burtica prea mica!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Eu stiu din proprie experienta ca "marimea" burticii e invers proportionala cu inaltimea mamicii. Eu am 1,75 si abia prin luna a saptea a inceput sa se vada ca lumea burtica, dar la fel toti imi spuneau ca e mult prea mica. Evident deinde ff mult si de conformatie. La mine a fost jos bebe tot timpul si a fost super sanatos. Asa ca daca la eco totul e ok nu-ti face ganduri cu ce zice unul si altul.
Pup duuulce si nastere usoara tuturor burticutelor de aici!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katoiu_4u spune:

multumesc mult fetelor, mai ales pt pozicile cu burtica.
intr-adevar nu trebuie sa-mi mai fac griji.
iata cateva poze si cu burticuta mea!
va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katoiu_4u spune:

ziceti-mi si mie cum fac sa postez aici poze cu burtica mea.
va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Salutare!

Ma bag si eu in discutie ca sa te linistesc,desi vad ca deja au facut-o alte fete.La prima sarcina abia din luna a saptea mi s-a vazut burtica mai bine(la fel ca si Andora am 1 75 m) si am luat aproximativ 10 kg in greutate.Copilul a fost bine mersi,sanatos...ce-i drept a avut doar 2 950 la nastere.Acum,la a doua sarcina nu am luat nici macar alea 10 kg.Si la fel,am burtica foarte mica.Am fost pe 8 martie la dr si mi-a spus ca bebelusul e bine,are 3 250 g(am 38 de saptamani).
Depinde mult de constitutia fiecareia dintre noi.Daca la eco iti zice ca bebele e dezvoltat bine si ai lichid suficient,nu cred ca mai e cazul sa iti faci griji.Sarcina usoara!

Pozele noastre

Vlad Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
Originally posted by katoiu_4u

ziceti-mi si mie cum fac sa postez aici poze cu burtica mea.
va multumesc.



pt ca nu ai activat Pm,iti raspund aici.in plus ca vreau sa vad pozici cu burtica ta, asa imi plac .abia astept sa mai fac un
in primul rand trebuie sa ai adr pe yahoo.intra la un link poze(la mine de ex} si o sa vezi sign up si sign in,pt ca nu ai poze pe yahoo dai sign up,urmezi instructiunile si pui poze.daca vrei sa le vedem si noi bifezi optiunea public.
vrem


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katoiu_4u spune:

Aici aveti poze cu mine inainte de a fi gravida si apoi poze cu burtica la 32 de saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

f frumoasa burtica si mamica


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuly_iul spune:

si eu am patit la fel.am 23 de saptamani si am fost la o nunta unde era o tipa in 24 de sapt si cand i-am spus cat am a zis "cum,esti insarcinata?" imi venea sa mor,si eu sunt asa mandra de burtica mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Si eu am avut burtica destul de mica...mi-era si jena cand ma duceam la controale si erau gravide in 5-6 luni cu o burta mult mai mare decat a mea la 8 luni..cand auzeau ca mai am nitel si nasc faceau niste fetze...
Uite ca idee..m-am masurat cu o sapt inainte sa nasc si aveam 101 cm in jurul burticii. Miruna a avut 3400 gr si 53 cm la nastere deci n-a fost tocmai micutza.
Iar prietena mea care tocmai a nascut un bb de 2700 gr a avut 115 cm diametru burticii.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena balcan spune:

Si eu am avut o burtica mica, dar bebita mea a fost un copil foarte sanatos, asa ca poti sa fii linistita, iar pe cei care comenteaza nu-i baga in seama.

Mergi la inceput