Mamici de martie-aprilie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Onsami, felicitari pentru baietel. Te asteptam sa revii in forta. Pup nasucul micutului.
Monica, asa m-a impresionat povestea ta ca mi-au dat iar lacrimile. Parca ma regaseam cand citeam de ce iti trecea prin cap, ce ganduri iti faceai. Cam din asa aluat sunt si eu.
Veniram de la doctor si totul e bine. Nu-s dilatata, dar cervixul s-a subtiat. Bble a crescut si s-a mutat acum pe partea dreapta, iar manutele si piciorusele sunt pe partea stanga.
Andreea Georgiana, deci nici gand de nastere. Lasa, sa vina fetita cand ii e timpul.
Pup gasca

Ciuf (36+) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Lumysti, sa-ti traiasca Alessia ca e o frumoasa. Acusica vazui si eu pozele.
Eu acum ma duc saptamanal la medic, ca uitai sa spun asta.
Pup

Ciuf (36+) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Onsami, felicitari! Mult laptic pentru puiul mic!

Ciuf,
felicitari si tie pt ca au iesit toate cele bine la control. Rezultatul pt streptococul B ti-l dau pe loc? Ca eu nu stiu cit timp le ia... Peste 2 ore plec si eu sa ma vada. Si eu ma duc saptaminal,de saptamina asta (na, ca zici ca te copiez )

Kim,
Inca nu ai fost la doctor azi? Sau te duci si te tin acolo pina miine?

36+1


Alexandra
www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album , alte poze , eco 18 sapt si eco 2D&3D 24 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Felicitari noilor mamiciOnsami si Mari78,sa va bucurati de comorile voastre toata viata!

Aida,o sa vezi scumpa ce curaj o sa prinzi cand iti vezi puiul si o sa ai impresia ca nimeni nu-l poate ingriji ca tine.eu cu mama langa mine,nu vream si pace sa o las sa puna mana pe el,aveam asa o frica imensa ca daca-l scapa,ca el era micut rau si nu statea locului,era mai agitat.apropo,creste flacaul meu .....cum se spune in povesti,intr-o zi cat altii....deja are 4000g
Andreea gasa ....deci vrei sa o lasi pe Tinuta sa nasca prima,....sau te-a luat frica?pup fetele care urmeaza sa nasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

M-a chemat direct pe maine dimineata la 6.30, mergem la spital cu bagajelul!!! acolo imi face analize, echo, tot ce trebuie si apoi imi provoaca nasterea (sper sa nu fie nevoie de operatie), in principiu nu dureaza asa mult dar poate fi mai intens, mie imi convine, sper sa-mi tin bebelina in brate cat mai repede.
Am terminat cu pregatirile, am fost cu tati la plimbare (el are emotii mai mari ca noi), nu-mi vine sa cred ca e ultima zi cu burtica...

Va pupam
38+4

KIM & p’tit bout d’chou
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Minunata povestea ta, Monica! tot am vrut sa-ti spun dar m-am luat cu ale mele...

38+4

KIM & p’tit bout d’chou
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Kim, sa fie totul bine, doctorii sa ia decizia cea mai potrivita. Nu-ti doresc decat sa iti tii bebelina cat mai repede in brate si refacere usoara!
Tinem pumnii.
Kim

Ciuf (36+) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Gata, am venit si eu de la doctor. Nu stiu cind imi dau rezultatul pt streptococul B. Eram entuziasmata pt ca m-au mai trimis la o ecografie, joia asta. Din cauza ca le-am zis ca am dureri in zona rinichiului drept. Asa ca or sa ma verifice la rinichi, la vezica, si la ficat.

Kim, nu-mi vine sa cred ca le iei "la mustata" pe Tina si pe Andreea Georgiana. Bafta miine!

Delia, multzam ca ma linistesti

Tina, nu am mai fost la cumparaturi azi. Intii a sunat telefonul si m-am luat cu vorba, si dup-aia m-a pocnit lenea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Kim,scumpa,citind ce ai scris,in ultimele mesaje m-ai facut sa retraiesc emotiile din ultima mea zi cu burtica.Te pup si nastere ussoara si copil sanatos iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Fetelor,acum jumatate de ora mi s-a rupt apa.Au inceput si contractiile.Fugim la spital.Pupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiici!

ANDREEA GEORGIANA +39 saptamani
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput