Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Anya(20), multumim pentru detalii!

Deci se impune de urgenta o urocultura pentru Miruna, ca poate a urcat klebsiella aia din kk inspre pp (suna comic, dar nu e de ris).

Bianca, daca ora care se hotaraste pentru vineri nu iti convine, te mutam in lista de simbata!

Am sunat si eu acum la "la mama" de pe delea veche si mi-a zis ca daca rezervarea depaseste 8-10 persoane trebuie meniu fix. Asa ca hai, sariti cu propuneri! Eu as recomanda restaurantul unde maninc eu, Thalia, in Tineretului, dar nu stiu daca va convine locatia (e aproape de gura de metrou; trec si citeva tramvaie si autobuze, dar nu stiu numerele); au mincare foaarte buna, preturi mai mici decit la "la mama"; dar trebuie facuta rezervare din timp, ca sint foarte aglomerati! Eu propun, dar e posibil sa nu vin, si nu aveti pe cine bate in caz ca nu va place. Asa ca astept parerea voastra. Deci pentru simbata ramine ora 16, daaaa?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Salutare

Am venit de la vaccin si vizionare de 6 luni. Raportam 8.600 si 68 cm. A fost cumintel si a adormit pe drum la intoarcere. Acum sper sa nu faca febra.
Cristina, Matei al tau e chiar huge, wow!
Irina, condoleante! Bine ca ai fost la doctor in conditiile astea, lasa ca nu-i dracul asa de negru, se rezolva toate (si dunga de siret las-o, ca nu te alege nimeni dupa ea).
Sofia, eu am uns caruciorul prima data cu un ulei pe care il avea sormea pe-aici, era un spray, si cu asta a fost cel mai bine (da' nu mai stiu cum se chema) si pe urma direct cu ulei de floarea soarelui si cu pensula .


Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Multumesc fetelor ! Stiiu ca va fi bine, dar m-a luat prin surprindere... Chestia cu siretul e enervanta, mai ales ca nu ma asteptam sa se faca urata . Nu ma doare si nici nu se vede , dar m-a luat pe nepregatite (eu credeam ca e normal sa fie asa si tot asteptam sa se ingusteze nu sa se lateasca ).

Ioana ma refeream la faza cu carucioarele pe care vrei sa le vezi in pauza de masa... Sambata ora 16 sa fie!

Anya mersi de rectificarea cu "cheloida". Acum am vazut ca eu am numit-o "cheloasa" si rad cu lacrimi (la propriu) de mesajul meu . Deja se uita lumea bizar la mine ca rad ca nebuna de una singura... Demult nu m-am distrat asa bine
Si uite asa o da omul dintr-o stare in alta...


Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Irina - ma bucur ca te-ai mai inveselit putin .

Ruxandra - bine ca ati scapat de vaccin si ca Matei e ok.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

nu putem face 2 rezervari separate de cate 6 pers la Mama?
ma bag si eu; sau sa mergem la eticheta aia

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Bonjour de amiaza? Cum va descurcati cu vremea asta?

Eu mai scrisesem si de dimineata un ditamai mesaj da' nu ma logasem asa ca unde nu-i cap, vai de maini

MaryIlie daca tot ai prins cazatura in direct, trimite-o la Camera de ras, poate asa iti smulge si tie un zambet si nu te mai stresezi

Vera si Luca se uita la Baby Einstein de m-a spart. Ii pun intai Baby Mozart si dupa aia Baby Beethoven si este cu ochii sfoara in TV . Macar destept sa fie daca tot o sa aiba probleme cu ochii...doamne fereste! ce tampenii spun

Irina relativ naspa cu "chelosul" , dar vorba Ruxandrei, nu te alege nimeni dupa ea. Si apropo, daca gasesti vreun tratament ptr chestia asta, sa-mi spui si mie ca si Jimi are tot felul de chestii d-astea pe maini, zici ca-i venit din Vietnam

Ruxandra tinem pumnii sa nu faca febra Matei

Ioana si eu am auzit ca e super misto la Thalia asa ca inca o data as merge pe mana ta

Anya20 ce bine ca esti printre noi si ne stingi toate panicile din fasa cum s-ar spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ramona, super tare propunerea ta. Ca si asa oricum ne imparteam in 2 mese si ne mai schimbam intre noi ...
Simo, Thalia arata normal, ca la "la mama"; insa vin o gramada de personaje publice, au auzit ca se maninca bine.

Pentru simbata avem propunerile:
1. "thalia" in tineretului (Ioana, Simo) - ma ofer sa fac rezervare;
2. "la mama" pe delea veche (unde am mai fost impreuna) (Ramona, Ioana) - aici ne impartim in 2 echipe, o rezervare pot sa o fac eu, pentru cealalta rezervare avem nevoie de voluntar;
3. "etiquette" (Ramona) - n-am fost si nici nu ma ofer sa sun

Eu zic ca pina miine la ora 14:00 sa ne hotarim, altfel nu o sa mai putem face rezervare. Astept voturile voastre! In paranteza am pus numele celor care au votat; puteti vota pentru mai multe restaurante.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Kupilul meu sta destul de mult singur..mai ales in prima parte a zilei..aproape 70 % din timp cand e treaz..incepe sa tipe cand ii e somn, foame, sete..in rest se joaca cu jucarelele.

Multumesc Alinam pentru informatia legata de indemnizatia pe februarie..mai avema putin si iar imi trimiteam sotul sa faca reclamatie la directia muncii..(in luna decembrie nu mi-au adus alocatia de 23 RON si l-am trimis si a facut cerere si cica o voi primi abia in aprilie).

Irina nu stiu cum e cu cicatricile astea cheloide dar te felicit si pe tine si pe Codruta ca v-ati dus la control la 6 luni dupa nastere..si eu ar trebui sa merg.

Ioana nu cred ca e vreo problema cu dr. gineco care te-a vazut in primele saptamani..nici eu nu ma duc la dr. care m-a asistat la nastere si m-a urmarit in timpul sarcinii.



Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Eu sunt de acord si cu "Mama" si cu celelalte, numai pe voi sa va vad. Celelalte doua nu stiu unde sunt. Ala din Tineretului cred ca l-as nimieri. E pe la Polivalenta? Pentru rezervarea cealalta as putea si eu sa sun, doar sa stabilim ora si nr. de persoane exact. Locatia ar fi la Delea Noua (veche)?


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Am trimis pe adresa comuna prezentarea unei companii de bbsitere asa cum o vedeam eu acum 2 ani. Poate va ajuta la interviuri.

Sofia si Nuka

Mergi la inceput