupa Pasti, deci mai e ceva de asteptat pana atunci. Numai de-as putea tine sub control afurisitele astea de contractii, ca numai ele imi lipseau!

Va pup si fug inapoi in pat!

Lia S20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionice spune:

Buna fetelor!
alynta Da, si la centrul de transfuzii Iasi iti fac dozarea gratuit cu trimitere de la medicul de familie(dar ti-o fac si fara...ca sunt dragute doamnele de acolo)
Eu pana una alta am cedat vaccinul(pe care nu am avut curaj sa-l fac la 28 sapt.si il pastram pana dupa ce nasc..sa-l fac atunci)unei mamici care a nascut gemeni si in spital nu au mai avut ca sa il faca...M-a sunat medicul meu de aici si...l-am cedat...Daca nu o sa fie pana nasc eu o sa-l cumpar..asta este.
In legatura cu contractiile, mai am si eu din cand in cand, dar acuma fac gravibinon 1/3 zile si iau utrogestan.Intrasem in panica deoarece erau dese si ma scoteau din minti.Acum e bine...una cand si cand.De luni sunt in cocediu prenatal, si pana atunci mi-am luat restul de concediu de odihna..Gata, deja sunt prea obosita pentru birou si chiar nu are rost sa ma dau de ceasul mortii.

Ioana29 cu bebitza Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Ioana, cu siguranta va fi bine! Si eu fac Gravibinon, acum unul la 7 zile, No-spa si Scobutil injectabil (dar trec incetul cu incetul pe pastile) si iau 3 Utrogestan pe zi. Odihneste-te cat poti de mult, pregateste-te pentru bebitza si mai povesteste-ne cum te simti!

Lia S20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionice spune:

Esti tare draguta, Lia
Sigur ca o sa fim bine!Abia astept sa vina si poate ne intalnim in parc cand iesim la plimbare


Ioana30+ cu bebitza Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Ioana, cu siguranta o sa ne vedem la plimbare cu cei mici! Eu am ajuns sa nu-mi mai fac atatea griji din cauza Rh-ului, cat ma preocupa contractiile astea dureroase... Aseara am avut iar un episod aiurea, dupa o saptamana linistita si mi-a cam stat sufletelul in loc... Noi suntem destul de departe de termen si cand numar cat mai e macar pana la S28, ma ia cu ameteala!

Astae... Dumnezeu e mare si o sa aiba grija de noi si de pruncii nostri!

Va pup pe toate si va doresc o sa ptamana minunata!

Lia S21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionice spune:

Da, lia..te inteleg perfect.Cand ceva nu e in regula..intram in panica, mai ales ca noi suntem cu o pata pe creieras(RH-ul).Draga mea, se mai intampla sa ai si contractii, totul este sa tii aproape cu medicul tau si sa te relaxezi.Este foarte importanta si starea noastra de spirit.Incearca sa iti ocupi timpul, nu te mai gandi la termene...Timpul trece repede:)Eu parca ieri eram in primele saptamani...
E drept ca acuma imi vine si miemai greu..sa ma misc, sa stau in pat..Ma doare cutia toracica, iar cand stau in pat, ratusca asta mica se misca de parca nimic nu-i convine
Hai, curaj:), mai avem putin:)

Ioana30+ cu bebitza Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc Ioana! Eu merg sa-mi fac dozarea la un cabinet particular "MedicalTest". Am o prietena care lucreaza acolo si mi-a zis ca se face pe bune! E gratuit cu trimitere de la medicul de familie!

Alina-Mirela 25+ cu MARIA
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Alina, ne explici si noua cum ajungem la cabinet? Eu una sunt interesata...

Lia S21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionice spune:

Da, chiar !!Mie mi-ar trebui si o alta parere, avand in vedere ca am doua rezultate diferite:)Asteptam detalii

Ioana30+ cu bebitza Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Liadorian la Medicaltest se ajunge asa:
din Podu Ros se merge o statie cu tramvaiul, la Tesatura. Cabinetul este situat in intersectie: inainte de a traversa intersectia pe dreapta in directia de mers (spre Tesatura). E usor de gasit!
Preferabil sa mergi la inceputul lunii cu trimitere de la medicul de familie! Atunci au sigur gratuitati! Eu merg la inceputul lui aprilie si am sa va spun mai multe atunci!

Alina-Mirela 26+ cu MARIA
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput