Bebelusi de iulie-august 2005 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

multumim de aprecieri fetele
uram si noi sarbatoritii zilei


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Vali-am vazut baieteii.David e un scump si Luca la fel.Si grasunul Andrei cum doarme pe masanu-s microbista dar mi-as infige coltii in mingea aia
Giana-tot am intrebat de voi.ce maricei sunteti


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Diana-am vazut superbebelusa,baloanele,dintisorii,talpile mici.e o scumpa si grasunica.iar cu girafa vad ca e in prietenie mare nu gluma.


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

emaaimee,saru'mana!acum citeam si eu in mare din urma.Groaznic ce i s-a intamplat cu tanara mamica de ianuarie-feb!Dumnezeu s-o odihneasca in pace!!!



GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

ma enervez ca nu pot sa iau bilet de avion ca nu merge siteul de la Csa.nu mai am rabdare pana luni,ca daca tot nu merge dau tel la agentie si iau belet.
anis-multa sanatate lui Ingrid
va doresc un weekend placut ca eu abia azi m-am prins ca e sf de sapt
somn usor.



de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

sa va dau sa cititi ceva ca pe mine m-a distrat
Luna de miere
O mama avea 3 fete. Fiecare dintre acestea urma sa se marite in scurt timp. Mama fiind ingrijorata de modul cum isi vor incepe fetele viata sexuala, le-a facut sa-i promita ca o sa-i trimita cate-o vedere cu cateva cuvinte despre cum a fost.
Prima fata i-a trimis o vedere din Hawaii, la 2 zile dupa nunta. Pe vedere scria doar "Nescafe". Mama a fo st intrigata la inceput, dar s-a dus in bucatarie si s-a uitat la cutia cu Nescafe. Pe ea scria: "Bun pana la ultima picatura". Mama s-a bucurat pentru fata ei.
A doua fata i-a trimis o vedere din Paris. Pe vedere scria doar "Kent". Mama s-a dus repede la pachetul cu tigari al sotului si a citit: "King size. Extra long". S-a rusinat putin, dar s-a bucurat pentru fata ei.
A treia fata a plecat in luna de miere in insulele Caraibe. Mama a asteptat in timp ce saptamanile treceau. Dupa o luna, a primit in sfarsit o vedere. Scrisul era tremurat si vederea continea doar 2 cuvinte: "British Airways". Mama a intrat pe site-ul companiei, gandindu-se la ce-i mai rau. Acolo a citit reclama companiei aeriene: " De 3 ori pe zi, 7 zile pe saptamana, si dus si intors". Mama a lesinat.

acu' chiar somn usor.va las


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Fetele...Helpp...Dani a cazut din pat acum 2 seri dar rau de tot.Il schimbam si m-am intors sa-i iau hainute din sifonier.Nu stiu cum Dumnezeu a reusit sa sa intoarca,sa se suceasca si sa cada pe spate direct jos.Si ce e mai rau e ca in cadere s-a lovit de o noptiera chiar la cap.I s-a facut un cucui lung si avea exac dunga lasata de mobila. Am tras o sperietura...A doua zi nu mai avea nimic acolo doar un foarte mic cucui!
Ce sa fac/.Sa il duc la un control?Daca ar fi ceva grav asi vedea ceva semne?El e la fel de vesel si e ok.Dar...mi-e tema...


Si inca ceve...voi ce lapte praf dati la bebei?Eu inca il mai alaptez dar ma gandesc sa incep sa-i dau si lapte praf.Ca nu cred ca mai am cine stie ce.Si in fond face 8 luni...Dr a zis ca Nan ar fi cel mai bun dar un alt medic mi-a zis Milumil.De care sa iau?Care e mai bun dintre ele?




GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Buna seara!
Intru si eu doar sa va spun ca am scapt cu viata.
Am fost la curs, a fost foarte bine, interesant, am luat punctaj maxim la testul final.
Medeea s-a inteles excelent cu bunicu, nu mi-a simtit de loc lipsa.

Azi a fost petrecera lui Adi la Mc Donalds si a fost foarte frumos, copiii s-au distrat de minune desi au fost prea cuminti la inceput dar pana la urma si-au dat drumul.

Toate astea in pofida faptului ca pe mine ma doare gatul de mor de doua zile si ma simt slabita, nu stiu ce am agatat din spital.

In fine, nu imi vine sa cred ca a trecut totul asa usor, si eu mi-am facut ca fraiera atatea probleme.

Ingrid mai slabeste-o pe mamica ta, ca i-au ajuns problemele![pup
Dianaam vazut pozele cu Iulia, e tare draguta.


http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Giana tocmai am citit mesajul tau, daca dupa cazatura s-a comportat perfect normal, nu a ametit, sau chiar sa isi piarda cunostinta, nu a varsat, nu a dormit mai mult, nu cred ca e nici o problema. Dar daca zici ca a fost o cazatura cam nasoala eu l-as duce sa i vada un neurochirurg.
Eu am o cunostinta cu un baiat tare nazdravan, care are 3 ani acuma si cred ca au fost la neurochirurg de vreo 10 ori pana acuma, deci neurochirurgii sunt obisnuiti cu asa ceva.

Legat de lapte praf, conteaza ce ii place lui bebe ca toate au cam aceeasi compozitie, nu sunt mari diferente. Milumil e mai gras si mai dulce deci e mai mare probabilitate sa il acceppte.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Si inainte sa inchei, ma laud si eu cu 2 achizitii inteligente

I-am luat fetei patut pliant Chicco, foarte incapator deci
intr-adevar e bun si pe post de tarc. Mi-am vandut doua patuturi de lemn, si mi-au iesit exact banii pentru patutul plinat, deci exact cum planuisem.

Si a doua achizitie e canita de la Tupperware, cu capac de silicon, foarte usoara, sa vedem cum o sa bea fata din ea.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput