Bebelusi de iulie-august 2005 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Am terminat si eu treaba si mi-am amintit ceva imp! Am mancat si noi azi iaurt pt prima oara si ne-a placut, dar era Danonino cu fructe! Mai este cineva care da iaurt cu fructe din comet la bbi? Ca are zahar si nu stiu daca nu cumva am facut o gafa mare!!!!! Helppppp!!! Raspundeti-mi si mie va rog!

Si mai am o rugaminte, Ella sau Briana nu mai stiu care din voi faceati iaurt de casa pt fete, cum se face exact? Care sunt cantitatile la 500ml de lapte de ex? Multumesc mult!

Joker- acum ca am vazut ca ti-a spus si Ella am prin si eu curaj, ca mai devreme am zis sa nu te superi. Mie dr mi-a zis sa nu cumva sa-l spal cu musetel cand a avut canalele infundate ca cica arde musetelul! Mi-a zis sa-i dau cu apa distilata sau ser (insa serul e sarat si ustura) si sa-i pun kanamicina sau Tobrex. Sper sa fiti bine pana maine! Pupici!

Ella- sanatate multa si sa treaca repede spatele! Si pe mine ma doare rau capul si nu stiu ce am ca in ultimul timp tot am migrene de astea! Offfff, ma simt asa batrana!!!! Si nu am nici 27 de ani! Offf! Pupici!

PLec sa ma culc! Noapte buna!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Adriana, Emaaimee, Simona, multumim pt aprecieri . Pediatrul asta nou a spus ca Eva are inaltimea unui copil de 14 luni si greutatea unuia de 18 luni .

Simona, daca e sa ne gindim la diferenta de virsta intre Eva si Mario, atunci Mario este mai decit Eva, pt ca el e si cu aproape 4 saptamini mai mic. Deci tot Mario ramine in fruntea listei .
Prietena mea din poze este Adina Nicoleta; este si ea trecuta in listuta noastra, cu Bianca Ioana, pe 6 iulie; a postat si ea de citeva ori aici.

Lia, am vazut ca Gia si Bianca sint nascute in aceeasi zi; si Adina (cu Bianca) locuiesc tot in Canada (acum sint in vizita aici, la rude si prieteni). Poate va intilniti, daca stati pe-aproape; o sa-i spun si eu Adinei.

Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Corina, Anda- mai sunt si altii la coada listei cu kg; cand fiica-mea a facut (aproape) 7 kile la 7 luni, am zis ca fac kef!

Jocker- sanatate, ai grij de tine!

Yasmari- bine ai revenit, ne-a fosst dor de tine.

Simona, tinerico, am vrut sa-ti scriu ieri, dar n-am mai apucat. Sorry...Imi pare rau ca s-a intamplat asa cu sora ta, poate va intelege acum ca nu e mom de scandal cu bb de fata; succes cu lapticul, sa te tina cat mai mult. Eu ii dau la Gia branzica cu fructe (ca are 5% grasime si 80 cal la 60 g), care chit ca are zahar, am zis ca fac un compromis cu ea, sa pape ceva bun.

Irda- multa sanatate sarbatoritei!

Oana- super pozele Oana. Stima si admiratia pt. dimeniunile dragutei fete! Voi stati mai pe la sud, ca va vad tare primavarateci? DA, am vazut ca Bianca e in aceeasi zi cu a mea. Ei unde stau?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:


Anis - sanatate pt. Ingrid; intr-adevar, inceraca sa fugi de spital cat de tare poti!

Briana- sanatate Anei! Se pare ca e o boala sa se scoale noaptea....Nici eu nu stiu de ce face asa, ca m-a innebunit. ferice de Adriana, poate ne marturiseste si noua ce-a facut cu Aidan.

Yasmari- am uitat: si fie-mea are preferinte pt. unele borcanele; cateodata nu mananca ce i-am gatit, numai daca ii dau in combinatie cu borcanul; mai nou i-am bagat legumele de la supica in blender si i le-am amestecat cu laptele (in bibe) si asa le manca. I-am mai pus cateodta un fir de sare si a halit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Neata fetelor...
Delia...cu intarziere iti urez si eu LA MULTI ANI!! sa fii sanatoasa, sa fii fericita si tot binele din lume.. nu stiu tu cum esti, dar sotul meu care e nascut in aceeasi zi cu tine este un norocos...iar ziua de 13 ii poarta noroc..
Pt ca ieri a fost si ziua sotului meu, in week-end am tot avut musafiri...si acu sunt obosita..mai ales ca Vlad nu stiu ce tot are ca de o saptamana se trezeste de 2-3 pe noapte si plange si adoarme ori la san, ori leganat...dar nu inteleg ce-i cu el...adoarme satul, nu-i cresc dintisori..nu stiu...si ma enerveaza ca el dormea pana dimineata la 8...de exemplu azi-noapte s-a trezit la 2, la 4, la 6 si de la 7 e treaz...a adormit de 5 minute..
A fost si mama la mine de doua saptamani si l-a invatat in brate, l-a invatat sa stea mereu cu cineva si acum nu vrea sa mai stea singur...si cred ca de aici i se trage si faptul ca nu mai adoarme singur...dar de azi trecem la planul B: adica plans de voie..
Anis, Briana...ce mai fac fetele bolnavioare?... Anis ..am o prietena in bloc care are o fetita de 2 ani si tot asa se vaita ca fata are scaun cu miros acru...si zicea ca ar fi o viroza... n-as vrea sa te speriu, dar mai consulta un doctor..
Joker..multa sanatate, stiu cum te simti pt ca am fost racita saptamana trecuta...eu acum sunt bine...ai voie paracetamol, vitamina c...medicul meu mi-a zis ca as putea alapta daca am febra dar numai daca nu depaseste 38 grade....
Simona...tu mereu ai un raspuns pt fiecare...eu din pacate nu stiu ce sa-ti spun...de ex. dr mea mi-a recomandat iaurt simplu, dar in nici un caz de la danone...eu ii dau lui Vlad cereale de la hero care au zahar...si din pacate am vazut tarziu, ca eu cam uit sa citesc etichetele...iar copilul s-a obisnuit cu astea si daca-i dau altfel de cereale in fructe, nu mananca...asa ca-i dau in continuare...cu zahar cu tot..
Sa nu uit..asa-i ca v-am zis ca avem 4 dintisori??..si a inceput sa-i scrasneasca...imi vine sa-l arunc pe vlad din brate cand il aud...mi se face rau..sper sa nu-l tina prea mult..
Revin...ma duc sa beau o gura de CAFEA...n-am mai baut cafea de cand eram gravida...oare 3-4 guri de cafea or avea efecte negative? sper ca nu, mai ales ca il mai alaptez pe vlad diseara pe la 7-8...

http://photos.yahoo.com/chireanicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Offf, merge forumul pe carbuni, parca. Se incarca fff greu. O fi de la trafic intens

AJUTOR!
Nu stiu ce sa fac cu mandra! Azi n-a vrut lapte deloc, dar NIMIC! A inceput de aseara...dar i-am dat prin somn, ca mi-a adormit in brate. Astazi am vrut sa fac la fel, dar aproape ca mi-a facut isterie .
Am vazut pe gingia de sus, lateral niste urme albe. Sa fie dintii? Sa fie stomatita? Nu ma lasa sa ma uit, iar cand pun degetul, pare sa o doara. Si e de o maraiala....
Cat timp e ok sa stau dupa ea cu nebautul? I-am dat eu niste cereale cu formula si branza, dar nu s-a dat in vant dupa ele. In schimb, deschidea cioculetul la borcanelele supararii (ca la papa mea nu face asa>>>>)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Anis, ziceai ca vine doctorul sa o vada pe Ingrid !
Daca nu a venit, cheama totusi pe cineva ca asa nu o sa mai poti mult timp. Daca ai nevoie de ceva ajutor din partea mea, orice, te rog sa imi spui. SI vorbesc foarte serios.


Noi suntem ceva mai bine, multumim lui Dumnezeu azi noapte a dormit mai linistita si nu a mai durut-o burtica.



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Mai fete, eu am comandat batista bebelusului de vineri si pana acum nimic,,,.....
In sfarsit, vedem noi !

Lia.... da vreau si eu reteta de dormit cupilu toata noaptea

OanaC, dulce Eva.... si are o cheliuta simpatica ... ca si a Anei mele....

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Anis, daca n-ai mers inca la alt spital, poti suna la PULS si se le spui ca vrei sa vina la fata dra CATONA ca s-o vada. E un medic excelent. Am o prietena care-i ft multumita de ea. Stiu ca se ocupa mult de copii de vip-uri, cred ca-i scumputza, dar fat ta merita orice-i mai bun. Eu mi-am propus s-o chem doar daca vreodata am ceva si dr mea nu-i in bucuresti. Incearca asa!

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/day.php?userid=81250&cdate=20060215" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Lia, e posibil sa fie dintisorii. La noi asa a mers treaba.... fara pofta de mancare, cu maraiala peste puterile mele, etc. Oricum, la ce este acum ar fi bine sa supraveghezi piutul indeaproape....


Simona, intr-adevar iubirea mami are cheliuta ... lui tati !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput