Super poznasi de iulie-august 2004 (167)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Noi avem ultima zi de antibiotic, Giulia e bine, restu` familiei cobza. Io am luat de la Giulia, taica`miu s-a intors cu ceva de la Focsani, iar sotul a ajuns naspa de la Brasov. Na, numa` fac ceai, distribui medicamente, ca deh, intre toti, io sunt cea mai sanatoasa, desi credeti-ma, aseara imi venea sa lesin de oboseala si durerere cumplita de cap (tot capu` cu fata, cu ceafa) Am fost si noi ieri toata ziua in plimbari, am facut si curatenie, ce mai, Giulia la 22,30 se cerea singura la naniii, naniii Azi m-am trezit special sa fac mancarea sa mergem in parc

Kim - imi pare tare rau ca Luca nu e mai bine ... asteptam vesti bune
Carmenp - io ii dau Giuliei, in sfarsit am reusit sa retin, sirop de mugur de pin si plop si propolis si sa stii ca tuseste maxim 1 data / zi, desi marti a fost naspa.
IoanaG - nici o extrema nu e buna, dar nici chiar asa. Si afara, Giulia merge la 1 m inaintea mea
Polux - hihihi, apropo de subectu` cu grupele, abia astept sa vad si io ce iese
PhilipAndreea - noah, ai numarat voturile ? Sotul tau ce zice ???
Roxanaz - moamaaa ce va chefuiti

O duminica faina sa aveti, cu mult soare ! Si o saptamana klumea, cu muuulta sanatate !


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Daria iubita, sper ca nu ti-am dat acum de lucru sa alergi sa-i faci grupa Giuliei.Stai linistita si nu intapa copilul numai din curiozitate.Pupici.

O duminica frumoasa.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Am intrat sa va spun ca Matei se simte mult mai bine, de vineri nu a mai facut febra dar a slabit mult in cateva zile. L-am pus pe picioare pentru ca am schimbat de capul meu antibioticul, Klabax-ul este foarte rau la gust si de aceea il voma, asa ca am trecut pe Ospamox si vad ca da roade. In schimb, de cand s-a imbolnavit, Matei e foarte agitat si zi si noapte, il pescuiesc efectiv noaptea de pe la picioarele noastre, doarme in reprize de cate 15-20 min., dupa care incepe maraiala.

PHILIP, sunt si eu de acord cu fetele, decat sa duci copilul acum in colectivitate sau sa-l lasi cine stie cu cine, mai bine cu soacra, desi nu e tocmai OK sa stai zi si noapte cu altcineva in casa!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Pozici noi
http://community.webshots.com/album/548913587UQOHtO
http://community.webshots.com/album/548914378hOScOH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

hehe, ce liniste pe aici...
eli, se vede treaba ca ai mare ajutor la bucatarie, daca mai vine si fata `poi ai sa te plicitisesti stind degeaba
olivia, imi pare rau, bine macar ca nu mai vomita, hai, sa va puneti rapid pe picioare!
daria, multam de informatii, da` nu ma abat de la tratamentul homeopatului, macar sa stiu una si buna. ma bucur ca okioasa-ti este mai bine.
roberta, vad ca si matei e binisor...
Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cica a venit olecutica de primavara si la Ieshi,ne bucuram,da' cica au anuntat astia ca vine cu diverse viroze,brrrr.. poate ne ocolesc pe noi!
Daria esti o fericita, mai bine asa decat in brate!!A mea merge pe jos daca are o preocupare, daca nu este nimic interesant,in batze,in batze!!Asa ca tot timpul trebuie sa facem ceva, mai noi mi-am luat o scula de facut balonase, si sa ma vezi ce suflu de fac baloane pentru toti copii din parc,dar mai bine asa decat in brate!Sau le dam papa la porumbei sau ii fugarim,sau adunam frunze...!
Se vede ca sarbatorita este tare prinsa,face chef ca-n povesti, 3 zile si 3 nopti!
Liliana si mie imi plac tare mult desenele animate(noi cand invatzam pentru licentza luam pauza de desene,am vazut toate desenele cu marca Disney pe video,in ultimul an de facultate)dar placerea asta se bate cap in cap cu razboiul pe care-l duc eu impotriva televizorului,sa vedem ce-o sa iasa..
Olivia pupacim si tinem pumnii sa isi revina cat mai repede Luca!!
Carmen ai scapat de tzucurei si te relaxezi pe net?Mandra mea doarme,astept s-o hranesc si sa mai facem o tura in parc.
Roberta si la noi de fiecare data,pentru rosu in gat ne-a trecut cu amoxicilina,iar a mea face mii de figuri la inghitit siropele,le recunoaste gustul in orice.Acum pentru enterocolita,nu am avut voie decat pastilutze asa ca i le-am dat cu un pic de glucoza sau zahar si am avut succes.
Pupici si o saptamana frumoasa si usoara

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ioana, da, dorm, da` de barbat chiar am scapat c-a plecat in delegatie pina miine seara cica da` sigur se-ntoarce la vreo marti... nasol ca-i cald afara si n-o poci scoate pe ilinca asa ca raminem sechestrate la domiciliu in continuare..
brei, tin sa v-anunt ca ilinca poate urla mai mult decit ma tin nervii pe mine, este prima data cind cedez nervos si zau ca la capitolul asta stateam cel mai bine... ma-ntreb acu ce s-o schimbat, glasu` ei sau nervii mei

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:


Azi am fost la zoo! A fost super-incantat Codrut, vreme calda si soare, copii multi, ...
Va dorim o saptamana mai buna si copii sanatosi!


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

adema, e bine codrut? unde ati fost la zoo?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Da, Codrut e bine, Slava Domnului!
Am fost la Ploiesti, la parcul Bucov, unde e si gradina zoo si lac si loc de joaca.
Abia am reusit sa il mai iau de langa cusca leilor; nu mai vroia sa plece de acolo.A fost incantat.Anul trecut l-am dus la zoo Baneasa dar nu prea i-a placut.Acum intelege mai multe si e innebunit dupa animale!



Adema&Codrut

Mergi la inceput