Impreuna, Timisoara (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns thessa spune:


buna,sunt thessa din tim,defapt sunt olteanca,sunt o proaspata mamica a unei fetite de 2 lunisi desi toata ziua imi este ocupata cu micuta,am nevoie sa fiu si cu oameni mari,sa mai schimb pareri cu alte mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele!

Ana- dupa mesajul tau pe ton super optimist si zambaretii pe care mi i+ai trimis mi+am mai revenit. Meci!
Gabi - super poezia. Cat sunt eu de adormita pe vreme din asta si tot mi-am amintit de vremurile in care chiuleam de la faculta si stateam la al meu iubit in garsoniera si ploaia de afara era numai buna ca fond sonor pentru ale noastre ... ce vremuri...
Doris - si noi mergem la circ. Va prima data, nu stiu cata rabdare va avea spiridusul...
Irina + nu am auzit de Budau. eu il recomand tuturor pe dr. pascut. Ce sa ma inveselesc, ca mi-e somn si lene.
Pako - foarte dragute pozele. Are bebelina niste buchite, vora alei mele, numai lapte si matase. Imi plac si agrafele, dar spiridusul meu nu le suporta. Cat despre silueta t, buna de ambitionat pentru mers la sala.

Auzti, eu mi+am intrerupt cura de polen ca am inceput sa iau ulei de masline, de fiecare cu fixurile lui. Nu stiu daca din cauza asta sau a vremii dar am o oboseala in mine... Asa ca propun discutie despre cum ne energizam.
Si inca una. In iunie nasim. Stiti careva obiceiurile de nunta de la catolici?

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Multumesc fetelor ca ne-ati vizionat...sunteti toate niste dragute...

Irina, nu sunt homeopata dar acum am mers pe mana dr....aici se da AB numai cand e grav.Poate nu ii dadeam dar peste 7 zile plecam si nu vreau s-o iau bolnavioara pe drum sau cu febra.Sper ca pana atunici sa se faca bine.A inceput sa manance mai binisor.

Ana68, foarte frumos ai povestit de padurea din Babadag.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara, Timisoara!

Bun Venit la noi, Thessa!
Sa-ti traiasca fetitza!
Cum o cheama?
Cu ce te ocupi?

Danitin, noi am fost prima data cand Ines avea aproape 2 ani, sa stii ca spre surprinderea noastra, avand bilete in loja centrala, deci chiar langa arena, nu s-a speriat de caii aia imensi, care s-au ridicat in doua picioare.
Stii cand s-a speriat rau?
Cand a aparut un tomberon de gunoi si din el a iesit un Clontz urat cu peruca portocalie...
Fereasca Sfantul cum a facut...
A fugit Radu cu ea afara, si a reintrat cand si-a terminat clontzul numarul.
In rest, ca sfat, sa mergi pregatita cu ceva mancare, suc alea alea, acolo erau f. scumpe.
Si, daca vrei la loja, cumpara bilete cu cel putin o saptamana inainte de ziua spectacolului.
Ana, daca poti sa mananci 3, eu ma tin de promisiune...
Gabi, super poezia...
Ma ajuti cu ceva?
Eu am un subiect Clubul Coafezelor, si ma gandesc cu groaza, ca acus ajungem la pag. 10.
Nu speram sa fie de interes.
Deci, ma puteti invata cum sa deschid capitol nou?
Da, asa, babeste, pentru una ca mine batuta in cap...
Merci!
Ines mi-a facut la pranz putin febra, doar 38, i-am dat niste Panadol, si acum e ok.
Am fost la Real, cu Buni si cu mama.
Pe Ines am plantat-o la locul de joaca si a fost ziua ei, nu era nici un copil, asa ca va dati seama...
Noroc ca am plecat dotata cu maieu de schimb si alta bluzita, era toata uda...
Azi am sarit peste somnicul de pranz, cu mare strangere de inima...pentru prima data.
Noi avem niste reguli stricte de la care nu ne abatem.
E, azi a fost o exceptie...
Dar, la intoarcere, a adormit in taxi...
Draga de ea...
I-am cumparat la Buni o pereche de pantofi frumosi de la Leonardo, caci de luni de zile cautam si nu gasim nimic pentru ea.
Are picioarele foarte umflate...
A plans , fetelor...ca sunt prea scumpi...si m-a pupat.
Asa fericita sunt ca i-au placut...
Merita draga de ea...
Am mancat toate la Spring Time.
Si acum suntem rupte...
Asa ca ...pe maine...
Noapte buna!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Buna dimineata,

Danitin iti multumesc din suflet ca ai amintit de dr Pascut. Trimite-mi te rog prin PM un nr de telefon de la un cabinet privat (daca are). Nu e prea ocupat, el avand si functie..? Apropos stiai ca e unul din putinii medici din Timisoara care sunt contra avorturilor?

Ana minunat la Babadag...mi-ai trezit si mie amintiri de suflet, satul copilariei mele, un satuc din Muntii Orastiei, aflat intre 2 versanti strabatut de un rau limpede in care se mai prindea inca pastrav. Acolo-mi petreceam toate vacantele , iar de cea de Pasti imi amintesc cu drag cum mergeam si culegeam ghiocei de pe malul raului, in loc umed mustind de apa si prospetime, erau ghiocei din aceia in forma de clopotel cum n-am mai vazut demult.E o parte de mine care ramane acolo , la fel cum si tu porti in suflet Constanta, marea, locurile natale. Stau in Timisoara dar niciodata nu o sa fiu de-a locului...asta e...

Gabi Nichita!!! Il ador.... Iar poezia asta-mi aminteste de ultimul an de faculta cand aparuse CD-ul lui Alifantis si-l ascultam mereu ca al meu (viitor pe atunci) sot..ce vremuri..nu ne durea capul de nimic...

Fetelor deja devin melancolica....va las cu ploaia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna fetelor,

Au trecut niste zile bune de cind nu am mai apucat sa intru pe la voi.

In pauze fug repede sa mai vad ce am de facut la ora urmatoare si asa trece ziua la faculta fara sa apuc sa mai pierd vremea pe net. Acum , cu ploaia asta nu mi-a venit nici un student de la ora 9!

Am citit cumva ca va intilniti simbata?
As trece si eu sa va vad dar am o problema. Matusa mea (care are grija acum de Steph) pleaca in week-endul asta la Resita dupa pensie asa ca eu ramin cu bunica si cu Steph acasa. Pot sa plec de acasa singura doar cind doarme sau pot sa plec cu ea dupa mine. Bunica mai ramine citeodata cu ea cind e treaza dar maxim juma de ora ca nu poate sa alerge in baston dupa ea si nici sa o ridice.

Asa ca spuneti-mi si mie la ce ora va intilniti, unde (explicat mai babeste ca nu stiu nici un bar din oras) si daca as putea trece sa va vad eventual cu Stephanie.



Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Thesa, bine ai venit, poate faci cumva si ne vedem sambata!
Irina, frumoase amintiri. Cred ca fiecare din noi avem un loc de care suntem legati sufleteste. La mine e satul copilariei mele. Din pacate acum nu mai sunt bunicii, dar cand merg pe acolo, de la intrare in sat ma napadesc amintirile si cu lacrimi in ochi imi aduc aminte de tot ce a fost frumos.
Doris, ati avut o zi incarcata ieri.
Gabi, pe unde esti? Tot ocupata?
Pako, peste 7 zile veniti spre Romania?

Va pup
Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Atentiune, atentiune!!! In sfarsit al meu sot s-a indurat si mi-a pus pe CD pozele de la ziua lui Lori. Asa ca va invit la


POZE NOI

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/album?.dir=d601&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti,

