Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Jadi - am ajuns cu bine acasa. Numai ca pe mine m-a apucat o durere de burta crancena si am mai ramas cateva ore la valen. Oricum, Anya adormise si am stat pana s-a trezit.

Nadina -. Poate ne vedem mai des daca s-o incalzi, ca doar suntem vecine. Anya vrea doar o relatie de amicitie, caci stie ca inima lui Serban apartine Alexandrei.

Diana - Mihnea are o greutate mai mult decat buna pt cele 5 luni ale sale. Oricum, din luna a cincea ritmul lor de crestere scade. Nu te alarma asa cu diversificarea. Nu mai stiu daca tu ii dai san sau lapte praf. Cu san, poti astepta pana la 6 luni. Cu lapte praf - poti incepe cu sucurile intr-o saptamana-doua. Mai da-mi detalii.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Raluca - mi-ai facut si mie pofta. Parca as trece si maine macar cateva minute sa le vad pe fete.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Salutare! Mai traiesc. Doar ca abia acum am intrat pe-aicea ca de cand am ajuns acasa am tot prestat. Mai exact raportez : scos copilu' mare la nitele cumparaturi alimentare, executat 2 cratite de supe/ciorbe: una pt pitic si una pt.restul lumii, supravegheat plozii pana a dat sotu cu aspiratorul, schimbat patul celui mare in urma unui accident de "pisu'n pat" la somnul de dupamiaza, injectie mamei mele, hranit, spalat, si culcat 2 copii. Acum sunt atat de obosita ca nu ma simt in stare sa ma ridic de pe scaun sa ma duc la baie si in pat. Asa ca stau cu voi de vorba.

La BBexpo de toate pt toti, bani sa ai. Deoarece acum am "servit" seria 4 de BBexpo deja stiam care firma pe unde o gasesc. Maine poimaine ma angajeaza astia ghid. Eu am luat pe langa multe mostre creme, cremisoare si alte cometicale un biberon de 350 ml (stiu din eperienta ca voi ajunge si la el), niste tetine variabile Avent, doua bluze pt baiatul cel mare, doua sepci pt cel mic si un paianjen mare si colorat de tarat de sfoara-n parc. Daca la vara il vedeti prin National tras-impins de 2 zapaciti sa stiti ca aia sunt copchii mei. Cel mic i-a vorbit toata seara, in timp ce baiatul mai mare se juca cu cuburile de la Mustela.

Acum va las, ca trebuie sa strang un morman mare de jucarii din mijlocul sufrageriei, nu de alta, dar sa nu ma impiedic cand bantui la noapte.

Somn usor si treziri putine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Fetelor, iar m-a prins 12 noaptea pe forum. Mai sunteti vreuna treaza?

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Da. Eu n-am somn!




Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Raluca (la cuca ma refer, hehe)si noi avem si o iubim pe Lili si i-am recomandat-o si Simonei pentru nora. La cat de putin atras de jucarii era Serban cand i-am luat-o a fost o revelatie.Am luat acum si un con cu inele si bilute care de asemenea a declansat urlete ca i-a dat una de s-au imprastiat care incotro si ramasese langa el baza care era prea groasa sa o poata roade cum trebe' Singura noutate de care a fost fi-miu incantat a fost tunsoarea lui ma-sa ( era tare proaspata ) Adica nu m-a recunoscut cand am intrat in casa si se uita cu ochii cat cepele la mine, in schimb cand mi-a auzit glasul a ras ft fericit si asa a facut toata seara cand m-a vazut.Asa ca mi-am facut mustrari de constiinta ca am stat ca tarantula 7 luni si a trebuit sa se apropie inrolarea ca sa-mi revin in simtitri cand puteam sa ma aranjez sa-mi fac cupilu' fericit.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Ba io am un somn cat casa, dar cand e vorba de baruri si taclale imi trece subit, he he!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Hai ca va urez noapte buna ca vad ca v-a rapus oboseala!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Hehehe, cuscra, sunt si eu p-aici.

Hmmm, muuulta lume la BE azi. Din experienta mea (e al treilea BE la care particip) maine va fi de doua ori mai rau. Deci nu le invidiez pe fetele care ajung maine pe acolo. Noroc ca se scot cu papanasi...
Am luat de la BE numai prostii si cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca am cheltuit peste 3 bulioane, habar nu am pe ce...Am luat-o pe girafa Lili de la Bebeconfort si inca o jucarie haioasa, un fel de copacel cu ventuza care se prinde de masa (la scaunul de masa). Fata mea (spre deosebire de Serban, sotul ei) nu a vrut sa se atinga de Lili. Cred ca nu ii place. I-am bagat-o eu in gura si a aruncat-o cat colo. In schimb la copacel a ras si a tras de el in toate felurile. I-am mai luat o geaca de blugi cu blanita roz, 3 dresuri ca vine primavara si ne imbracam in rochite, castronas cu capac de la Tigex, mancarici diverse de la Hipp, gel de gingii (ca tocmai iese primul dintisor), servetele umede de la Bubchen si cam atat.

Apoi am fost la potol, care la mine a fost mai de post, salata doar (dar m-am scos cu berea ). M-am distrat nespus cu fetitzele prezente- cele mici (Sarah si Anya- 2 papusi dulci, vorbarete, istete) si fetitzele mari- cele pe care le stiti si care au fost destul de cuminti (in afara de Jadi care a baut bere cu mine si a fumat....singura, sa zicem)

Va pup si cumparaturi placute maine.

Aaaah, despre carucioare sport. Mi-a placut unul Graco- Citisport, se strange bine si costa 4 milioane. Ma mai gandesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

ne primiti si pe noi? Mara s-a nascut pe 8 septembrie. e o simpatica, rade tot timpul si e foarte vioaie, dar e slabatura, are 6,5 kg la 6 luni si-o saptamana... am inceput diversificarea cu o saptamana inainte de-a implini 6 luni (o masa de cereale de orez/zi) si e alaptata exclusiv.

ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri? problema mea este ca nu prea mai vrea san de cand cu solidele, suge de max 4 ori in 24h si mi se pare cam putin. in functie de nr. de mese de solide, ai vostri bebelusi cate mese de lapte de tzitzi vor in 24h? multam mult fetelor!

Mergi la inceput