Montignac: ce-am mancat azi (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

vin si io cu raportul.
80 kilute.
dar de martea trecuta am stagnat la greu. e drept ca am avut si cateva mici abateri dar....

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 4 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

dupa o suta de ani am revenit si eu sa va spun ca am avut foarte multe abateri si am 70,5 kg.m-am ingrasat si sunt un pic deprimata.imi pare rau.alerg cu sotul meu in fiecare dimineata dar nu pot sa nu calc pe bec cel putin o data pe saptamana.nu prea mai am putere sa merg mai departe. am inceput sa iau magneb6 de o saptamana pt ca sunt extraordinar de nervoasa.vreau sa ma adun dar fac eforturi uriase.cred ca probleme greutatii e una foarte serioasa la mine.azi am mancat doua felii de paine de orez si o cafea,apoi am alergat 30 min pe faleza si acum beau o alta cafea si as manca covrigi
incerc sa ma abtin dar numai la ei ma gandesc.
ma dispera faptul ca nu mai trec de 70 kg.vreau macar 5 kg sa mai dau jos.am frigiderul plin cu salata acasa dar nu ma prea ajuta


viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor! Azi nu prea am avut pofta de mancare, deci nu am ce sa postez pentru mic dejun ca nu am mancat nimic.
La pranz o sa mananc o supa de fasole verde si o salata si la cina niste fructe. De maine trec pe lactate si trebuie sa-mi fac aprovizionarea cu iaurturi 0% grasime. sper sa dau jos doua kilograme saptamana asta. Pupici si spor la teaba tuturor
Silvi si bebe Alain

PS Viorica incerca si tu un pic regimul disociat cu regulile Monti respectate 3 zile carne-3 zile legume si fructe- 3 zile lactate si vei vedea ca incepi sa slabesti mult mai repede si apoi continui cu Monti normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Helau, helau!!!
Ce-i cu linistea asta?
Meniu meu de azi a fost:
D-cafea cu lapte
P-salata verde cu piept de pui la gratar
C-salata de rosii si ceapa si sunca(o bunatate)

Mai fac si sport...da de voi slabi anul asta.
Va doresc o seara buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Stau acasa si hibernez ca m-am ales cu o pneumonie de toata frumusetea.

Meniul meu de ieri:
MD- parizer vegetal cu ceapa verde
Gustare- cafeluta
Pranz-orez integral cu conopida murata
Gustare- mere
Cina - idem pranz

Meniul de azi:
MD- ceai cu biscuiti
Gustare- cafeluta
Pranz- ciuperci cu cuburi de soia
Gustare- portocale
Cina - idem pranz + fructe

Va pe toate , Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

salutare tuturor, azi sunt la ziua de lactate. Postez meniul:
D- cafea
P- un iaurt 0,1% grasime, si 1/2 branzica fagaras
Gustare -1/2 branzica fagaras
Cina - crema de zahar ars (daca imi iese)
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

silvi s-ar putea sa iti iasa daca o faci cu fructoza in loc de alt inlocuitor. eu am facut cu ce s-a gasit aici si nu mi-a iesit, dar fetele care au facut cu fructoza au fost multumita. apropos, cum ai facut tu supa aia de fasole verde ?
apropos de fasole verde, eu am facut-o garnitura zilele trecute: fasole verde fiarta cu un sos pe deasupra. sosul facut din lapte batut (dar sa nu fie acru; daca e acru incercati un iaurt eventual) + marar + usturoi pisat + sare. foooarte bun !
viorica, bine ai revenit, si sa nu mai pleci decit cind o sa fii "frumoasa ca o garofita"
corina... asta e nasoala cu pneumonia. iti doresc multa sanatate! sfaturi nu am, ca nu ma pricep.

meniul de ieri a fost simplu, ca am uitat sa maninc dimi, iar la prinz am bagat niste mici, brinza, salata asortata, cascaval..chestii din astea
si pt ca am sarit calul cu brinza (fiind cam grasa - cred ca era de oaie) am sarit si peste masa de seara
nu a fost tocmai "ortodox" ce am facut, dar a dat bine la cintar de dimineata.

nu-sh ce pana mea am raportat 58.5 dar am 59 intr-o veselie aproape in fiecare dimi. cred ca a vrut cintarul sa ma bucure si pe mine o secunda, cind m-am cintarit pentru raport. nu pot sa imi dau seama. neaparat-neaparat tre sa ajung la 58 pina la raport, ca nu se mai poate fetelor !!!!

pup si spor !

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hello Anda Panda, asa am facut crema dar n-a iesit f buna, dar nu conteaza, ca am mancat mai putina asa . Referitor la supa de fasole verde mai dietetica, uite cum o fac eu : pun apa la fiert si atunci cand clocoteste pun fasolea verde in ea( acum iarna am folosit fasole congelata) si o las sa fiarba asa cu putina sare sau vegeta si o crenguta de cimbru daca ai. Intr-o tigaie pun separat putin ulei de masline sau de care vrei tu ( f putin) si pun acolo o ceapa tocata cubulete marunte,o lingurita de boia dulce, 2-3 rosii tocate cubulete,, eventual decojite in prealabil cu apa clocotita (daca ai rabdare) si mai adaug frunze de patrunjel si teline, tocate marunt. Lasi acest sos sa clocoteasca putin inabusit bine cu un capac ermetic si atunci cand este fiarta fasolea torni sosul peste ea si o mai dregi cu sare dupa gust. Eu nu fierb ceapa si rosiile in apa cu fasolea ca isi pierd toate calitatile si de gust si vitaminele. Se face f repede si iese f buna, iti doresc pofta buna daca te hotarasti sa o faci.
Pupici, Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iramona spune:

Salutare tuturor.
Eu am mai fost anul trecut pe aici, si pentru fetele care si-au pierdut speranta, am slabit aproape 10 kg in 2 luni.
Bineinteles ca revin iar, dar inca nu m-am cantarit ca astept beleaua lunara si cantarul minte......asa ca va zic saptamana viitoare.
Apropos, am fost la nutritionist, si am tinut 2 luni cura aceea pe grupa sanguina. Am fost de 3 ori pe saptamana la sala cate 2 ore, si degeaba.......am dat cu tot cu sala si cura 3 kg amarate. Plus ca mi-am dereglat groaznic organismul si mi-a fost rau aproape tot timpul (ameteli, tremurici ca drogatii la sevraj........ )asa ca revin la Monti.
Meniul de azi:
d: iaurt
p: supa de oua
s: fructe
Va pup pe toate si spor la slabit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramonaisar2004/album?.dir=/5837

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Buna fetelor!
Vad ca am ajuns pe pagina 3.
Eu am cam mancat haotic zilele astea. A fost nebuneala la mine in casa cu gresia si nu prea am putut sa-mi fac de mancare. Asa ca am preferat sa nu mananc. Am mai mancat fibrobar in loc de masa.
Maine revin la obiceiuri mai sanatoase!

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput