Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

BB_alinus eu te intrebasem, mai. La noi Galactogilul e 10 euro. Deci nu e mare diferenta

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Am pus si eu poze cu fata mea cea culta care citeste carticele de copii, da' cu gingiile :))
Noki, ce bine te inteleg.... si eu as muri de teama. Ieri am avut si noi o patanie: am luat-o din patut, n-am apucat sa-i pun mana la spate si s-a intors brusc si s-a dat pe spate in aer, s-a auzit un poc mic, am inlemnit. A inceput sa planga tare, asa m-am speriat c-a patit ceva la coloana de era sa fac pe mine. Asa tremuram c-a trebuit sa mi-o ia tati din brate. Am pus-o pe pat si s-a apucat de ras, dar eu i-am palpat coloana, am verificat dc o doare, sunt elastici bebelusii si nu avea nimic dar eu am fost varza de spaima. Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Corap si Alina merci de aprecieri
alina, s-a lasat astept, da. Dr. meu m-a lasat sa merg pana la 42 de sapt. Bine, eu vroiam sa nasc natural si asteptam contractiile. M-am chinuit de vineri pana duminica in spital cu contractii si nimic, numai dilatare de 3, asa ca luni la 8 m-a bagat in cezariana si a iesit lunganul si marocul 4400 g, 54 cm. Suge la titi de zici ca e concurs. Dar se cam duce si lapticul emu acum. Sunt curioasa pana cand o sa am.

Ina, si eu ii pun in landou centurile de siguranta, ce e sigur e sigur.

Azi mi-a venit a 2-a oara ciclul, ultima a fost pe 28 ianuarie, si azi bummm , s-a spart doamna. nu ma doare nimic, burta sau ceva. E normal asa? Femile cand alapteaza stiam ca nu au cm si ovulatie. Si cica se schimba si gustul al laptic. E adevarat?
Bebeul meu azi a supt sa vedem zilele urmatoare.


Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

NOKI
Doamne, ce sperietura cred ca ai tras! Si vorba lui Alinush...si cantarul nostru cam zburda cu bebeu greu in el..! Incep sa am emotii.

Ina si eu acum pun centuri peste tot!

Tania & BB Stefan (17.12.2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

noki, iubita mea, saraca de tine! lasa, bine ca e bine acuma, ma pui pe ganduri, si eu mai fac din astea...... offff.....

ripley, si eu am patit-o ca tine, cu diferenta ca noi aveam 10 zile! maica-mea si acuma ma mai intreaba: oare il doare spatele?

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

frumosul meu la 3 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hei, ripley, si fi-miu citeste carticica d-aia cu winnie. fix la fel (adik cu gingiile). uneori mai da si pagina :)))
ce faci? esti mai bine?
anushka ce face?
bau-bau & son

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Noki lasa, mai ca trece! Putea fi mai rau! Stai cu ochii pe ea si la cel mai mic semn, fuguta la dr!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cora, suntem bine mersi. Ma rog, eu cu nasu' infundat si cu dureri de cap. Dormim de la 5 dupa-masa, dupa ce n-am dormit mai deloc de la 7 dimineata. Mi-e si mila s-o trezesc, ca am aprins lumina mare si nici n-a miscat. Asa ca stam cu baita pana mai tarziu. Doar eu n-am apucat nici sa dorm, nici sa lcurez.... of. Si maine e o zi.

Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

gata, am pus poze :)))
ce-o mai face lavi, ca vaz ca tace... si nati? si silvi?
cik in uichend o sa ninga si o sa fie slibovita... bleahhhhhh.
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

CORAP, am vb cu Lavi la telefon. E OK si fetitele la fel, cu tastatura sta mai rau, ca a patit ceva ...una din fetite a "aranjat-o" putin. . Sper sa rezolve rapid si sa revina pe forum.

Tania & BB Stefan (17.12.2005)


Mergi la inceput