Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005(30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Da la tv, la meci.Acolo in maternitate scoate limbuta

Aura si samburelu' Dimitrie
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/condrata/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Melku bine ai venit. Ai pus poze in contul comun, sau unde au vazut-o fetele pe bebelina ta?

Joy nu stiu de care ai vazut tu la Domo, al meu, m-am uitat acuma pe cutie si e FC347. Daca te ajuta cumva....

Fetelor am intrebat si eu ceva referitor la baita. Nu ii intra si apa in gurita, urechi, etc? E safe? Ca voi aveti bebelusii mai mari, a mea are abia 3 luni si ma gandesc sa nu fac vreo prostie.

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Multumesc mult de urarile de bun venit, Lavi02, Joy si Madau. Nu am pus inca poze in contul comun pentru ca imi trebe parola parca, nu? o sa pun un link cu ultimele poze si o sa invat io sa-mi fac si semnatura smechera pana la urma.

Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/adina_lungu/album?.dir=a6f3&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos
Sper sa mearga.

Stiti care e ultima distractie a fiica-mi? Cand o tin in brate ii place sa-si bage fata in gatul meu, cu gura deschisa si sa ma gadile mormaind. Si io mor de ras si ea rade de rasul meu si ma mozoleste pe gat.

melku & bebe Daria (02.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Madau mai intra apa in gurita, cel putin Dimitrie a cam luat apa la bord, dar nu s-a intamplat nimic, gandeste-te ca trebuie sa se acomodeze la tot ce e in jurul lui, nu trebuie tinut ca intr-un glob de sticla.

Aura si samburelu' Dimitrie
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/condrata/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Salutare, mamici!!!

Pe 3 martie am implinit 4 luni Raport: 6.620 g si 65 cm
Suntem tare zambareti si sociabili.
Ne intoarcem de pe burtica pe spate, dar numai pe o singura latura... acuma exersam si invers de pe spate pe burta
Mancam cereale dimineata si seara si supica de legume cu piure de morcovi la pranz.
Maine vom face vaccinul de patru luni - infanrix penta.

Pentru panoul de onoare: http://pg.photos.yahoo.com/ph/dani417/detail?.dir=969f&.dnm=fac8re2.jpg&.src=ph

Pupici multi la mamici si puiuti

IrinucaR & Andrei Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MAI nu am avut unde sa o vad pe pitica ui MELKU, dar a zis c ala nastere a avut 4 kg....destul de maricica, nu?

MADAU, pai MIRUNEI nu-i intra deloc apica acum in urechi????
ca lui vladonele meu ii intra, dar il sterg cu betisoarele. si in spital cand ii spala - ca-i baga sub jetul de la chiuveta- le intra si ii stergea. E....cu gurita-i alta treaba. ne spun ele fetele..

bai eu numai pot sta, ca ma fugareste cristi pe aicia...si macar daca m-ar fugari pentru altceva..hihihihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!Eu baita ii fac tot in cadita ei ii place acolo si se simte bine iar noua nu ne place se facem baie in cada,facem doar dus .Vreau sa-i cumpar ratuste sau alte jucarii care sa chitaie si sa fie din plastic -pentru baita.
Am mai vazut de la nivea gel de dus si spumant de baie pentru copii care miros a caise(super!).Astept baby expo ca sa vad ce cumpar,oricum mi-am facut deja listuta!Noi o sa mergem vineri,dar nu stiu la ce ora.


Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Joy ai intuit bine de fapt ce ma rodea mai tare. Si anume faza cu intratul apei in gurita. Ca in urechi ii mai intra si acuma dar incomparabil mai putin cu cat o sa-i intre daca o bag in cada mare. Dar daca o spal si apoi face trasca-fleasca si ia o gura de apa cu gel de dus? Ei atuncea ce fac?
Nu sunt maniaca cu tinutul copilului sub clopot de sticla, ba din contra, accept idei, insa asta cu baita mi-e cam frica recunosc. Dar tare ma tenteaza

Catutza si eu am ditai listoiul ptr BE. Macar sa merite atata efort cat am facut ptr elaborarea ei, adica sa gasim ceva oferte, ca daca sunt la aceleasi preturi ca pe net, am dus munca de cercetare degeaba

Melku vezi ca ti-am trimis un mesaj pe mail ca PM tau nu e activat.

Hai ca va pup, fug sa pregatesc baita fetei ( azi tot in cadita)

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Nu merge linku'. asptept cuminte sa-mi spuna si mie cineva cum sa pun poze la semnatura si in contul comun.
O seara placuta tuturor!

melku & bebe Daria (02.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Melku, bine ai venit printre noi!

Ina, Bic, Simina, Monet... vecinele mele de... continent, unde sunteti??

Mergi la inceput