Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

salutare lume draga!
In sfarsit am culcat-o si eu pe missladena mea in pat...nu in patut, ca nu e de ea, ci in patul al mare...sa vedem cat o tine pana isi da seama ca am fraierit-o!

Nu stiu cum sunt alti bebei de varsta ei, dar noua nu ne place sa ne jucam cu jucariile, ci doar cu ...adultii! De cum sunt musafiri in casa, hop si ea atenta la noi, cuminte foc de ma fac astia mincinoasa cand le spun ce scandal face in rest! Cu jucariile ne jucam noi, mami si tati, si vorba aia, avem de le calcam in picioare peste tot! In fine, eu am rabdare sa ii treaca!

Fetelor, felicitari pentru achizitiile de la BE, face bine la moral, nu? Am vizionat doar scaunele de masa ale poetului si ale lui Sarah! Faine de tot si ...la fel de nave spatiale ca si al meu

Cineva zicea - nu mai retin cine- ca si-a luat sterilizator; Si asa mi-a venit ideea sa intreb pana la ce varsta e indicat sa se sterilizeze? Ca io o fac cam tot la 2 zile, in rest, spal cu detergent lichid de vase...cu miros de mere, asa ca fii-mea o sa fie deja obisnuita cu gustul merelor cand i-oi da!

Noki, inteleg prin ce treci, ca vezi totul in negru cand ai surpriza de asta la cantar!! Cred totusi ca e de la vaccin, la noi a fost la fel, joia trecuta avea 0 g, si simteam la fel ca parca nu mai e laptele nici asa de mult nici asa de bun, asa ca am inceput sa suplimentez la pranz si seara! Si azi, surprise!! Avea 140g plus!! Deci, stai linistita, e trecator!

Apropos de bibe, de cand ii dau realizez ca fii-mea chiar nu baga in ea mai mult de 100 ml la o masa!! Iar pediatra imi zicea la telefon sa ii propun bibe de 180ml ca sa fiu sigura ca ia cel putin 150ml! Vezi sa nu!

Cristinamh, sper sa nu te lase monitorul mey, ca tu esti baza aici, si pe deasupra stiu ce rau e fara, o data ce ai dat in dependenta! Tin pumnii!

Ela, m-am uitat la Dariuta in cada, si asa i-am vazut sunculitele! Sa-i traiasca!

Iote, ditamai mesajul si missa nu s-a trezit inca! Va las ca acuma imi astept o colega de servici sa vina sa mai barfim un pic, ca nu mai sunt deloc la curent cu ce se intampla la viitorul ex-servici :))

Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi mar 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Anda, bravo pentru hohotele poetului, asa-i ca parca iti umple inima cand il auzi!
Noi nu prea gangurim, nu suntem asa de vorbarete, in schimb ne apuca niste hohote de ras cand nu ne asteptam. Adineaori o certam pe miss ca tot plangocea in bouncer ca vroia in brate, si chiar ma enervasem si eram serioasa rau, cand incepe sa rada in hohote, ea credea ca glumesc ca de obicei si s-a simtit datoare sa imi raspunda!
Iar aseara faza: eram cu miss in brate, ma uitam la tv iar taica-sau -de pe fotoliul celalalt-ii tot vorbea pe limba ei acolo, cand deodata aud "quoi" si un hohot de ras. Nu am schitat nici un gest, ma gandeam ca m-am dilit eu la cap, insa Phil ramasese si el cu gura cascata, auzise exact acelasi lucru!. Asa ca pot spune ca primul cuvant al lui fii-mea nu a fost nici papa nici maman ci..."quoi"

Gat,urla!

Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi mar 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Alina am vazut pozele si e superba Amalia!!! Dar nu e prea devreme sa o tii in fundulet? Mie inca imi e teama si nu il tin decat inclinat bine pe perne sau in carut cu spatarul un pic ridicat!



