Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Bombo, pai in cazul asta la mine sunt sperante, ca eu bagam la greu paine si dulciuri, asa ca n-am avut pretentii. DAr vad ca am inceput sa acumulez kg in loc sa le dau jos, asa ca iau masuri pana nu e prea tarziu. Pentru inceput adio paine si dulciuri si am vazut eu un regim rezonabil. Si plimbari sper sa fac cat mai multe. Si daca voi reusi sa merg si la sala (putin probabil din lipsa de timp) voi fii minunata in cel mai scurt timp..
Maraki, mi-am amintit: "mamitzel de voinicel", ca tare mi-a placut Angelo cu caputul pe sus!
Silvi, bine ai venit.
Fetelor, euma mulg, voi scrieti, ca eu revin mai incolo (daca tot n-am barbat sa ma alerge! Cine stie ce face el prin Sibiu?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Apoi mai Bee eu deja nu bag paine si nici dulciuri, nu fainoase , beau 2-3 l de apa la zi si nu stiu cu ce ma ingras , de mancat mananc o data pe zi si atunci f. putin cat sa nu cad din picioare dar se pare ca sunca mea refuza sa se topeasca De mers la sala tare mi-as dori si eu dar nu am ce face cu bebe si unde este cel mai aproape de mine nu stiu daca au program de babycare si nu prea ma vad sincer sa car cupilul dupa mine pe la vre-o sala unde vin numai muschiulosi si fete de fete , eu sa fiu cu scaunul de masina in carca ...se pare ca raman doar cu speranta

Oana de
INGERASII MEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Neata fetelor..de unde minda mea se hranea in regula cu cite 100 si umpic, ieri chiar m-a uimit..la 5 din 6 mese a sarit peste 150 si la cea de dupa baie chiar de 180 (90 sin si 90 praf)...cred ca ii era frica ca-i scad suncile...a bagat la greu si vad ca-i place la nebunie si laptele praf..bine ei ii cam place si sucul de morcovi si mar, asa ca incep sa cred ca e mare mincacioasa si ca atunci cind papa numai sin tragea dupar 100 ca ala venea repede(v-am zis eu in 5 minute) si apoi nu mai avea rabdare sa-l scoata si pe restul..
Bee las ca si Ana e grasana si mai este si roscata cu ochii albastri, adica exact cum credeam eu ca o sa iasa Bia..dar Bia a vrut exact invers, adica blonduta cu ochii negri!Si 6 ore de plimbare..sigur ne bati pe toate!
Acum cordeluta pe care i-am pus-o pe cap este de la o rochita pentru 12 luni..eu nu mai stiu ce sa ma fac cu hainele, ca vad cum de la zi la zi, se imputineaza ca nu-i mai vin..sapt. asta se duce Dan la Barza sa mai ia 3 costume cu capse pe mijloc de sus pina jos, ca sa mai avem si noi cu ce sa o imbracam cit de cit!
Azi iesim in parc cu mama, ca vine in vizita sa-si vada purcelul si in rest tot punem tara la cale cu plecarea de Paste la Mare, cu botezul, cu vacanta de la vara..visam si noi cu ochii deschisi!
Va pupic si o zi faina sa aveti!

mamicuta de ciresica

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Am pus si noi nuduri!

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

KARINA SI MARIA,SA FITI SANATOASE,PAPACIOASE SI CUMINTELE
IAR PT NORA MEA, JASMINE,DANI II UREAZA LA MULTI ANI,II TRIMITE UN SI II DEDICA CATEVA VERSURI:
,,SUS PE CER SUNT MULTE STELE,
PE PAMANT SUNT FLORICELE
DAR NICI UNA DINTRE ELE
NU-S CA OCHII MANDREI MELE,,


http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

BUna dimineata. Unde ati disparut fetelor ca tare pustiu e pe-aici? O fi vremea frumoasa peste tot si acum toti bebeii sunt plimbati pe te miri unde. Noi asteptam sa mergem la doctor cu bebitza capricioasa, dupa care la plimbare!!!!!!
Mirela si Bombo vad ca v-ati incurscrit si voi! Sa va fie de bine!
Vad ca pe manechina mea lunga slaba si roscata cu ochi albastri n-o vrea nimeni. E drept c-ar fi si greu sa gaseasca ceva de nasul ei, la cat de fitzoasa si pretentioasa e! Si cred ca nici tati n-ar fi dispus s-o lase pe minune pe mana oricui, ca doar frumoase suntem, de familie buna, ce sa mai vorbim, o adevarata "partida".. SI cu economia nu mai vorbim! Ne hranim asa de rar si putin, incat putem spune ca si aerul face parte din hrana curenta.
VAd ca la noi e din ce in ce mai distractiv. Anei i se pare ca 4 ore intre mese e putin! Ea vrea la 5! Inclusiv ziua. Pai asta inseamna ca in curand vom ajunge doar la 4 mese si nu vreau! Eu vreau 5-6 mese sa pape sa faca cutisoare.
Ana Sebe, am vizionat nudurile cu fortosul! Pai zici ca are cu o luna mai mult ca Ana. CE ridicat din cap la noi? Nu ne place deloc. Noi vrem sa ne lafaim in caditza pe suport, unde dam din picioare si ne impingem si daca n-are tati grija ne lovim la caput, ca doar suntem mult mai lungi decat cadita.
tare eleganta Emma ta la Botez (ca am uitat sa-Denisa,ti spun). Si voi frumosi. SI mama ta tanara si draguta. Si biserica ortodoxa cu bancute? Stiam ca doar la catolici. DAr a fost frumos, ce sa mai vorbim. MA bucur pentru voi ca a iesit totul fix cum va doreati.
FEtelor, eu la toate si revin mai pe seara daca-o veni si Radu mai iute (adica inainte de 7), sa mai am si eu timp de muls si net, ca pana atunci ne aierisim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Draga Bee, nu dispera ca o luam noi pe Ana drept soata si asa sunt amandoi capriciosi ca vremea. Deci spune daca accepti, caci venim sa-i cerem mana!

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata!
Cata, am vazut-o si eu pe fata ta, sunt socata....oricum, la cum mananca nici nu ma mir!
Bombo, 15 kg?!!!, nu s-ar zice!
Doamna dela FBI, nu te mai arati pe aici? Ne citesti din umbra? Pupici lui Mario, sper ca e totul ok!
Moni, am mai gasit o mandruta care mi-a fost tare draga, Daria a Deei....MORTALA! Deea, eu ti-o cer de nora, mai ales ca vad ca Ilinca nu mai da nici un semn!!!


Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza fetele!!!
N-am mai intrat aseara ca piciul meu a fost marait. tocmai ce-l laudam ieri, ca, cat de cuminte e el.
Poze nu am apucat sa pun, caci tati nu le-a adus de la birou.azi il mananc daca uita.
Cata ma intrebai ieri cum ii dau laptele praf in parc. pai il pun in termos si pe urma acolo il pun in sticluta. am noroc ca anm un termos nou-nout si uite ca-mi serveste la ceva.
Si azi cred ca o tai cu el, dar descongelez lapte de la congelator, ca vad, ca nici o sansa cu cel praf.
Denisa, asa-asa executa ordinele de la mami.Frumosi ati fost la botez, de pitica nu mai zic nimic.
mai mergi la gymm? Cu cine o lasi pe Emma?
Silvi bine ai venit!! Sa-tui traiasca micul Alain!!!
Strumfi si Silvi acum va trec pe lista, ca mai tarziu ma iau cu altele.
Bee si eu m-as baga la cura. Hai sa o tinem pe aia Montiag, sau cum ii zice-sa nu radeti de mine, dar habat n-am. ca e permisa si cand alaptam.
Oana, chiar ca nu se vad cele 15 kg. super!!!
Anasebe, haios, gras si frumos Tiberiu. e dotat si el. aviz fetelor!!!

Cu laptele de la tzitzi nu stiu ce sa zic. cred ca e bine, cu toate ca aseara Marco mi-a papat din ambii, ceea ce ma duce la gandul ca am putin si am bagat si praji, dar degeaba. Am inceput si cu ceaiul de anason, fenicol si chimen. sa vedem ce se mai intampla. oricum nu ma dau batuta.

fetelor ai vostri chiuie? striga? pe al meu il apuca cateodata un urlat, chiuit, nici nu stiu ce e. dar de placere. Eu ma si speriu cateodata si fug sa vad ce are.

Sarbatoritilor de azi!!! sa cresteti mari si cuminti!!!

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hello tuturor, multumesc ca m-ati trecut pe lista. Data mea de nastere 29.08.1976, scor abgar bebe 9, Spitalul Stanca, Cluj-Napoca, am nascut cu conferentiar dr. Doru Diculescu. Cred ca nu mai trebuia sa sciu altceva, daca mai trebuie voi completa. Noi mergem astazi la vaccin si sunt un pic stresata, sper sa treaca bebe cu bine peste asta. As vrea sa pun si eu niste poze dar cu editarea albumului personal nu am resusit deoarece imi tot afiseaza ca nu gaseste serverul. Cum sa procedez? Multumesc ca m-ati primit in club, pupici la mamici si bebelasi
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput