Mamici de martie-aprilie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

quote:
Originally posted by lumystiaida_o - nu treci si pozele cu fetita mea in contul comun, PLEASE?! Ca eu nu ma pricep...

Lumy, dar deja ai pozele acolo, in albumul cu numele tau. Nu te-ai uitat? Ia mai intra odata aici si vezi


36+1


Alexandra
www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album , alte poze , eco 18 sapt si eco 2D&3D 24 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Aidutza,mai am pus eu poznele lui Lumysti!
Mama ce bate vantul la mamicile de martie-aprilie!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

quote:
Originally posted by ciuf
trebuie sa le bag la spalat si sa aranjez dulapiorul zanei, care nu l-am inca si nu stiu cum voi improviza ceva

Ciuf, si eu sunt in aceeasi situatie (n-am inca dulapior pt bebelina), si deocamdata am fost la Walmart si am luat www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=3868460" target="_blank">chestia asta, care deocamdata o sa fie ok. Dupa ce ne-o fi casa gata si ne-om muta (cica prin mai), atunci luam si dulapior. Ca aici in one bedroom apartment nu mai avem unde le pune, si-asa zici ca e depozit la noi (am inceput deja sa punem din lucrurile pe care nu le folosim acum, in cutii)

Si eu merg azi la doctor pt analiza streptococului B :)

36+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Heh Tina,
Deci tu le-ai pus :) Harnicutza, ca de obicei Mai poti?

Andreea Georgiana,
si eu care credeam ca o sa citesc ca ai nascut :) Dar mai e un pic, iti zic io!

MP,
m-ai facut sa pling, cu povestea ta frumoasa si cu toate gindurile care iti treceau prin minte.

Kim,
abia te-astept cu vesti!

Dar chiar ca activitatea pe-aici e tare redusa. Si eu, care ma gindeam ca o sa am de citit o gramada, dupa ce ma trezesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Aidutza,mai pot.Vezi ca in contul comun am pus in notepad si numerele de telefon!!vad ca am ceva contractii dar sunt nedureroase..asadar faimoasele Brixton!Tu ce mai faci?

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Tinutza,
taman ce m-am trezit si mi-e o foameee... Dupa ce maninc, vreau sa trag o fuga (cu masina) pina la un magazin pt copii (Babies'R'Us), sa vad ce minunatii mai gasesc pe-acolo. Intii si-ntii, am nevoie de lenjerie si "imbracaminte" pt bazinet (nu stiu cum ii zice la voi, cred ca Moses basket, numai ca al nostru e cu picioare, si cu roti). Al nostru arata exact asa www.badgerbasket.com/products/productPage.asp?PID=1&CID=1" target="_blank">http://www.badgerbasket.com/products/productPage.asp?PID=1&CID=1, si nu-mi place asa "chel", tre sa-i iau ceva cover alb sau roz (www.ababysplace.com/ProductImages/Bassinet%20Bedding/Organza/organza.jpg" target="_blank">ca aici), cu briz-brizuri, sa arate frumos :)

Noi avem si patut, dar pe ala o sa-l instalam tot dupa ce ne mutam, tot din considerente de spatiu...

Am aranjat numerele de telefon din Notepad in ordine alfabetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Aidutza,spor la cumparaturi.Cand il termini sa pui poze!Ma bucur ca ai aranjat numele.Eu fac treaba mai usoara greul il las pe seama ta!Eu fug sa gatesc ceva!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

Mari78 si Onsami sa va traiasca bebelacii si sa va bucurati de ei...sa fie sanatosi si norocosi toata viata lor....ii felicit si pe bravii tatici si le pe proaspetele mamici ...si pentru bebelaci...cinste cu un pahar de laptic de la mamicile lor din tzitzici
ANDREEA GEORGIANA ne-am pus pe galerie.....nastere usoara si tinem pumnii pentru micuta Thea....si pentru tati emotionatu`...
Hai mah Tinutz ca nu te lasam singurica...ce..ai uitat de noi care trebe sa nastem oleaca mai incolo???...
Ma uimiti cand va vad ce curajoase sunteti....io chiar daca ard de nerabdare sa vad beba_mica parca tot ma incearca un sentiment de fricutza ashea...dar na..sper sa imi treaca pana la urma.......oare is singura????

Io37+ cu beba_mica




beba_mica a noastra...
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Lady Hawk,
la mine teama nu-i atita de nastere, cit de dupa ce nasc. ma gindesc ca o sa am un pui de om si tre sa stiu sa am grija de el. parca ma vad la maternitate, tinindu-ma cu miinile strins de pat, ca sa nu ma trimita acasa sa ma descurc singura cu bebelina.
io mi-s paranoica, ma panichez usor, si de-aia ma tem cel mai tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Onsami, felicitari pentru bb Victor Gabriel! De cand ti-am tot facut galerie, ai nascut abia la 41 de sapt!!!

eu inca n-am vesti, tot in asteptare... am facut curat, plus ultimele aranjamente, am scos din dulap/ cutii tot ce nu era despachetat, sa fie la indemana...


38+

KIM & p’tit bout d’chou
photos

Mergi la inceput