Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

La multi ani Anca si David, Anca este in clubul de 6 luni asa ca , fara suparare, merita un pupic special.Peste doua zile vom fi si noi acolo

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Marinela am inteles ca produsele Danone nu sunt bune petru copii sub 3 ani chiar si Danonino..nu sutn naturale desi pe ambalaj nu prea scrie nika.

Ege La multi ani ..precum si sarbatoritilor zilei!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Am uitat sa va spun ca la medicul de familie nu am ajuns inca pentru confirmarea sarcinii, maine aici e Sf. Patrick si e liber pentru toata lumea, asa ca poate saptamana viitoare sa ma infiintez si eu la doctorita...Ca programare la maternitate (adica la spital) pt prima echo va fi undeva pe la inceputul lui mai...aici se fac numai doua echo toata sarcina, una la 13-14 saptamani si una la 31 saptamani..in rest vizite la medicul de familie si cam atat...nici vorba de urcat pe masa sau chestii de genul asta...aici te urci pe masa numai cand nasti...bineinteles, cand nu sunt probleme pe parcursul sarcinii. iar doctorul de familie nu are echograf, cel mult iti asculta inimioara bebelului si iti palpeaza burtica....
Insa de cand sunt iar , as dormi non-stop...si parca e un facut...nu apuc deloc. Andrei daca in timpul zilei mai mult de 30-40 minute nu doarme odata, pana ma pun si eu sa dorm incepe el sa se foiasca, asa ca nu are sens, iar seara, degeaba adoarme el la 9 ca mai e si sotul de hranit, vase de spalat, mail-uri de scris pt cei de acasa..si tot la miezul noptii ajung in pat... asa ca...mai bine nu mai zic nimic.

va pupic

meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salut fetelor

sint beata de somn "mon filou" sa trezit la 4 dim si dai pe cantat si vorbit pina sa plictisit si dupa accea bineinteles ca avea nevoie de companie si ce se a zis ia sa o trezesc pe mamai si dai frate pe un plans ca mamai imediat avenit si uite asa am stat pina la 6 dimineta am cintat ,vorbit ,jucat si ras

La multi ani bebeilor care azi isi fac lunita Anca si David

La multi ani ege sa fi fericita alaturi de sotul si fetita ta ,eu iti doresc tot binele din lume

Dorulet ma bucur ca va-ti simtit bine acasa ,ce dulce este Alexandra ,mersi ca ne-ai admirat , la fel ca si tine si eu sint in cumpana cu vaccinul "antihepatitei B" azi mergem la dr sa vedem ce ne spune

Miflorde la noi,ma bucur mult ca ti_a placut surpriza

Tonniace dragut este Dinu ,si al meu are momente de
tandrete ,sa vezi ce placut este cind isi infasoara mainile in jurul gatului si se joca cu degetele in parul tau


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Diana, Meme multumesc pentru felicitari. Lapte am avut mult si sigur as mai fi avut daca sugea bb. Devenise rutina zilnica...
Meme si eu as fi dormit non-stop in primul trimestru de sarcina. La servici eram ca dupa , abia imi tineam ochii deschisi. Sarcina usoara!

La multi ani sarbatoritilor zilei Anca si David Sa cresteti mari, sanatosi, frumosi si cuminti.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

ina, acum a am vazut mesajul tau; nu stiu daca nu ai plecat cumva deja; daca nu, imi tb un biberon chicco fisiologico de 150-250 ml cum gasesti cu tetina cu flux normal plus o tetina in stea sau daca nu gasesti, inca o tetina normala ca o stelarizez eu
merci; nu mi-a dat prin cap mai devreme, desi am vazut oferta ta

merci

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Azi avem rdv la dr ,sa ne tineti pumnii ca facem vaccinul sper sa nu aibe reactii dupa



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Maddy tare draguta pletoasa ta. O intrece pe Mirunica.

Ege, La Multi Ani!

Meme, ai acces dar conexiunea nu este una buna. Poti vedea aici niste hub-ri din Irlanda http://www.hublist.org/?p=search&search=&country=IE&what=&sort=&direction= si poate gasesti Baby E. Sarcina usoara

Simo daca tot te duci la intalnirea de sambata…nu ti-e mai usor sa iei DVD-ul de la Sofia? Ce zici Sofia poti? Sau burn-esti prea multe?


Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

MARE RUGAMINTE MARE pt fetele care merg la babyexpo(in special pt cele care poseda patut Graco Contur Electra si care sunt interesate de achizitia unei saltele pt respectivul tip de patut).
Va rog sa-mi spuneti si mie daca vedeti undeva saltea 100/70,as prefera de cocos.M-ar interesa standul/firma unde este si eventual pretul.As ruga o cunostinta sa mearga sa-mi ia,dar n-as pune-o sa caute ea printre standuri ca nu-mi permit,as trimite-o la sigur.
Daca vedeti ce v-am rugat ,va mai rog si sa scrieti aici cat puteti de repede pt a putea lua legatura cu respectiva persoana inainte de terminarea expozitiei.
Va multumesc anticipat.Zici ca-i cerere oficiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Buna dragele mele mamici,noi avem 7,740 kg si 66 cm e bine avind in vedere ca avem 4luni jumate,titi nu mai avem si papam milupa,dar avem si papa buna mar si alte fructe,supica si de 2 zile i-am dat 1lingurita de cereale.
LA MULTI ANI Anca si David
Kid ce frumos le sta impreuna.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput