Medic dermatolog foarte bun in Bucuresti!

Medic dermatolog foarte bun in Bucuresti! | Autor: angelito

Link direct la acest mesaj

!Buna seara, dragelor si dragilor!

Am iar nevoie de ajutorul vostru - caut un medic dermatolog bun, in Bucuresti (ar fi perfect daca as putea ajunge relativ curand la el, adica n-as vrea sa fac acum o programare pentru aprilie sau mai).

Sper sa ma puteti ajuta cu niste recomandari, si va multumesc anticipat !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letitia maria spune:

Un medic foarte bun este Dr. Corina Zigu care are cabinet privat pe strada George Enescu aproape de Calea Victoriei. Cabinetul este vis a vis de Biserica Alba si se numeste DERMAGIN. Numarul de telefon este 0723.588.593. In afara de faptul ca stie real meserie este si o persoana cu calitati umane.

Beatrice si bebe Luca( 22.07.2005)
http://community.webshots.com/user/beatricemaria100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna, letitia maria multumim pentru informatii ... ma bag si eu. As vrea sa-mi fac si eu o programare la danse. Poti sa-mi spui unde anume este in spatele hotelului Bucuresti, in spatele mag Stefanel??? nu-mi dau seama. Si cat costa o consultatie la dansa. Multumesc.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelito spune:

Merci de recomandare, Letitia !

Sper sa gasesc un medic bun, care sa aiba timp, disponibilitate si rabdare sa ma asculte cu atentie si sa-mi explice, nu cum fac majoritatea, care te expediaza dupa cateva minute. Cred ca am ajuns la vreo 15 dermatologi pana acum, si de nici unul nu am fost foarte multumita...

Deocamdata ezit intre doctorita recomandata de tine si dna Rodica Trifu, tot fetele de pe desprecopii o recomandasera la un moment dat.

Si nu inteleg de ce s-a mutat topicul, eu il pusesem special la Discutii generale pentru ca acolo aveam mai multe sanse de raspunsuri...

Multumesc inca o data si pupici! Cristina, bafta multa si tie, si tine-ne la curent daca ajungi la cabinet, o sa va spun si eu ce si cum daca ma hotarasc sa merg aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitia maria spune:

Cabinetul Dr. Zigu Corina Dermagin este la 50 de m de magazinul Z pe strada George Enescu . Magazinul Z este vis a vis de Hotel Bucuresti pe colt, o parte pe Calea Victoriei, o parte pe strada George Enescu. Cabinetul este la parterul unui bloc vechi si are o reclama mare cu DERMAGIN care se vede stradal. Daca se vine cu masina , masina se poate parca ori in Piata Amzei , ori in parcarea de la Hilton , ori in parcarea de la hotel Bucuresti (asta in varianta ca nu sunt locuri in fata cabinetului).In afara de faptul ca este un medic foarte bun si cu experienta , cabinetul este foarte bine utilat , are lasere pentru diverse interventii. Eu sunt absolut convinsa ca vei fi multumita. Consultatia este 500.000 lei.

Beatrice si bebe Luca( 22.07.2005)
http://community.webshots.com/user/beatricemaria100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelito spune:

Suna foarte bine descrierea ta, Letitia! Cred ca voi suna azi sau maine pentru o programare, ;)!

O seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

angelito, din pacate ma voi duce abia cand iau banii.


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silda spune:

Draga Angelito,

As vrea sa-ti recomand cu drag pe d-nul conferentiar dr Calin Giurcaneanu care activeaza in cadrul sectiei de dermatologie a spitalului elias. Ti-l recomand din 2 ipostaze: pe de oparte sunt doctor si ii cunosc calitatile profesionale, pe de alta parte eu si toata familia i-am fost pacienti. Nu este genul care sa-ti ceara bani de la obraz la o consultatie in spital(dai tu cat ai sau cat consideri). Are si cabinet privat(la Biomedica-dupa-amiaza). La spital il gasesti cu siguranta mai usor un jur de 7:30 dimineata sau dupa ora 12(dar nu foarte mult ca pleaca la celalalt cabinet).

Sper sa-ti fi fost de folos. Multe persoane il considera un om deosebit, atat profesional cat si uman.

Multa bata si sa-ti rezolve toate problemele de sanatate!(cel putin cele legate de dermatologie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu am fost pacienta d-nei Trifu si am fost foarte multumita.

http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by silda

Draga Angelito,

As vrea sa-ti recomand cu drag pe d-nul conferentiar dr Calin Giurcaneanu care activeaza in cadrul sectiei de dermatologie a spitalului elias. Ti-l recomand din 2 ipostaze: pe de oparte sunt doctor si ii cunosc calitatile profesionale, pe de alta parte eu si toata familia i-am fost pacienti. Nu este genul care sa-ti ceara bani de la obraz la o consultatie in spital(dai tu cat ai sau cat consideri). Are si cabinet privat(la Biomedica-dupa-amiaza). La spital il gasesti cu siguranta mai usor un jur de 7:30 dimineata sau dupa ora 12(dar nu foarte mult ca pleaca la celalalt cabinet).

Sper sa-ti fi fost de folos. Multe persoane il considera un om deosebit, atat profesional cat si uman.

Multa bata si sa-ti rezolve toate problemele de sanatate!(cel putin cele legate de dermatologie).

sunt un ursuletz(adica o ursulica)



Cred ca eu sunt Gica Contra. La prima consultatie la domnul Calin Giurcaneanu am stat 4 ore si jumatate sa astept sa intru. Cu copil de 2 ani. Mi-a dat de facut o analiza. Am facut-o si ca sa nu mai astept atat cu copilul, m-am dus cu rezultatul negativ de altfel, pe care ii si spusesem ca l-am facut la Biomedica. Desi consultatia era la 17.00 am intrat la 17.30, pentru ca venise Huidu si probabil ca ne-a mutat ora de consultatie asa in timp real. Dupa 5 ( cinci minute) de stat in cabinet ne-a spus ca nu are nimic copilul si am plecat. Desigur ca am platit cred ca vreo 500.000 acum 3-4 ani....
Am rezolvat problema cu un alt doctor care are timpo de acordat oamenilor obisnuiti.


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelito spune:

Buna, fetelor!

Maine dupa-amiaza ma duc la consultatie la dna Zigu, care mi s-a parut o persoana foarte draguta (dupa scurta conversatie pe care am avut-o la telefon) .

Cat despre medicii acestia "VIP", eu am fost cam dezamagita de ei in trecut si nu as vrea sa repet experienta (de ex. dna Leventer a fost printre persoanele care m-au deceptionat); in plus trebuie sa astepti in jur de-o luna, poate si mai mult, sa ajungi la consultatie. Nu vreau sa generalizez, dar am ajuns sa fiu de acord cu zicala "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul"...

Va spun maine-poimane impresii si tratamente ! Pupici, o saptamana excelenta!

Mergi la inceput