Dana-danitin,io cu obiceiurile de nasit la catolici....pare rau la mine,da' nu poci sa te ajut,ca io nu le stiu nici p-alea ortodoxe.Ma bucur ca te-am inveselit...Asta e un lucru bun!Iar la chestia cu energizatu'...zic pas,ca ti-am mai scris io:gurmand mai mare ca mine n-ai sa vezi.Sa-ti spun ce ma energizeaza pe mine?Hihihi...o cola,o friptura cu cartofi prajiti,un morman de inghetata....hehehehe...d-aia sunt asa mare,de te poti ascunde lejer dupa mine....Spor la treaba si mult bine!
Felicia,scuze ca te intreb,esti cumva din Dobrogea?Poate ca mi-ai mai scris ,da' am uitat.Intradevar avem o tara frumoasa,indiferent de zona.In Dobrogea nu sunt munti,dar e Delta,e marea,plaja si chiar si pe la zona de deal si chiar si padurile....au frumusetea lor...Zilele trecute,neavand ce face,inainte de plecare acasa,am intrat(ce tembela sunt) pe chat pe yahoo,la sectia pentru parinti,unde numai parinti nu cetuiau....Si ma abordeaza unu' pe privat,ca ce,cum si de unde sunt.Si,politicoasa,raspund.Ce imi scrie habarnistu ala?Cica:"aaaaaa...Romania?Its a very poor country!"."Poor pe ma-ta! Pai f_te-te-ar nemtii de needucat si incultul dracului,care nu stii sa-ti vorbesti corect limba materna.....de unde pusca ma-tii ai auzit tu asta,bouleanule?"Asta a fost raspunsul meu,scris in romana,ca cretinul a facut semnul intrebarii si i-am raspuns cu iconita zambareata....completand ca asta e parerea lui despre tara mea si ca nu-i chiar cum se zice prin media...Nu si nu ca el asa stie...I-am scris Bye si "du-te-n ma-ta" si i-am dat ignore.Asa ma scot din sarite cretinii astia de englezoi care abia cu chiu cu vai au reusit sa termine o scoala generala,dar deh!sunt buricu' Europei,ca traiesc in Marea Britanie si ei habar n-au unde li se afla insula pe harta....Gata,ca m-am starnit si ma opresc greu porma...Sa stii ca am vazut si io pozele cu micuta ta.Ce maricica e si tare dulce!Sa fie sanatoasa si voi la fel.Seamana cu tine?
Thessa,bun venit in randurile noastre!
Doris,pai ai cam avut zi ocupata...In fiecare zi evenimente...Zici ca facusi bucurie la bunica?Ce frumos!Asa sunt batranii...insa ce lumina au pe chip cand vad si realizeaza ca nu i-am uitat si ca ne sunt dragi....Sanatate la Ines!E in regula acum,fata?No,va pup si spor la trebi!
Irina, ai dreptate 100% cu ce ai scris.La fel simt si eu si noi stam numai de 4 ani in Timisoara.Am nopti cand visez marea...cand ma visez in apa marii balacindu-ma.....cand visez si parca aud zgomotul marii in furtuna....Sincer,cand raman cu privirea pierduta in gol,tot marea si plaja le vad...E un mod de a ma relaxa si de a-mi incarca bateriile...Mi-e dor,cumplit de dor,de mare,de mirosul ei si de tipatul pescarusilor...In primul an de stat in Timisoara au fost ca un cosmar diminetile pentru mine,caci treceau stolurile alea imense de ciori peste cartier,cu galagia si croncanitul lor...brrrr!...ma simteam ca in filmul "Pasarile" .Acum m-am mai obisnuit,insa inima mea e la Constanta.Si Alex e la fel ca mine.Chiar i-a marturisit uneia din surorile mele ca el vrea sa faca liceul la Constanta,la marina si pe urma facultatea de marina si sa navige si sa se mute sa locuiasca permanent la Constanta,ca lui nu-i place aici.Asa ca,inca o data scriu,subscriu si eu la cele scrise de tine...Numai bine sa ai parte!
Silvana,ce mai faci?Ce-ti face flacaul?Tu cum te mai simti?

No,gagici,sa aveti o zi buna,in ciuda ploii d-afara!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...
La mine nu-i buna de loc...
Ma simt tare rau, nu stiu ce am...o indigestie care ma tine pe de azi noapte...stari de voma, dureri de cap...
Am luat imodium, sper sa nu ajung la spital...chiar ma simt rau...
Si azi am si ore de la 4, daca nu ma smt mai bine s-ar putea sa nu ma duc...
O sa anunt cumva la Simfony Cafe rezervare pentru 8 persoane.
Cu cele care nu pot sta ne vedem in fata operei la 18.
Sper sa mai intru azi...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput