Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor! La multi ani sarbatoritilor: Petra Alexandra, Maya Georgiana, Matei Stefan, Alexandru, Radu Ioan, Darius Eduard!

Am sunat si eu sa vad care e treaba cu dosarul meu de n-am primit indemnizatia. Cica e aprobat dosarul, sa o ridic de la oficiul 77. Sint fantastici, alocatia pt bb o iau de la oficiul 4. Astia ar face orice numai ca sa stam la cit mai multe cozi.

irina (81), sintem alaturi de tine.
irina, si eu am oale mirositoare, numai ca sint folosite foarte rar (ai vazut si tu ce super aragaz am). O sa scriu aici despre Olanda, nu pe alt subiect. Da-mi voie sa-ti prezint o reteta sigura de ingrasat (eu am aplicat-o la 27 de ani, dar nu vroiam sa ma ingras): seara, dupa ora 8-9, slanina cu mustar si piine, urmata de un castron cu popcorn. "Dieta" se tine 2 luni, daca nu se poate in fiecare zi, macar la 2 zile.
Daniela, sanatate multa fetelor.
Dana, imi pare rau ca ramineti singurei acasa, dar lasa ca trece repede timpul.
Nadina, bine ca mai am colege de suferinta cu serviciul. Pozele le pun .. in curind[:-))))]. Hainele Mirunei le-am luat toate din C&A. Am fost si la H&M, dar m-am abtinut de la cumparaturi.
alina, cum a fost la party?
ruxandra, nu-ti fa griji cu papanasii aia, sint pe miini bune.

Eu inca nu i-am luat incaltaminte mirunei; desi ar merita fata, ca arata ciudat cu geaca, pantaloni si totosi. Daca stiti vre-un loc cu incaltaminte f. buna (piele peste tot, chiar si pe talpa), va rog sa-mi ziceti. Ah, si scrieti clar ce e ala IOMC, ca nu am putere sa caut pe net.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza,
la multi ani pentru Petra, Maya, Matei, Alexandru, Radu, Darius !

Ioana..IOMC este Institutul pentru ocrotirea mamei si copilului parca...nu sunt sigura ca "ocrotirea e bun"...dar oricum ceva legat de mama si copil.

Irina eu am reusit sa ma mai ingras de vreo luna(am mancat multe prajituri) ..nu stiu cate kg am ..cred ca in jur de 56-57 kg dar partea nasoala este ca toate se pun pe burta si iar au inceput sa ma stranga hainele in jurul taliei .

Nanadana lasa ca va trece repede timpul si veti fi iarasi toti 3.

Daniela insanatosire grabnica fetitelor!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

LA MULTI ANI,PETRA,MAIA GEORGIANA,MATEI STEFAN,ALEXANDRU,RADU-IOAN,DARIUS EDUARD

Pitu,mersi de raspuns
luni vreau sa ma duc sa-i fac gauri in urechi.nu stiu cum o sa rezist.azi am ajuns si noi la 10 linguritze de suc de morcovi ,de maine incep cu sucul de mar.urmez sfaturile codrutzei.sper sa ma mai ajuti cu schema ta de diversificare
noi la toamna vrem sa mergem cu ege in antalya.sapt.viitoare mergem sa-i luam pasaportul.o sa mergem cu masina.sper sa ne desacurcam cu ege desi eu ma bazez si pe oamenii cu care mergem(suntem vreo 10).cand am fost acum 3 ani in luna de miere la bodrum(tr),erau nemtii in gasca mare cu copii care mergeau de-a busilea. in sf.mai e mult,mult pana atunci.
eu m-am trezit cu dureri de mijloc si cu o stare de greatza,
apropo mai e cineva p-aici care nu i-a venit C.M???mie nu mi-a mai venit de pe 30.12.2004.
pup


ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Mai fetelor ..eu am aplicat urmatoare tactica pe bb care se trezea de 6-7 ori pe noapte...papa pe la 21-22 si apoi se culca si se trezeste pe la 23.30 si ii dau ceai si nu se mai trezeste pana la ora 5-6 dimineata. In schimb daca ii dau iarasi lapte pe la 23-24 se trezeste de ma innebuneste..asa ceaiul e mai satios .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

ioana, iomc e institutul de ocrotire a mamei si copilului, numit si Emilia Irsa numit si Alfred Rusescu

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Daniela, sanatate multa Mariei si Ioanei. Vezxi sa nu te prinda si pe tina, ca apoi ce faceti? Matei a ramas restant la Maria cu un si o pt ziua de ieri.

Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Marlena, Ramona, multumesc pentru raspuns.

Fata mea maninca in continuare dimineata si seara sin, si cele 2 mese de peste zi borcanashe si lactana. Nimic gatit in casa. Poate ca dupa ce o sa gasesc bona, o sa manince si mincare gatita. Iar in ce priveste somnul, de obicei doarme toata noaptea, insa uneori mai plinge/scinceste prin somn; daca o pun la sin se linisteste in "no time". Merge si cu suzeta, insa noaptea cind sint chioara de somn primul instinct e sa o pun la sin.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Marlena, sunt on the verge of a nervous breakdown asa ca ma intereseaza orice schema care face pe bb sa doarma. Ca pt. una ca mine care nu i-a dat decat lapte pana acum (si niste suc de morcov si mar) spune-mi te rog de care ceai, reteta exacta, cum il indulcesti (daca) etc. Multam!

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Buna dimineata !

Am fost si noi la chef aseara ,la Hanul Trei sarmale.Trebuia sa fim vreo 5-6 perechi ,dar am ramas pina la urma doar 7 oameni .Ei, si daca Alina era inconjurata doar de tinerei ,la noi a fost exact invers :noi cei de 30 de ani aratam pustani pe linga cei de la celelalte mese . Si muzica era asigurata de un taraf asa ca am dansat pe "Zi-i Vasile ,zi-i" ,"Ionel,Ionelule " ,dar si vals .

Si cind ma gindesc cite aranjamente a trebuit sa fac pentru o iesire de la 8 la 1 noaptea :trimis una bucata baiat la mama ,adus una bucata soacra sa stea cu celalalt baiat acasa.Dar ca sa imi faca in ciuda ,cel mic a dormit ieri de pe la 7 seara pina la 8 dimineata , a deschis un pic ochii cind am ajuns noi acasa si atit .Soacra l-a hranit prin somn cu lingurita , iar in timpul noptii cind ii era foame se intorcea spre mine si cauta tita ,isi lua portia si dormea mai departe . L-a schimbat si de pampers si tot nu s-a trezit .

Miine am o alta petrecere , ziua unei amice .Asa ca Mihnea va ramine si azi si miine la mama , dar vom merge la el in vizita (eu si coca).Prin urmare voi avea ceva mai mult timp liber de care voi profita din plin : voi dormi si eu cind doarme cel mic , ca ma resimt dupa o seara , dupa doua nu stiu cum voi arata .

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Veronica eu chiar nu cred ca cineva vrea sa fie ata de slab ca mine , arat rau de tot . Si cei 600-700 ml laptic bauti zilnic de Vladut sunt de la mine. Dumnezeu stie de unde reusesc sa produc atata......

Ioana o sa incerc si cu slanina si pop corn (oare nu se va ingrasa bb mai mult?!?!?) Cum e cu suptul de cand are Miruna dintisori?

Marlena o sa cresc si doza de prajituri . Cred ca Alexandru se trezea de sete si cu laptele poate se simtea plin si nu dormea bine... Zic si eu. Ca la mine 2 saptamani de ceai noaptea nu au avut efect. Concluzia mea pt bbii care nu dorm bine si cu care s-au incercat deja diverse metode "o sa treaca asa cum au trecut colicii, cu rabdare din partea mamei".

Ca sa va zic cat e de tragica treaba... Mi-am luat blugi marimea 26 ca erau mai lungi ca aia 25 (care ma incapeau bine-mersi ) si pantaloni de stofa 36 ...

AlinaM asteptam totusi poze, chiar daca nu sunt barbati cu bustul gol :(.

Gabi distracte placuta in continuare .


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput