Super poznasi de iulie-august 2004 (167)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua si de la noi!
Vad ca ati fost foarte productive - cit timp am fost eu plecata ati si inchis 2 subiecte!
Cit am fost plecata copilul meu a cam facut greva foamei - nu a vrut sa manince de la tata-sau nici fructe, nici lapte...Cum am venit eu a bagat la greu de parca zici ca atita astepta! In rest s-au descurcat bine in timp ce mie mi se facuse un dor de el de zici ca am fost plecata o luna si nu o noapte si o zi!
In weekend ne-am relaxat - simbata am fost la cumparaturi dupa care am fost cu Stefan la Ciufolici sa-l tundem. Spre surprinderea mea a stat tare cuminte, a miriit putin, dar pe total a fost foarte cuminte. I-am facut si poze cu tunsoarea smechera de baietel insa cum pentru o perioada nu mai am net acasa, nu am cum sa le pun !
Duminica am fost in parc sa ne jucam cu copii - din pacate nu i-am luat cu mine lopatele si alte cele si copilul meu evident s-a infipt in jucariile unui copil care s-a revoltat mai, mai sa-l dea jos! Nu mai zic ca parintii respectivului baietel erau acolo dar nu au reactionat in nici un fel - eu sincer am incercat sa-l fac pe Stefan sa nu fie asa egoist si sa imparta jucariile cu alti copii - de data asta a trebuit sa-l iau de acolo, sa-i explic ca nu sunt jucariile lui, etc...Ce sa mai zic?
Saptamina asta cred ca finalizam si inscrierea la gradinita, trebuie sa platim un avans si sa semnam niste hirtii (un acord) si de la 1 septembrie mergem la gradi!
Cam asta ar fi - ma duc sa mai citesc din urma sa vad ce ati mai facut si voi!


Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Va salut!

Roxi, la multi ani!, sa fii sanatoasa si fericita sa te bucuri de familia ta! (Abia acum am vazut ca a fost ziua ta...)

Eu cred ca sunt in partea de jos a bioritmului, nu ma doare mai nimic (gatul putin), dar am asa o stare...iax!. As dormi daca s-ar putea, dar azi e zi de gateli, plus ca am si de lucru pentru facultate, asa ca nu vad eu somn mai repede de ora 11 deseara. Cred ca ma paste o raceala, de aia sunt asa indispusa.

V-am spus atunci ca am hotarat sa nu ii dau antibioticul lui Tudor (cefaclor), si cred ca nici nu mai avea nevoie de el, ca nu a mai facut febra. Insa il chinuie in continuare, mai ales noaptea, o tuse incarcata. Ii dau ACC 100 pentru tusea asta si sirop de muguri de pin, in masura in care reusesc, ca nu vrea sa ia nici un medicament pe gura. Nu stiu cum o sa scapam de tusea asta. Si mi-e nu stiu cum sa ma intorc la doctor si sa-i spun ca nu i-am dat antibioticul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua!

Vazut poze cu frumosi, tzucureii bolnaviori, Stefan cu oalele in cap, okios si sarbatorita, Giulia tunsulici...frumosi foc!

Sanatate la toti copiii bolnaviori, pupam sa treaca! Olivia, sa ne spui ce mai face Duracell, Carmen, ce fac tzucureii?!

Noi am avut un weekend din ala in care ne-am propus ca ne odihnim... si ne-a facut Maria scandal, cu vomitaturi si tot tacamul, de ma bucur ca ma intorc la servici... ca neoamenii!...:)))

O saptamana excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Helo! Am vizionat poze, pupam copii frumosi care fug dupa veverite sau se plimba cu tricicleta cu mame sexy!
Am incercat si dimineata sa va scriu dar n-am avut succes, cat ne-am uitat la poze a fost foarte interesant, Matei a mangaiat monitorul, apoi a inceput show-ul!
Despre starea lui- nu a mai facut febra, nasul mai e putin infundat, in schimb l-am cantarit si m-am speriat, a slabit un kilogram in cateva zile! Bine macar ca a avut de unde.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

multam de aprecieri, fetili, si cu riscu` de a ma repeta, cupiii iau ce-i mai bun de la mamele lor. las` pentru mai tirziu pozicile cu care-s restanta, sa le savurez in liniste..
ma-ntrebati ce fac cupiii... tusesc in liniste si pace, ionut tot nu manifesta vreun simptom specific rujeolei, nu`sh ce sa zic, astept cu interes ziua de miine.
kro, fetita din poza este ema, mai mare cu doua luni decit ionut, practic au crescut amindoi si-s ca fratii. ei sa bat, ei se pupa... de tuns s-a tuns la carmen style, fetili din ieshi stiu, e-un salon bazat...


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Ziua buna,
Am vazut poze cu pitici frumosi
De maine vina bunica la noi si eu ma tin numai de prostii de azi dimineata, fac tot posibilul sa nu ma apuc de curatenie... si e dezastru la noi!!! ca de obicei...
Am mai pus si io poze sa vedeti cum facem lectii, de aia avem asa succese marcante
uite aici http://community.webshots.com/album/548607708UIojHp
pupam, ma duc sa beu o gura de cafea si ma pun pe treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Io ma gandesc ca as putea bea o sticluta dintr`aia de sirop de muguri asa, fara sa n-am nimic, asa de bune sunt :-) Giulia s-a bunghit ca e mai bun siropul dulce decat antibioticul
Corianai - vazut fetele cochete, foarte frumoase sunt. Ambele. Cred ca esti foarte mandra de ele !
Carmenp - pupam tusitorii si le uram sanatate !
Mitzura - asteptam vesti de la doki al tau :-) si-l pupam pe Tudor !

la gasca !



Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Maiiii, ce cumintica sta Eva si coloreaza, sunt superimpresionata. Radu nu are asemenea preocupari intelectuale.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hallo again
gagici ma omoara timpul asta, unde s-a facut deja 3 jumate????? iaix cata treaba!
Cori spor la treaba....ce frumos ca aveti buni de maine! imi pare rau ca esti ingrijorata de mama ta, poate ar fi bine sa vina pe la voi putin? sa ii mai treaca de dor? vazut frumoasele....pupam cu rasa deci week end cu show avurati. imi pare rau....la munca e mai bine, nu?
Mitzule du-te totusi la spital, stiu ca iti e sila...dar pana pe 8 mai....e ceva timp!
Ina saptamana viitoare is in Poiana vreo 4 zile...nu-i asa ca ma tii la curent cu prognoza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Roxi, iti dai seama ca ma duc! Si mie mi se pare prea mult pana in mai. Cred ca maine o sa merg...

Fetelor, am si eu o rugaminte la voi. Mai ales pentru cele ce au pitici nemofturosi, care papa mancare de a voastra. Nu stiu cum sa-l dezvat pe asta micu de piureul de legume ca felul 2. Daca ii pun in fata o mancare de-a noastra, de abia ia cateva inghitituri. Si sunt in pana de idei, nu stiu ce mancare sa mai fac ca sa poata manca si el din ea.

Asa ca va rog, ziceti-mi ce mancare ati avut voi astazi de exemplu (ca sa fie mai usor) si din care au papat si puii mici. Ma intereseaza mai ale felul 2, cum spuneam, ca la ciorba nu avem probleme. Si ce gatiti in general si vi se pare portrivit si pentru ei.

Noi mancam deseori de exemplu carne preparata in diverse feluri cu garnitura de legume. dar Tudor nu vrea sa manance acele legume intregi, desi daca le-a marunti le-ar manca.

Si m-am saturat sa gatesc separat pentru el.

Mergi la inceput