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

in sfarsit o fereastra libera!!
incep prin a le spune fetelor (catutza si bubmara) ca tare mult m-am bucurat sa le (re)vad. si ca imi pare tare rau ca trebuia sa zbor asa de pe scaun, una-doua dupa andrei... si ca, iar imi pare rau ca, probabil, alte intalniri vor fi pt mine cam la fel, cu alergatura dupa copil si 3 cuvinte schimbate dupa sprinturi.

corap, in care parte a ior-ului stai tu? spre campia libertatii??

anda, poti sta linistita, monitorul meu inca n-a murit... ba vad ca a luat o gura de oxigen cat am fost eu afara si in ultimele 2 ore n-a mai facut figuri...dar daca crapa, asta e... saracu are 8 ani, a suferit 7 schimbari de domiciliu, cu transport prin bucuresti, asa ca il inteleg... dar nu m-as supara sa ma inteleaga si el pe mine ca n-am cu ce sa-l inlocuiesc...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare mamici!
La multi ani pentru Dariutele de ieri (cu intarziere!).
Ina , daca nu se poate nu-i nimic,nu vreau sa se supere mamica "sosiei" pe tine.
Noi am fost azi afara,ne-am intanlit cu Bubamarasi fata a adormit in brate si acum e bronzata pe o falcuta ,e rosie-roz, cred ca ii dau cu crema de la bubchen pentru soare si vant,dar trebuia sa-i dau pana sa plec cu ea de acasa , ca acum saracuta arata ca o sorcova - colorata.
Si am mai facut o tampenie azi,eu...am deochiat-o pe Maria Bubamarei,plangea saracuta si nu stiam de ce si cum i-am zis Tatal Nostru cum a adormit (apropo,ti-a mai plans dupa ce ne-am despartit?), scuze inca o data


Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Super a fost intalnirea de azi. Poate mai repetam figura.
Catutza, stai linistita, dupa ce i-ai zis "tatal nostru", mi-a dormit gagica..... Frumoasa foc Biencuta si falcoasaaaa
Cristina, mama, ma intrebam de unde ai atata energie? Noroc ca Irisuca a fost fetita cuminte si te-a lasat sa mai respiri in pauzele de alergat dupa Andrei. Irisuca e o dulce si o cuminte. Ati ajuns cu baloanele intregi acasa?


Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Buna fetelor.
Daca nu ma insel, am citit aici ca unele dintre voi ati cumparat "batista bebelusului". Ati putea sa imi spuneti daca o gasesc si altundeva decat pe site? Am facut comanda si azi toata ziua nu am primit nici o confirmare. As avea nevoie de ea cat mai repede pentru ca fetita mea abia mai inghite din cauza muculetilor dobanditi in urma unui rosu in gat.
Merci frumos.

Ralu si ghemotocul Anastasia(01.01.2006)


Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bau-bau
salutari la mamici & bebici.
io sunt telegrafica azi, ca am treaba, dat fiind ca am foast la plimbare-n parc de la 10 pana la 5 (cu o mica pauzaq de pipi &schimbat pemparsoiu acasa)
cristina, io stau la piata ambrozie. da' ma misc destul de repede ca sa ajung cam pe toata raza parcului ior, mai ales ca acum luam si mancare la pachet . azi a fost primul pranz pe banca-n parc.
la toata lumea, fug la calcat , la facut mancare, la etcuri. poate mai intru la noapte
c & ardeiasul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Noki, nu renunta la alaptat!! Se poate, exista cale de intoarcere de la supliment! La noi azi e a doua zi fara lapte praf si ma simt exact ca inainte de nedorita pauza. E drept ca am luat tot ce-am auzit ca ar functiona: Galactogil, Nutrinatal, ceaiuri, bere (fara alcool )...

Ce m-a pus insa pe ganduri din postarea ta dar si din cea a lui Alinush e ca bebe s-ar putea opri din mancat si inainte sa fie satul, din lene... Hmmm, pana acum nu facea asta, dar deja am observat si eu to tfelul de figuri la el cand suge. Sper sa nu-l tin flamand. Oricum, saptamana asta merg asa si mai vedem duminica la cantar cum stam. Inca nu stiu ce sa zic: daca e mai important sa ne cramponam de alimentatie 100% san sau sa creasca copilul cat trebuie??


Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Raluca , m-am linistit,ca tare frica i-mi era ca a mai plans Maria si eu sunt vinovata.Si mie mi-a placut de Maria ta,daia cred ca am deochiat-o,de acum cu cine ma intanlesc amintiti-mi sa nu va deochi copii,ca sa nu ma injurati apoi.

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput