Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor ce este cu salariul asta bonus? Eu habar nu am! Ziceti-mi si mie ca sa ma duc si eu sa il iau daca e cazul!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Buna idee mi-ai dat Anda, pentru ridicarea moralului ma mai uit si eu un pic la poze.

Biiiiic cand mai treci pe aici? Adineauri va admiram pe tine si pe Sma pe plaja, cu carpa-sling-ul! Tare dulcica Sma!
Ina m-a facut praf Rachelissima-cochetissima! Mortala cu sepcuta rosie cand sta pe burtica!
Buluci ce dragutel e si Simon!
Ela27Oana ce dolofanica falcutoasa este Oana!!!
Jooooy ce dulce-dulce e poza astaaaa
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nov_dec_2005/detail?.dir=4746&.dnm=153escd.jpg&.src=ph
Eu as zice sa nu te impacientezi cu rahitismul, ti-ar fi zis dr daca era ceva.

Ina si Alinus scaunele fetelor voastre tip nava cosmica nu sunt cam greu de curatat? Ma gandesc ca daca intra mancare printre cutele alea... eu cu lenevia, ca de obicei. Mi-am facut biblioteca cu usi cu geamuri ca sa nu trebuiasca sa sterg praful: ioc!




Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

xandra, are si nichita blugi identici:) aia de la zet cu captuseala rosie. da' acum sunt cam mici

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

mda, mai sunt smiley-uri noi: [ nervo ] si . Atat am identificat eu.
gabitaco si Ilinca mai regurgiteaza cand mananca prea mult. Chiar mi-era frica -- ca o avea ceva la stomac, dar m-am linistit cand am vazut ca nu se intampla decat cand e pofiticioasa.
Apropo, azi copilul meu a mancat de a rupt, a recuperat si pentru ieri!
ioana_77 eu cred ca te poti vopsi, dar cu Henna de la plafar. Vezi ca au aparut acum mai multe nuante.
Nu Lavi Ilinca nu a facut precum Nati, ci ea .... a scazut 200 gr, insa pe mine nu m-a afectat ca nu ma interesa pe mine greutatea ei in acea perioada, ci doar sa se faca bine.
Insa s-a refacut rapid, a inceput sa ia 300 gr pe saptamana, asa ca luna aceasta eu cred ca va lua 900-100 gr, cu boala cu tot (mai tineti minte ca noi in ziua cand am facut 3 luni ne-am internat in spital, of, of).
Insa noi am avut si o diaree destgul de urata, cu 7-8 scaune moi pe zi. ASa ca e normal sa nu ia in greutate, stai linistita! E mai bine sa-i spui chestia asta dr. Stanciu. El va decide ce sa faca. Noi asa am facut si ne-a trecut pe Infant formula.


Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Felicia dr Stanciu mi l-a recomandat, de 3 ori pe zi timp de 7 zile. Dupa aceea nu-i mai dau decat max 1 data pe zi. Dr de familie mi-a recomandat ser fiziologic cu pipeta.

Anda pai ti-am mai zis atunci cu dermatita ca te invit la mine sa citesti cartea ca sunt 4 pagini acolo si cred ca ti-ar prinde bine sa le citesti. Daca nu vrei sa vii la mine iau cartea cu mine in parc. Numai sa-i treaca Nataliei ca e virus si probabil e contagioasa. Dar dupa aia incepi serviciul... ramane pe week-end-uri daca asa o fi.
A, bronhiolita poate degenera in astm, nu dermatita. Asta era prostia nr 1 pe care am citit-o in superbebe. Stiu ca mai era o prostie dar nu mai stiu unde.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, stefanica are o grimasa preferata:)) isi tuguie buzele:)))

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mai fetelor, hai sa va zic una tare.. rasu' - plansu'.

In fata geamului meu de la dormitor e un pom. Pomul din spatele blocului. Cum eu stau la etajul 1 am priveliste la nivelul crengilor. Minunat ai zice. Vara. Ca iarna e dezolant. In crengile chele ale pomului atarna tot felul de pungi unele cu continut in ele si legate - aruncate de civilizatii de la etajele de sus. Azi, cand deschid geamul sa aerisesc nu-mi vine sa cred ce-mi vad ochii: in crengile pomului atarna un MOP! Un mop vechi si jegos. Pe asta o sa-l vad eu zilnic la geam, ca nu vad cum l-ar lua cineva de acolo.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

fetelor, nu dati cu rosii, stiu ca s-a discutat, dar nu mai am timp acum sa caut sfaturile pe problema: poate sa-mi spuna cineva cum se trateaza dermatita seboreica? DR stanciu a vazut ca Ilinca are asa ceva, pediatra nu depistase nimic. Ma rog, la noi in casa nu e o lumina prea buna, iar la vara va fi si mai si, ca avem un nuc imens in dreptul geamului.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

siminaf, ce falcoasa ai!
bai, eu ma minunez la albumuri, mai suportati-ma ca n-am ajuns nici la jumatate:))

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor ca vad ca tot aveti chef de uitat pe poze, am mai pus si eu niste poze noi, daca vreti sa ne admirati
Daca tati tot e plecat la fotbal cu baietii, mami isi face de cap si sta pe net pana mai tarziu

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput