Bebelusi de iulie-august 2005 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Buna dimineazta fetelor

Multumim pt felicitari, ma bucur ca v-au plakut pozele. Simona nu stiu dc te plangi ca arati fff bine, inalta si fff bine proportionata. Mario e un dulce, asa mult mi-a plakut ca a ras din prima, de parca ma vazuse de nu stiu cate ori pana acum
Luca, asa zic si eu ca e mai frumos in realitate, ca nu prea e fotogenic si in poze nu-i prinde charisma lui. Cioara ce sa zica si ea

Briana ms pt regim, l-am salvat, sper sa pot sa-l tin

Nu v-am zis ca dupa ce am plekat de acolo, Luca a facut un intreg spectacol, cu urlete, ca nicioadat nu l-am vazut asa. Am vrut sa mai stam in park dar n-a fost chip, cred ca a fost obosit, de zgomote si agitatie. Nu stiu, dar a fost ff nervos, incerca sa adoarma si se trezea in urlete, am zis ca si raguseste la cat a urlat. Asta e!! Treb sa-l scoatem mai des in locuri aglomerate, ca sa se obisnuiasca

Abia astept sa se incalzeasca sa ne vedem in park, ca tare imi sunteti dragi.

Spor sa aveti si o sapt frumoasa plina de

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' mic 7-12luni

Am crescut atat de mult



Bondariciu' mic-pitic 0-6 luni

Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Nu se pot face din degetel. Eu am incercat acu 1 saptamana sa-i fac fetei analize ca-s probleme cu fixatul calciului, si a cautat asistenta vreo 3 minute vena fetii sa-i ia sange... Si pentru ca n-a reusit s-o prinda in ac, si pentru ca mititica transpirase toata de plans, am renuntat sa-i facem analize. Si facem tratament doar dupa simptomatologie clinica, nu dupa rezultate stiintifice...

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/day.php?userid=81250&cdate=20060215" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Caterina-eu i-am facut toate analizele,inclusiv calcemia cu sange luat doar din degetel!

Kasi-si pe al meu l-a tras curentul si a facut conjunctivita-ii curgea ochisorul si facea o secretie galbena,asa ca-l spalam cu ser fiziologic si i-am pus timp de doua zile Genticol in ochisor,dar numai la recomandarea dr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Buna mamici si pitici

Pentru hemograma se ia din deget.
Pentru restul din vena.
Stiu ca asa e ...ca micutza mea , asa a fost chinuita in spital.Chiar hemograma i-au facut-o si la intrarea in spital si la iesire..iar despre luatul din vena , e cumplit..plangea mititica..nu vreau sa-mi mai aduc aminte.

Dar din ce stiu eu, analizele se fac la 1 an obligatoriu.



AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Am inviat si eu! e prima zi in care nu ma supara spatele!dar cred ca mi-am invatat prost fetele... se trezesc pe la 11-11.30...

Corbioana, las ca sta Paula in 4 labe... si Andrei ...in cate trebuie!

Asa va ziceam si eu ca se ia din vena de la manutza!

Brianamica, multumesc ptr regim.... urmeaza sa vad cum o sa-l tin! Altfel, bine sanatoase?

Albinutzza, e fotogenic draga! oricum e vedeta! la Pro tv arata bine !

Ella2000




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Buna mamici si pitici

Pentru hemograma se ia din deget.
Pentru restul din vena.
Stiu ca asa e ...ca micutza mea , asa a fost chinuita in spital.Chiar hemograma i-au facut-o si la intrarea in spital si la iesire..iar despre luatul din vena , e cumplit..plangea mititica..nu vreau sa-mi mai aduc aminte.

Dar din ce stiu eu, analizele se fac la 1 an obligatoriu.



AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Dede, ai ficior mare... sa-ti traiasca, sa fie sanatos si sa se distreze la party! Schior il face mami, ca tati pare fricos, daca nu si-a pus schiurile...

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/day.php?userid=81250&cdate=20060215" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Albinutzza, am vazut pozele bondarului. Dar ar trebui sa fie limita de varsta la concurs, ca bondarul tau era cel. mai pitic. Cu toate astea, e ditamai flacaul, gata, nu mai ai bebelus. Daca mai vrei trebe sa faci altul...

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/day.php?userid=81250&cdate=20060215" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

cati,
de ce ti-a zis dr ca nu i se fixeaza bine calciul? de unde si-a dat seama? mie mi-a zis pediatra ca si a mea are ceva lipsa de calciu pt ca ii transpira picioarele...dar mi-a zis ca isi ia din lactate...ca nu se da supliment la bebe. nu mi-a dat nimic sa-i dau si nici sa-i fac analize.

oricum analize as vrea sa-i fac si eu pe la 9 luni - 1 an ca sa fiu impacata ca n-are vreo problema ceva. cand o sa-i fac o sa ma duc la medsana ca acolo au niste ace mici de bebei cu un furtunel lung care se ataseaza la eprubeta. stiu pt ca mie cu d-ala mi-au luat de fiecare data pt ca eu am venele tare subtiri. plus ca asistentele alea iau asa de misto ca nu sparg vena.

ca ziceti de copii vioi. si a mea este vioaie dar pt ca nu prea mananca imi fac probleme tot timpul sa nu devina anemica. am o prietena cu fetita de 3 ani acuma. eu copil mai vioi ca ala n-am vazut in viata mea. si la 1 an s-a ars cu niste ceai si-a ajuns la urgenta...si i-au descoperit super anemie ca nu se mai vindeca arsura si i-au facut niste transfuzii cu proteine parca - nu imi mai aduc aminte exact. si au certat-o ca de ce nu i-a dat copilului carne de vita in sange. si-acuma este in continuare anemica desi tare vioaie. eu cred ca unul din motivele pt care e anemica este ca ea nu prea avea laptele bun (pt ca-mi zicea mereu ca avea copilul colici) dar s-a ambitionat sa-i dea pana la 1 an de la ea. dar nu sunt sigura daca asta e cauza.

de-asta eu nu prea cred in vorba "daca copilul e vioi atunci n-ai de ce sa-ti faci probleme". pt ca mie si pediatra mi-a zis ca pana la 1 an e f important ce si cat mananca si cum ia in greutate ca sa fie un copil fara carente pe viitor.

mamica de maria, 7 luni si 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cand ziceam si io ca am scapat...

E a 3-a zi, seara cand Ingrid e f agitata si adoamr tarziu.Si pe la 3 incepe sa planga, reusesc s-o linistesc doar la san.Si de la ora 7 o i-au cu mine in pat ca tot nelinistita e.

Nu mai stiu ce poate fi, de mancat mananca ok, inca de regim.Ziceam ca o doare burtica...nu mai imi dau seama.
Acum am reusit sa vad ca sus incisivul stang creste in gingie, e crescut jumate,langa el ul altul e crescut bine..(dar ala e mai demult asa)...Sa fie iarasi dinte?? Ma sa fie...chiar se tine d ecuvant, din 2 in 2 saptamani...

Ar fi al 7-lea..si vad ca si al 8-lea..nu mai stiu..ca deja e prea mult...

Macar de ar fi de la dinti..si nu altceva..de aia mie frica mie.

Voi ce ziceti ca poate fi??



AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput