Mamici casnice (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

'neata!
oho geani, ajunge pt toti :)
alexa mai mereu a fost la inaltime cu somnul. pina pe la 8-9 luni avea 3 reprize de 2 ore, apoi a trecut la 2, iar in jur de un an o repriza si buna. sa-i nu-i fie de deochi. pe ea o toropeste f tare plimbare, ca merge numai pe jos, f putin in brate. asta cind e numai cu mine, ca daca e ta'su presteaza el bratele. ieri se trezise si f devreme, am plimbat-o, am dat-o in leagan si a obosit.
sper sa ramina asa. s-o pupe mama de fata.
acu' tre sa ne bem lapticu' si iesim iar ca e soare si caldut.
revin mai tirziu.pup


alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Noi am facut ochisori, dupa o noapte bunicica de somn, acum dansam si chicotim, dupa asta papam si poate iesim la plimbare, desi nu-mi prea place ce vad pe fereastra.

Va urez o duminica placuta!


DARIA- poze vechi
DARIA- poze ceva mai noi
Varsta iubirii noastre mici

Geani si Daria (03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna dimineatza, multzumesc pentru cafea si o duminica placuta, soare va trimit eu de aici daca n-avetzi, iaca-sha e prin gradina mea ...
Ce somn am, Isa a dormit, dar tatsu se tot trezea si cum eu am somnul ushor simt si un tzintzar, ma trezeam si eu .
Acum ma pregatesc sa ne ducem la biserica, poate daca ne sfintzim un pic dormim mai bine noaptea.
O zi buna, placuta si mult, mult soare.
Aaa, am vrut sa intreb si aseara... cred ca Tina a nascut ca vad ca nu mai scrie, stie cineva ceva ?!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

ce fac fetele? Plecate toate la biserica???

adinella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Buna!
ce zi frumoasa! yupy!
fetele ,va pup pe toate .
Alina ,nu suntem singuri ,suntem cu socrul ,dar e super de treaba.chiar tin la el asa ca nu ma deranjeaza ,



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

quote:
Originally posted by adinell

ce fac fetele? Plecate toate la biserica???

adinella


Vezi ca sti?

Dana cand iti vine soacra? Super fain de voi ca sunteti singuri (aproape), sa profitati de timpul asta. Vineri seara ati pastrat traditia cu mancarea chinezeasca si cu ... (nu zic ca sti tu:)?

Danelutza multumim de soare, cred ca de la noi a plecat la voi :)

Tina ai nascut?????
Zicea ca lasa macar un mesaj pe mess, status ceva... Asteptam vesti.

Chiar Alina voi nu mai iesiti cu carutul la plimbare? Ca la noi Sara nu mai vrea sa stea in el, merge doar pe jos, mai nou nici de mana nu mai vrea sa ma tina.

Geani[b] multu' de cafea, plimbare placuta.

[b]Mirela
retena noastra cu somnul este ca am trecut la o singura repriza /zi si doarme cel mai mul cand iesim la plimbare. Apoi vine acasa obosita si adoarme imediat.

Hai ca ma duc sa iau si eu pranzul in familie, sa vad ce o fi facut soacra-mea de mancare :)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

yupiiii! ce frumos e afara. acu' am venit si cred ca e obosita alexa, asa ca mergem la nani.
fla, ce e ala carut? alexa nu a mai servit de la 8 luni. brate, iar de cind merge in picioare pe jos.
azi suntem iar singurele, ca tati e ocupat toata ziua cu serviciu'. asta e, da' recupereaza el saptamina viitoare.
pofta mare la prinz!

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

am uitat sa va zic. tina aseara era cu burtica (am vazut-citit-la mamici de martie aprilie), dar azi vad ca nu a postat inca nimic. cine stie?

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Fetelor la mine sint 19 grade caaaaalllllddddd. soatza si Isa dorm, asha ca atunci cind se trezesc ieshim la plimbaricaaaaaa.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Buna ziua fetele!!!
Ma scuzati ca nu prea am dat pe aici, din cauza ca nu ma simt prea bine(o durere insuportabila, din cand in cand, in dreptul organelor genitale), si sper ca maine dimineata cand sun pentru programare sa ma si primeasca pentru consult.
si sa ne auzim cu bine.



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput