Mamici de martie-aprilie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

mihaser FELICITARI PENTRU BAIETEL!!Sa va traiasca!
lumysti ai o fetita foarte frumoasa!Cred ca sunteti tare mandri de ea!
Laura chiar ca se lasa asteptata bebelina ta! Tinem pumnii sa nasti cat mai repede si usor!Poli multumim ca ne tii la curent cu tot ce se intampla cu Laura!
io 35+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica 32sapt si lucruri Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

Feteloooooor, am fost de dimineata la control, pt ca am avut o scurgere abundenta.Eram 90% sigura ca nu e apa, dar am zis mai bine sa nu risc si sa merg la spital.Nu a fost apa, dar doctorul a zis ca incepe sa mi se deschida colul.Am ramas afis!!Deci saptamana viitoare naaaaaaaasc!!!Cel putin asa zice dr.Poate daca stau cumintica, mai duc macar pana vineri, cand intra sotul in concediu.Dar mai am atatea de facut...spalat hainutele lui bebe, curatenie, hotarat nume la bebe.Aoleu, ce ma fac, ce ma fac?Sa nu intru in panica.
Ce ar fi sa nasc inintea Laurei?? Nu vreau!!!!

Simona 37+3 si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Luizax, nu pot decat sa-mi imaginez ce bine e sa suga bebe doar 20 min la un san si sa se sature ! Ieri, de ex, Andrei m-a supt cate 1 h la fiecare san , pauza de urlat 1 h, iar supt 1h, etc. Pana la urma aseara (la 12 noaptea, de fapt)am cedat nervos si i-am dat 60 ml lapte praf, din care a hapait vreo 40, a dat sa adoarma, pe urma iar a inceput sa planga. L-am pus la san (cu toate ca saracul cred ca era gol de tot, nu mai avea strop de lapte !)a morfolit 3 minute, dupa care a adormit dus, vreo 6 ore !
Nu stiu, cred ca s-a obisnuit la san, ii face placere sa stea acolo, se simte in siguranta sau mai stiu eu ce, de sta asa mult.

lumysti ... rosu in gat de la biberon ??

Fetelor, la voi vine pediatrul acasa sau va duceti la cabinet ? Cum e mai bine ?
V-am pupat, ca urla tare - tare.

Irina, mami de Andrei (03.03.06)

Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Simona, si eu tot ca tine! Fara nume la bebe, fara camera terminata, bine ca am lucrurile pentru el si cosul gata! Si tot ca tine sper ca doc sa-mi faca ceza cel mai devreme vineri, sa-l mai lase pe bebe la crescut.Maine dimineata voi fi la spital pentru internare si, din ce spunea doc vineri, o sa cam stau acolo sa ma tina sub observatie. Cam are de gand sa-mi faca si cezariana rapid. Si, dupa data conceptiei, abia azi a facut bebe 36 de saptamani. Macar o saptamana de l-ar mai lasa la burtica... Dar picioarele umflate, tensiunea mare,analizele proaste, IR mare, placenta imbatranita, retardul de crestere, toate astea se pare ca il obliga pe doc sa-l scoata mai devreme.Vineri am bocit o vreme, acum sunt mai optimista si stiu ca daca dr. T are grija de mine si bebe, totul va fi bine.DianaD 37+ sau 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

din greseala si de emotie probabil a fost postat la subiectul nostru urmatorul mesaj


"Buna,

Sunt Catalin sotul lui Mari78 .

Azi dimineata Mari m-a trezit din somn "hai ca iti vine fata"... i se rupsese apa.
Am plecat intr-o fuga la spital la Giulesti si la 11:50 Teodora Maria
a venit prin cezariana cu ajutorul doamnei doctor Cezara Bucur.

Are 3540g si 51 cm, model 2006 full-option.

Va doresc numai bine si o sa mai intre Mari pe forum si o sa va mai povesteasca."


multa sanatate tuturor si bebelusi sanatosi si nastere usoara.

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:



Am vazut ca pe lista datele nu sunt complete asha ca iata:
Cristian s-a nascut pe 25 Martie ora 10:43 prin cezariana. Avea 3.5kg si 50cm.
Eu sunt inca in spital insa ma simt mult mai bine. Ieri seara am incercat sa-l aleptez pe micutz insa nu prea shtia el ce sa faca. Azi insa a supt o juma de ora la un san dimineata cand a fost si tati si a mai supt si acum dupamasa
Eu adineauri am reushit sa ma ridic din pat cu sonda dupa mine si sa fac un tur de coridor.
In rest plictiseala mare... ma uit pe tavan. Abia astept sa ajung acasa.

Acum pun ceva poza si o sa trimit un link in cateva minutzele.

Va multumesc tuturor de urari si sper sa ajung cat mai curand sa va scriu mai multe.

Mihaela si Tati

Mihaela
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20718;28/st/20060402/k/c977/preg.png
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

BUNA FETELOR!!
Va multumesc tare mult pt urari si gandurile bune!! Noi suntem bine.Am ajuns acasa.Nu ne asteptam sa nastem cu cezariana dar mai bine pt copil a fost datorita faptului ca avea cordonul ombilical infasurat in jurul lui.SI asa au decis de urgenta sa-mi faca cezariana.Trebuia sa nasc pe 13 si deja era 15 si eu inca nu aveam contractii.M-au tinut in spital din 15 dimineata cu ser pt provocarea durerilor si nimic.A 2 a zi dimineata iar si nimic.La un moment dat nu s-au mai auzit bataile inimii copilului,m=au trecut cu masca de oxigen si m-au bagat de urgenta in sala de operatii.La 9.30 s-a nascut mamarutza al meu..3,100 kg.Bine ca s-a terminat totul cu bine.Acum suntem acasa si ne mai chinuim un pic cu alaptatul.Luni ne vine si medicul pediatru sa ne controleze.Din pacate nu mai pot intra chiar asa de des pe net acum dar voi face tot posibilul sa fiu tinuta la curent.
Va doresc nasteri usoare si bebei sanatosi fetelor care nu au nascut inca si felicitari fetelor care deja sunt mamici!!!
Va pupicim cu drag!!!Am trimis poze cu bebele pe mailul comun!
Poli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Am uitat sa zic... Cristian a avut APGAR 9.

Am pus pozele. Uitati-va in albumul "Bebeee" de la yahoo:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos



Mihaela
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20718;28/st/20060402/k/c977/preg.png
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Felicitari Mari78!!!

Mihaela, Cristian e un scump, asa frumos plange si doarme... si eu vreauuuuu!

v-am pupat, mergem la biserica....

38+

KIM & p’tit bout d’chou
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

Erika, Mihaser si Mari78 felicitari!!!! sa va traiasca!!!

mihaserti-am vazut baiatul, este tare scump!
laura ioana sa nasti cat mai repede!

polixeni bine ai revenit si sa ai mult laptic!
irina noi mergem la pediatru, daca nu ai incredere in balanta ta poate este mai bine sa mergi direct la el. si daca crezi ca s-a obisnuit la san, de ce nu incerci sa-l tii in btrate fara sa-i dai san? poate vrea doar sa te simta.
lumysti e o dulce fata ta! sa-ti traiasca!
dar la voi este complet cu lapte praf sau este doar de completare?
si ambra a fost constipata si am schimbat laptele, dar pediatrul mi-a spus ca pot si sa-l fac mai diluat.
ariadnaeu asa sper ca a trecut faza cu gelozia, dar sa stii ca si la mine cauta mai multa atentie. eu nu am pus-o pe seama geloziei, pt ca a inceput sa cedeze si din spatiul lui: imi spune chiar sa o aduc cu noi in pat( el adoarme in patul nostru, si il considera al lui). Mark cum creste? este cuminte?
dar care este diferenta intre ei?
dublemom nu mai timp deloc? ce-ti fac fetele?
[red]delia si ariadna sa va traiasca bb-ii pt. prima luna implinita!
[red]LA MULTI ANI, pt toti bebelusii care urmeaza sa implineasca 1 luna, sau 2 luni

pupici la toate si nastere usoara la cine urmeaza


cristina

Poze cu puiul meu

Poze din vacanta

Mergi la inceput