Bebelusi de ianuarie- februarie 2006 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Pai Moni la mine nu e din cauza de ceai ca in ultima sapt daca a baut 100ml pus cap la cap..il fac si il arunc. Dar nu stiu ce-i veni lui ..sau mai bine zis de ce nu ii vine sa bage mai mult a ramas cu pompatul calibrat la 100ml... si apoi vrea indesat... in fine... ii dau formula si se face el mare. Ca eu n-am vrut in ruptul capului sa sug de la mami a mea...si uite ce mare m-am facut si ce papanas meserias am produs.
Eu de muls nu ma mulg si basta.Poate sa zica cine ce-o vrea...

IRINA - ce sexos bre? Ti-l aduceam tie daca ajungeam acolo. Mi-a zis GIO ca intrarati la banuieli.

Si cand citesc cate ii da Maraki lui Angelo deja imi fac procese de constiinta ca sunt mama denaturata si nu hranesc copilul mai consistent.

A... ca citisem la Denisa ca ea incepe cu Cereale.. pai eu stiu ca cerealele ii face "pufosi" si ca e mai bine pe fibre (legume si fructe)... dar se pare ca pe alte meleaguri e total diferit decat pe-aici


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LILI- dc vrei sa pape cum treb insista cu tzitzi si apoi mulge-te si dai completare, eu una asa fac desi nu am lapte ca tine, asa cred..
Deci-MONI deja e experta la muls, o aprob si astept duelul, deja eu nu ma mai pronuntz.
Va pup,plec la sala, poate va mai gasescintr-o ora!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Moni, e totusi altfel, Dienutza ta s-a nascut cu o greutate, a mea cu alta . Sper sa recupereze, altfel imi mananca zilele, deja o face, dar nu ma las, atata da din cap sa scape de biberon, pana la final tot se trezeste cu el in gura! Sapt care a trecut a pus 250 gr pe ea, habar nu am din ce, cred ca din aer!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

CUSCRA - Anastasiei. Este o dulce si o scumpete... multumim pentru "dedicatie"..super zambetul cu gropita de la printzesita.
Avem si noi leagan "identic si la fel"... si poze in el... pe care nu le-am descarcat inca dar imediat ce voi adauga in album te anunt.

Sper ca Anastasia e mai bine si ca papa mai binisor. Va dorim toat


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA eu cu Linda nu ma duelez nici daca ma platiti bine (in cad )pai ce sa se mulga daca n-are chef? Si daca nu-i musai? Mie imi plesneau si ma dureau, plus ca voiam sa am rezerve cand merg la servici,ca altfel...la lenea mea ciuciu muls! Nu vezi ca de trei zile pauza.Acum ma tot uit ca parca-s mai plini si cred ca azi trebuie totusi s-o comit
Mi-a mai venit o idee ... pai nu prea am stat pe forum la schimbul 2 de cateva zile de aia nu "dau pe dinafara"
INGRID 250 g intr-o saptamana e super! Noi am pus atat in doua ... Recupereaza ea,doar ca domnisoarele o iau mai incet,nu vezi? Sa-si mentina silueta!

MONI si DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Teolinda deci nu te mulgi. Nu am inteles exact care e treaba cu ce vrea , bibe sau tzaza. Cert e ca poate ar trebui sa mai astepti ca au perioade si ei cand iau mai mult sau mai putin si dupa dc nu ia mult sa iei masuri. Da tu stii cel mai bine. Nu mai zic ca cine stie ce bila mai imi tragi si tu in cap.
Ingrid ma bucur ca ai gasit tabelul. Acum nu comparatisi voi ca incepeti sa intrati la idei. Fiecare are ritmul lui.
Monica acum ne uitam la lost ca abia am terminat un cd deci de abia le dau foc la morti. Frułos Jack ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank si bb spune:

buna fetelor!!

ooof, pana am reusit sa va citesc, s-a facut 12 ceasul...
Ingrid S, mare grija la vaccin. e o reactie normala, am patit-o si eu la Karina, si nu am stiut si am stors puroiul...
sa nu incerci sa indepartesi puroiul... sa-l lasi in pace, altefl se vindeca mult mai greu... la mine si acum are cojita.. dupa aproape 2 luni...

fetelor, eu sunt taaaare stresata, bb nu se satura cu lapticul meu.. papa si 2 ore si lasa tzatza doar pt ca adoarme.. dar daca se trezeste iar isi papa manutele.. si daca o pun la san papa cu lacomie...
problema sunt eu... nu mai am laptic
am luat galactovit si ceai hipp si parca-parca mi-am mai revenit... am incercat sa-i dau humana si il scuipa.. azi am luat o cutie de bebelac,... sa fie in casa.. poate o pacalesc...
eu am amanta putin suculetul 9mie pediatra mi-a zis sa-i dau suc de mere) ca tot eram stresata cu lapticul...
am zis ca de maine ii dau si eu o lingurita.. sa vad.. poate daca incep diversificarea o sa ia si ea in greutate

va pup fetelor!

ank si bb karina (28 decembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MONI- hai ca ai fost tare... pai sa stii ca n-ai avea cu cine sa te duelezi...Si chiar nu mi se fac pietroaie de muls... deh.. o fi si asta o explicatie undeva? Sau poate mi se pare mie ca ar mai avea papanasul de muls.. dar cand colo...ciuciu..ca daca eu nu m-am pus pe stors dupa ce micutul n-a mai poftit sa se imbuibe singurel...n-am de unde sa stiu.

Si pana la urma...cine a zis..ca nu mai stiu..copii astia sunt destepti rau..stiu ei ce si cand...asa ca eu am incredere in papanas ca stie el ce vrea.

Moni tu chiar mai ai putin si o "iei de coada" cu scarbiciu.Bine ca ti-ai facut provizii de "zu zu" si ca ai avut de unde.

DENISA ma uit la pozele tale si pe bune ca tocmai am mai pierdut o picatura de lapte ... salivand la SUSHI acoloo. Yammmy ce poftaaaa am.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Cand sa ma mulg ... se trezeste POMPITZA si ma lucreaza numai bine la dreptul care parea mai plin,asa ca...pauza de muls!
A si adormit la loc,desi cam se zbate prin somn,o doare burtica probabil.
Hai sa va ciesc un pic si trec la nani!
IRINA vizionare placuta la LOST!

MONI si DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Ce perioade bre IRINA? Perioada de o luna? Perioada de o sapt in care nu a pus un gram pe el? Pai eu stau dupa perioada lui sa il fac "fotomodeal"? E baiat bre? Vrei sa rada gagicile de el ca e "Aschiutza"? Buhuhuuu Doamne Fereste!

Lasa ca nu iti dau eu tie bila in cap.... dar ia zi tu cat baga gogosarul tau? Si daca ar papa cam 90-100ml la o masa ce ti-ar cadea in cap?sau... ca eu mai adaug la stea doua si .. Eh... deci sunt zdrobita e bine?

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput