Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana vreau si eu in paranteza de la punctul 1 .

Marlena si eu ma felicit ca m-am dus .

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza zane!
Mai, mai ce vreme de kk! Ce naiba se intampla?
Am inceput sa scriu mesajul asta de dimineatza in celalalt capitol...
Of, Karmenutza, bine ca s-a rezolvat asa! Era nasol daca patea ceva masina si n-aveati Casco...acum cred ca ti-a venit inima la loc!
Ruxandra, Simo, ! Multumesc foarte mult, am inhatat vaccinul astazi de dimineatza de la faimoasa policlinica! Chiar, voi unde il tineti in frigi, pe usa frigiderului sau in cutia de legume de jos; eu am bagat 2 termometre in frigi si-mi arata cam 5-6 grade pe usa; acolo il tin; e bine, nu?
tipa farmacista tot m-a intrebat de reteta dar mi l-a dat si fara ca de altfel o taram in judecata ca mie de ce nu-mi da si voua v-a dat fara reteta, va luam de martore prin tribunale
Ruxandra, sa va fie de bine vaccinul si sa nu faceti temperatura!
Sofia, e o kestie asta cu distratul copilului! Eu ma joc cu ea in bouncer dar de la o vreme nu prea mai vrea sa stea in el, am kkrisit-o, o plimb din patul nostru in bouncer, din bouncer in bucatarie, ii arat tot felul prin casa si o luam de la capat...zi de zi... Ce ma distreaza vecinele tale fitzoase din cartier! Nu s-a gasit nimeni sa le intinda vreo capcana pana acum?
Godzila, ce e Baby Enstein?
Kid, ce-ai facut cu vaccinul? Eu am intrebat si mai au doze, doar ca pretul urca de la o zi la alta, deh, oferta limitata...azi este 2200000, maine nu se stie! Sunasem si eu la GSK si mi-au spus ca-l mai importa la sfarsitul lui aprilie!!! SI da, eu vreau carucior umbrela, il vreau pe cel mai mic si mai usor ca m-am saturat de animalul asta cat casa!
Ralucutza, ! Ti-au spus fetele pe unde mai sunt TCM-uri, eu stiu doar la mine in cartier ceea ce e tare departe!
Marlena, nici sotul meu n-aude nimik, cred ca nici drujba nu face suficient zgomot!
Ege, si eu am aceeasi reactie la sperietura mare, ma taie !
Norina, las' ca se face mare kupilu si o sa-si faca program de somn! Nici noi n-avem ziua program, cum apucam, cate juma de ora de obicei! Sanatate!!!
Nanadana, mercic!!!
Cristina_m, ! Ce dimensiuni impresionante!!!
Mary, eu cred c-o sa fiu sambata prin Baby Expo dar nu garantez! si te stiu, daca te vad, n-ai scapare!
Alinam, ce inseamna ca nu e greu carutul? Cate kile are?
Of, Maddy, multa sanatate!!! Infectiile astea idioate! Cred c-o sa-i fac si eu urocultura fetii!
Cristina, bafta la vaccin!!!
Intrerup pt. a hrani kupilul! Revin in curand!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Ahhh, am uitat sa va zic ca documentul nu este reclama la agentia respectiva. Ei nu stiu daca au serviciile alea, era un format pe care il propusesem eu...

Carmen, bine ca s-a terminat cu bine. Can am auzit de copac m-am gandit imediat la ce s-a intamplat ieri cu copacul cazut pe copil si m-am ingrozit.

Godzila, poti sa ne spui si noua de unde ai luat Baby Einstein? Ca m-am uitat pe site-ul lor si e foarte interesant insa nu pot sa il "fur" de nicaieri.

Irina condoleante. Imi pare rau sa aud de treaba cu cheloasa (cand ai spus cheloasa ma gandeam la cu tooootul altceva, mai ales ca asta e o porecla pentru stim noi ce...). Si eu am avut acum doi ani o surpriza de genul acesta care a avut ca rezultat o cauterizare. Nu am patit nimic si acum sunt de parerea ca orice nu ne afecteaza grav nu merita sa ne batem prea tare capul. Daca masina de facut copii e functionala, restul sunt detalii. Stiti voi: "femeia e un uter"

Multumesc mult fetelor pentru raspunsuri. eu am ajuns sa ma simt foarte vinovata pentru faptul ca se plictiseste copilul. Pe mine nu ma ajuta nimeni in casa si sunt obligata de multe ori sa o las singura cat sunt la bucatarie. Noroc ca am un copil cuminte si nu cere pre amulta atentie. Am intventat tot felul de "concoctionuri" precum acesta insa tot mi se pare ca nu mai e asa de vioaie. Nici prrrr nu mai zice decat daca stau langa ea cel putin o ora.

Azi am reusit sa merg la Cantacuzino cu probele dupa mine. Ma speriati rau cu kllebesia aia. In continuare face 2 kk pe zi insa nu sunt aposi. E anormal pentru ea. Continuam cu Humana HN si ceai de menta. Sper sa nu fie nimic grav.

In ceea ce priveste intalneala, ma gandesc ca cel mai la indemana e restaurantul Ioanei, pentru ca e aproape de Baby Expo. Eu as prefera La Mama ca in weekend copilu sta la soacra care sta pe delea veche... asa ca eu ma abtin. Ambele variante imi convin. de etiquete stiu ca e cam scumput...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Am revenit;
Irina, condoleante!
Chiar ai avut o zi proasta...trec toate, ia gandeste-te mai bine ce sa halim la resto!
Ioana, ! Cumintica tare Miruna! Pe ea ai intrebat-o unde vrea sa stea, la Bucuresti, la Botosani sau la Amsterdam? Deci cu bona asta ai lamurit-o, si mie mi s-a parut ca cerea cam multi bani!
In alta ordine de idei, mie imi convine f. tare ora 16 pt. sambata, ramane asa? Si as incerca-o pe Thalia ca n-am fost niciodata si-mi plac locurile noi!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mifloricico, bine ca l-ai luat! Astia cred ca au ceva cu tine de te tot intreaba de reteta

Matei e deocamdata bine, nu a facut febra inca, doar ca la iesirea de dimineata si-a dat peste cap programul de somn ziua (el dormea dimineata 2 ore cel putin) a.i. azi a dormit doar o ora (cate jumatate de ora fiecare somn) si e cam somnoros. N-ar inchide ochii insa nici sa-l pici cu ceara.

Si se pare ca vaccinul asta a facut din el un lord, a mancat atat de frumos azi ca nu mi-a venit sa cred. Nici un deget in castron, nimic pe barbita, n-am avut ce curata dupa el.

Al meu a inceput sa stea foarte bine in fundulet singur asa ca il pun in patul pliant transformat in tarc si se joaca singurel cu diverse jucarele. Asta dimineata, ca dupa amiaza vrea numai companie. Ma mai scot ca vine bunica-mea care are 90 de ani si sta in fotoliu in fata lui si mai vorbeste cu el. Uneori si eu am senzatia ca nu fac tot ce ar trebui ca sa-l entertain si ca o sa se tampeasca copilu'.

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Buna fetelor am mai aparut si noi,am avut we naspa rau de tot,a cazut copilul din maxy cosy ,am crezut ca mor nu stiu cum a reusit si acum cand ma gandesc ma apuca groaza,o clipa de neatentie.Multumesc lui Dumnezeu este bine,am umblat pe la toti dr....era seara si eram singura ca sotu lucreaza la un postde radio-tv local si ajunge dupa ora 24,va dati seama ca a venit repede si ne-am dus la urgenta ,acolo dr dupa ce la consultat ne-a asigurat ca e bine dar ca sa fim siguri ne-a trimis si la neuro unde la fel tot asa ne-a zis ca e ok dar totussi sa-i facem radiografie si apoi encefalograma.... copilul este ok ,oricum el nu avea nici o reactie ca ar avea ceva nu a vomat,lesinat.....el doarme,mananca bine si nu are nici o zgarietura sau vreo urma.
Am ce citi ca a-ti scris nu gluma.


Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Aoleu mai fetelor, m-ati bagat in sperieti cu cazaturile astea! Luca era cat pe aci s-o pateasca si el, noroc ca l-a prins taica-su din zbor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Sofia, mi-ai luat vorba din gura, vroiam si eu sa zic ca Thalia-i aproape de Baby Expo da am uitat, ce sa-i faci cu rozalinda! Asa ca si eu vreau Thalia; pe unde e ca eu habar n-am; spuneti-mi pe unde o iau de la liceul ala, cum se cheama, din intersectie, de la intrarea in parc, cum vin dinspre Unirea; cum se cheama liceul ala, Cantemir?
Ruxandra, de ce m-or intreba toti de reteta? Ce-or zice, ca mi-l bag in vena direct?
Dana, ofofof, bine ca e bine! Cred ca te-ai speriat rau de tot! Ce-i maxi cosi asta, scaun de masa cumva?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Miflore un scaun de masina dar mai mic ptr bb pana la 13 kg,de speriat m-am speriat rau de tot nici acum nu mi-am revenit cand inchid ochii il vad pe jos,ca este tare iute se intoarce pe burta si invers.
.La multi ani sarbatoritilor de azi,ieri si alaltaieri
Ma duc sa fac ceva de papa ptr cei mari ca i-am cam neglijat putin si sa mai citesc ce a-ti ma-i scris

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Mary Ilie am vazut ca la mai multi bebelusi somnul este dupa ureche ,asa ca trebuie sa asteptam si noi sa mai creasca ...poate se schimba treaba.Ioana, Kid da, ma refeream la indemnizatia pe luna februarie, dar dupa ce ziceti voi, vad ca nu coincid datele si e o debandada totala, deh, doar traim in Romanica....mie, luna trecuta mi-a venit pe 10, iar acum am aflat ca vine intre 20 si 28...ce sa mai zic, no commentAlinammultumim mult pentru urari Cat despre petit, suntem pe aceeasi lungime de unda, chiar si eu ma gandeam la dolofanul de vladut ca ginere , dar ma sfiam ca , stii tu, fetitele sunt mai timide. Asa ca, multa sanatate cuscra!b irina c multa sanatate iti doresc. Ce-i drept m-am cam speriat si eu, ca tot cezariana am si nu am fost la control Norinapoze

Mergi la inceput