Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Meme, ca sa nu mai zici ca nu intereseaza pe nimeni, afla ca le-am trecut pe toate in revista. Cu masurile lor nu e cazul sa ne stresam, mi se par mai importante proportiile, iar din ce-am vazut faza cu laptele e ca sa lege - asa ca cantitativ (!) voi folosi atata cat sa ajunga la o consistenta normala piureul.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

je vous souhaite bien venu!
Asta e ce-a mai ramas din franceza mea!!!!

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Ioana, la multi ani mamei tale !
Ce bunica tanara are Miruna !
Pe la noi, toate la fel...
Succes la ´dantzuit´, fetele !
Noapte buna !



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Bau!
Vin si eu la petrecere.

Meme, multumim mult pentru retete. Le-am bagat in word si au iesit 4 pagini . Ai fost foarte harnica. Intr-adevar suna destul de ciudat: porumb, broccoli, curcan insa noi suntem cam de pe alte planete asa ca... Eu nu ii mai dau nimic copilului inainte sa o intreb pe doctorita pentru ca dupa ce am experimentat cu para am dobandit minunata diaree si m-a certat pediatra pentru ca nu am intrebat-o. Asa ca fata mea are acum parte numai de supa de morcov cu cartof si ceapa. Pe care o adora. In schimb Humana 2 nu ne place deloc. Dupa maximum 100 incepe sa cante concertul la bibeberon in sol minor. Respectiv partaie cu biberonul in gura si dupa aia rade de ce chestie misto a scos.

Dupa patru luni ma trezesc si eu: am un sterilizator Tigex pentru microunde . In instructiuni spunea sa pun 200 de ml de apa si sa las 4 minute la microunde la putere maxima. Documentandu-ma de alte sterilizatoare (si de microunde si de aburi) am descoperit ca nici unu nu se lasa sub 15 minute. Azi in parc o mamica mi s-a confesat ca ea lasa sterilizatorul cu aburi 45 de minute, pana se evapora apa... Eu cu cine votez?

Acum 10 minute era sa dau foc casei. Am pus apa la fiert si m-am dus in casa unde sotu a inceput sa se smiorcaie ca vrea si el rasfat (=masaj), rasfat care dureaza ca e mare. Dupa rasfat a urmat schimbat copilu. Pana am ajuns din nou in bucatarie, era deja sauna, ia vasul era pe cale sa se transforme in aur (alchimista ma fac). Noroc ca nu a vrut sotul si din altele ca saream cu totii in aer.

Acum, inainte de nani vreau sa va arat ceva www.metacafe.com/watch/72008/babies_babies/" target="_blank">nemaipomenit (in special fetelor care se gandesc sa o ia din nou de la capat)

Noapte buna sau distractie placuta, dupa caz.

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Am uitat. La multi ani sabatoritilor: Sebastian Iulian, Mario Alexandru, sportivei Maia, tizei mele Ana Maria si misteriosului Dinu (cel al si mai misterioasei Antonia - esti cumva vedeta si nu vrei sa stim ca sa nu publicam la gazeta?)...

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

mama,mama ce bate fiu meu in patut ca ii era foame trebuia sa pape ultima masa ,gata i-am dat ,satul si acuma doarme

Sofia tare haios filmuletul(iti dai seama 4 )

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

dragut din partea ta mimsi ,dar cred ca ma retrag ca imi este somn

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Dedicatie speciala din partea lui Antoine pt Ana-Maria
Multi ani traiasca ,Multi ani traiasca ,La multi ani ,Cine sa traiasca ,Cine sa traiasca,La multi ani ,Ana-Maria sa traiasca ,Ana-maria sa traiasca, La multi ani cu multe pupicuri

La multi ani si pt aniversati Sebastian,Mario,Maia si Dinu sa cresteti mari si frumoasi ,pupici de la noi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Gata noapte buna va urez si vise placute
Am plecat la


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Stati, stati, nu plecati, vin si eu la dans!!!
Multumim pentru urari, astazi facem 6 luni, wow!!! Multumim Antoine , Ana e si mai indragostita!!!! Multumim Simona si voua LA MULTI ANI!!!, Maia sa fie sanatoasa si frumoasa! Multumim Sofia! Apropos, filmuletul, inca de 3 ori si suntem ca-n poza!!!
LA MULTI ANI SI PENTRU CAVALERII SEBASTIAN IULIAN, MARIO ALEXANDRU SI DINU! Sa fiti cuminti si sanatosi!
Meme, multumim pentru retete!!! Ce-ai mai scris!!! Nu stiam eu de unde au aparut atatea mancarici pe prima pagina! Multumim frumos!
Kidut, peste 2 ani sigur nu-i mai intra fundu...dar macar la anul! Mercic pentru lipie! Ahaaa, vrei sa ma faci sa nu mai incap nici pe usa metroului!Unde stai ca vin, eu aduc slanina si ceapa!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput