Mamici de martie-aprilie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

oops, scuzati am incurcat culorile

cristina

Poze cu puiul meu

Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Mihaser si Polixeni, v-am adaugat eu cite 4 poze in contul comun.

Fetelor, am reorganizat albumul foto. Pozele cu burtici au ramas asa cum erau, amestecate, insa pozele cu bebelusi se regasesc fiecare in albumul mamicii. De exemplu: vreti sa vedeti poze cu bebele lui X, dati click pe albumul pe care scrie "X" si gata. Ca erau prea amestecate. Asa ca acum fiecare mamica va avea albumul ei, plus ca e mai usor sa gasesti pozele fiecareia, pt ca albumele sunt in ordine alfabetica.
Or sa tot apara bebelusi, si atunci albumul acela "la gramada" ar fi devenit, eventual, foarte greu de urmarit.

Asa ca, de-acum inainte, cind mai apare vreo mamica noua si are poze cu puiul, trebuie creat un album nou, cu numele mamicii (numele de pe forum, ca asa ne identificam mai usor). Asta se face prin intrarea pe cont, si click pe acel patrat gri pe care scrie "Create New Album". Dupa ce se da click pe Create New Album, se ajunge la pagina unde trebuie sa scrie numele albumului (deci numele de pe forum al mamicii), si sa se selecteze optiunea "Public", dupa care click pe Continue, si se ajunge la pagina cu Add Photos, unde selectati ce poze vreti sa adaugati in albumul respectiv (apasati pe Browse si cautati pozele pe computerul vostru)..

Cind o mamica va vrea sa adauge poze la albumul pe care-l are deja, n-are decit sa intre pe cont, in albumul ei, si sa dea click pe butonul acela galben-portocaliu, pe care scrie Add Photos.

Sper ca nu v-am facut capul prea mare

pupici

36 fix


Alexandra
www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album , alte poze , eco 18 sapt si eco 2D&3D 24 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Mihaela,sa va traiasca Cristian!Sa fie cuminte,mancacios si extrem de sanatos!

Mari,vezi ca te-a ascultat si a aparut repejor in viata voastra fetita...full-option.Sa va traiasca!!!!!

Aida,slava Domnului,asta noapte am dormit bine de tot.Voi(cele care nasteti in aprilie) mai aveti multe nopti de odihna,ce va pasa...

Simona Toma,nu intra in panica,pt. ca oricum vei naste la un moment dat.Eu ma simt acum f.f. curajoasa,asa ca...capul sus si curaj!

Tina,felicitari pt. jum. de dop.Si al meu...s-a dus azi,la pranz,asa ca...incepe concursul.

Ciuf,nu mai stiu cate ochiuri am pus cu exactitate,dar cred ca in jur de 140.Fir de bumbac,pus in doua,dar nu un bumbac pufos si andrele de 2.Hai,apuca-te cat mai ai timp!
Cat despre sfestanie,incearca sa vorbesti cu un preot ortodox,sa vina si sa iti sfinteasca casa.Ai nevoie de urmatoarele,puse pe o tava:orez,zahar,faina,malai,paine,ulei si vin(pt. sporul casei) si de un bol cu apa,pe care o sfinteste si cu care stropeste casa.Sper sa procedeze astfel si preotii de acolo.A...si lumanari iti trebuie.
Eu am fost si la biserica ieri dimineata(la acelasi preot)inainte sa merg la maternitate,m-am spovedit,m-am impartasit si ne-a si facut la amandoi o molifta(nu mai facusem asta de cand eram f. mica.Ma simt f. bine acum.La 8 zile dupa nasterea bebitei,acelasi preot va veni sa ne faca o molifta la amandoua,un fel de purificare a mea si un pre-botez al ei.Oricum,se zice nu trebuie sa ii spui copilului pe nume,pana la botez.Sper sa fi fost destul de coerenta,dar m-ai rugat sa iti spun toate astea pana nasc si cum azi mi-a cazut dopul,iar acum ma cam doare burtica,din ce in ce mai tare,m-am grabit sa te lamuresc.

Asadar,dragele mele,se pare ca incep durerile nasterii(cred ca ele sunt) si nu stiu cand se va intampla.Poate chiar in noaptea asta,sa o vad si pe Mari,poate chiar sa alaptam impreuna.Cine stie?
Va pup si va iubesc pe toate+bebeii vostri!

ANDREEA GEORGIANA +38 saptamani
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Hehe,Andreea Georgiana, deci aici chiar se pune de concurs serios intre tine si Tina Nu ti-ai scos singura dopul, ca s-o prinzi din urma, nu? (glumesc, normal)

Pai eu deja nu mai dorm bine noaptea, nu stiu cum o fi pina nasc...

Copchila asta sughite de 10 minute, ma termina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Andreea georgiana,nastere usora scumpa si bebe sanatos si norocos!

Polixenibun venit acasa cu bebe!Te asteptam pe forum.....in masura posibilitatilor,binenteles.
Serj,multumim
Lumisty
,pup si eu printesa mica;tare dulce-i.
Tinuta,mai esti pe acasa.....sauvrei sa i-o iei inainte Andreei cu nascutu.
Catrinel17,ati ajuns pe acasa cu Oana oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Aida...Hi!Hi!Durerile sunt inca suportabile,deci mai pot sa rad(tati insa nu!).Nu,nu mi-am scos singura dopul si acum astept sa mi se rupa apa.Sau nu,pt. ca am inteles ca nu este obligatoriu.Durerea mea este ca am mancat astazi ca un porcusor si,cu gru am facut putin kk.Nesatisfacator,asa ca mi-e groaza ca as putea face asa ceva in timp ce nasc.Iar clisma nu fac!!!!!Si...mi-e un sooooomn!
Ma duc sa fac o baita,sa ma mai relaxez si sa ma spal si pe cap(capul coafat si aranjat vineri,acum varza!)

Uitasem sa modific saptamanile de la semnatura.Adica am intrat azi in 40.
Din nou va pup!

ANDREEA GEORGIANA +39 saptamani
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:


'neatza tuturor!
Unde este toata lumea? Numai eu bantui pe forum?
Ca e tare slaba miscarea. Sau santeti la sala de nastere????
Eu am fost dimineata la 8 la control. Binenteles, nimic nou: colul inchis, inca nu suntem pregatiti! Dr. m-a chemat pe joi dimineata, cand ma si interneaza, ca deja sambata, 1 aprilie, facem 40 saptamani! Doamne da sa se intample ceva pana atunci, ca daca nu, va trebui sa-mi provoace nasterea , ceea ce nu-mi convine defel. Asa ca, daca pana la 38 sapt. mi-era groaza sa nu vina asta micu mai repede, acuma ma tem ca nu mai vine!!! S-o fi obisnuit in burtica si nu mai vrea sa iasa.
Simona, sa stii ca si eu dorm dusa toata noaptea! N-am avut probleme deloc cu somnul, nu ma trezesc pt. pishu, nici macar sa mananc! La mine intotdeauna somnul a fost hobby si asa a fost si pe tot timpul sarcinii. Dimineata am ajuns cheauna la spital, m-am obisnuit sa ma trezesc tarziu, n-am fost in stare de somn sa vorbesc prea multe cu dr., ca de-abia am asteptat sa ajung acasa inapoi in pat. Cred ca toata intalnirea cu dr. a durat cam 2 min., mai ales ca la ora aia era o nebunie de nedescris in spital si el era si de garda. M-am bucurat ca nu m-a internat si am sters-o rapid acasa...
Tina, unde esti?
Ma fetelor care tre sa nasteti sapt. asta, asteptati-ma si pe mineeee...Si eu vreau!!!

Felicitari MIHASER pt. nasterea rapida!!! Norocoaso!!! Asa da! Sa-ti traiasc puiul, am vazut si pozele, sunt super misto!



Felicitari MARI 78 !!! Refacere rapida si mult laptik pt. fetitza!



ALINA si BB 39+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Dragele mele,la ora 13.00 ma duc la spital.I-am spus dr. de dop si de faptul ca am avut dureri(continue,nu regulate si ritmice)si m-a chemat de urgenta.Bebita misca de nu se poate si se pare ca este nerabdatoare sa ne cunoasca(noi sigur da!).
Tot nu am emotii si nu mai stiu ce sa cred...

Tina,unde esti,ce faci????Sper ca esti bine!!!!

Zuzilici...pupici!Tocmai ma intrebam ce mai este cu tine?

ANDREEA GEORGIANA +39 saptamani
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumysti spune:

Fetelor, unde ati disparut? Ca vad ca nu e tipenie de om pe aici...

Serj - multumesc pt sfat: o sa incerc sa diluez putin laptele praf. Eu o pun pe fetita putin la san inainte sa-i dau biberonul, dar adoarme repede. Insa cea mai mare parte a lapticului il ia din biberon.
Irina - rosu in gat nu are de la biberon! Ma refeream ca daca o alimentam natural poate nu ar fi fost asa sensibila sa raceasca la doar 2 saptamani, nu?!
aida_o - nu treci si pozele cu fetita mea in contul comun, PLEASE?! Ca eu nu ma pricep...
Tina - te rog sa completezi pe lista de pe prima pagina si numele fetitei mele: ALESSIA-MARIA.
Andreea Georgiana - hai ca incepem sa-ti facem galerie! Nastere usoara! Tinem pumnii!

Pupici,
Lumy si Alessia Maria

http://photos.yahoo.com/lumysti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Mari FELICITARI PENTRU TEODORA MARIA!! Sa va traiasca!!!
mihaser ai o scumpete de baiat!!!
ANDREEA GEORGIANA tinem pumnii!! Sa ai parte de o nastere usoara si de o bebelina frumoasa si mancacioasa!
io 35+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica 32sapt si lucruri Seby Bebe

Mergi la inceput