Bebelusi de iulie-august 2005 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:


kasi-stiu ca sunt preoti amandoi,era gluma.stiu ca aici sunt lucrurile mai ieftine asta pt ca sunt multi f bb cred,plus concurenta.aduc acasa lucrutri cu ce pot pe avioneu cu nenena cu care venim noi doua,apoi sotul si mai trimitem cu o firma ca avem un tir numai pt bebi.
bravo acusor pt papa si mama.ma mir si eu ce a trecut timpul,cresc copilasii
Diana-in legatura cu borcanelele,mie imi era cam teama din aceasi cauza+ ca uneori se crapau vizibil cu ochiul liber sticlele de bere din ce tin eu mintesunt tiganca,dar vreau si eu site-ul cu baloane realehai lasa ca mai faci tu alte forme si tot carnaciori o sa ajunga
buna Gianina si Andrei Ayan sunteti voinicuti,vrem sa va vedem
-se poate ne-ai luat,nu e adevarat ti-ai pus silicoane sigur,ai luat mai multe lingurite din silicon(de bb) si unde le-ai folosit,rusinicabravo,esti pe locul 1.iar Luca e asa mare si dragalasnici a mea nu mai vrea masa dim nu stiu nici eu de ce dau vine tot pe dinti ca nici seara nu ar vrea.azi si-a facut sila cu biscuitele pe care ea singura l-a bagat in gura si a vomitat nitel din ce mancase
mamini-e o caraghioshenie micamersic,nici cu voi nu imi e rusine.o sa pun si eu filmulet si o sa o vedeti cum vorbeste ea si zice toate alea in bebelineza.mai vino seara pe la noi...sau si ziua.
KULTA-tot am intrebat de tine super casa(s-o stapaniti sanatosi btw),iar Sebisor a crescut mult ca si Danuta.scumpiii de ei
Andreea-cuscra nu cred ca o sa te asculte nora ca deja mai are 2 pe drum,plus ca tati a vazut alb pe la masele bravo pt kk la olita.nici mie nu imi place cum arat,dar ma mai destind nitel daca fac haz de necaz
multumim Corina,asa e toti sunt frumosi dragii de eisi pe mine ma tage de par.e o sadica cand ma vede cu el neprins harshti direct in par si nu se lasa pana nu iese cu o mana plina de par,ma jumuleste la sangenu-i nimic ca nu sta in fund sau pe burta incet incet o sa stea,fiecare bb cu ritmul lui.
Simona-cica de la 4 luni deja trebuie sa renuntam la carusel,gata pastrat pt seria 2(am noutati despre bb 2 )nu te mai enerva cu vaccinul
Irina-la fel iti zic si tie nu te ingrijora o sa stea si Ioana in funduletz cand o sa vrea ea.e o scumpa mozolita si rade ca un iedutz
ma bucur mult pt anis ca Ingrid e bine






de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Vali-un scump David si seamana cu tine.mersi de complimente.eu am mai scris de vreo 2 ori un listoi de diminutive foste si actuale ale fetei,cred ca v-am ametit atunci cu atatea.sunt cam multe si mi-e cam lene sa le scriu acum.daca va bagati la concursuri o sa le scriu iar ce sa fac.
Cami-sanatate Anei
Gia(nina)-of sa va iasa dintii mai repede ca e crunt,stiu ca suntem veterani la dinti
joker-zi mersi ca e pe post de suzeta,nu inel de dentitie



de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:


LUCA IOAN[]
LUCAS PAUL[gabirus]
MATEI[pisi ella]
ALEXANDRU ADRIAN[cocoloasha]


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Lia-mersi dar jur ca are numai 8 luni
Kasi-multumim de complimente.da venim acasa sa facem furoritoata fam e indragostita de mica printesa
Bogdana-va dorim sa mergeti pana la concurs in 4 labutze
Gianinafelicitari pt dintisor
Irina-eu stiu ca la bb pana la 4 ani nu e bine sa folosim tinctura nici extern,nici intern ca are alcool.parca Dede ne-a zis asa.pune rivanol des si lasa la aer.uite asa trebuie sa stea bb :
e imp sa stea pe burta dar cu capul cat mai sus ca sa isi intareasca muschii,adica sa ii tineti o jucarie ca sa fie cat mai atent bb si cu capul cat de sus poate.dk stati si voi asa cu capul cat mai
Corina- o sa stea si Aris odata
Briana-mersicincearca cu praf de orez de bb.





de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

anca,
eu zic sa mai consulti si alt doctor. a mea pana acum a fost de 2 ori racita cu rosu in gat si nu i-am dat antibiotice si i-a trecut in 5-7 zile. oricum din ce-am inteles eu chestia asta cu "rosu in gat" e relativa la bebei adica s-ar putea sa nu aiba nimic. alte simptome in afara de asta mai are? temperatura, muci, tuse?
pe-a mea de fiecare data o asculta la plamani sa vada daca s-a dus viroza acolo si daca nu insemna ca nu e nevoie de antibiotic. si odata pt ca avea multi muci i-am facut si exudat nazal. si n-a iesit nimic.

cat despre tinut in picioare. in toate cartile scrie ca poti sa-l tii sustinut de axila pe bebe pana cand oboseste el, adica isi indoaie genunchii. asa o tin si eu pe-a mea. oricum ea nu vrea sa paseasca deocamdata. uneori sta si 1 minut cu picioarele intinse...insa o las doar sustinuta pana cand o sa se ridice singura.

cat priveste statul pe burta: cand era mai mica si nu stia sa se intoarca o mai pacaleam si cate 5 min pe burta. dar acuma cum o pun pe burta in secunda 2 se intoarce pe spate. degeaba am incercat eu sa-i arat cum sa stea in 4 labe...
in schimb sta si cate juma de ora nesprijinita de nimic in fund.

despre premergator: din ce-am citit eu intradevar se recomanda dupa ce bebe se ridica singur in picioare, si nu mai mult de 30 min odata si musai supravegheat. eu nu i-am luat si nici n-o sa-i iau.

mamica de maria, 7 luni si 1 saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

In fugapentru ca am ingrozitor de mult de lucru si cu scuzele de rigoare pentru intirziere:
LA MUULTI ANI pentru toti bebelusii care au implinit un numar de lunisoare,pe 4,5,6 si 7 februarie!
Sacresteti mari,sa fiti sanatosi si fericiti si sa aveti mult noroc in viata!Pupici dulci pe nasuc!

Rares a racit rau de tot,probabil a luat de la Mihnea,asa incit s-a procopsit cu o bronsita urita rau si cu zgomot pulmonar.Si toate astea de vineri si pina luni ..a inceput usor cu muci,apoi tuse,temperatura 3 zile si apoi din ce in ce mai rau cu greutate in respiratie,nasul plin si tuse ingrozitoare.Am fost ieri la medic si acum luam:Klabax(antibiotic)Prednison , Salbutanol, fluimucil , nurofen,punem in nas ser efedrinat..vomita si nu are pofat de mincare,sint necajita de nu mai pot;in plus nu pot pleca de la serviciu fiindca avem probleme mari pe aici,plec la 8 zilnic,asa incit mama mea se descurca cu el toata ziua si eu mor de ingrijorare!

Pentru ca miine e 8 MARTIE :

LA MULTI ANI !Sa fiti sanatoase ,fericite si iubite!

Va pupam dulce de tot si aveti grija de voi!
Cristina,Rares si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Briana, e vorba de concursul de mers de-a busilea de la Baby expo. Din pacate in Bucuresti s-a incheiat selectia, se mai poate doar in Cluj si Timisoara.

Cuscra, vorbeam serios. Pai nu esti tu providerul de site-uri de bebelusi? Din pacate eu nu prea apuc sa le citesc pe toate. Imi pare rau ca nu va lasa dintii. Macar in ultima vreme ai mai apucat sa dormi putin?

, eee, voi sunteti mai avansati. Stiu si eu daca sa ne luam la intrecere cu voi? Noi suntem programati vineri la ora 11.50. Voi?






Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Nu am mai intrat cam demult,dar nici n-am avut starea necesara.M-am chinuit sa-l fac sa-i placa sanul din nou,cred ca am reusit cat de cat.De ieri ne-a pocnit si o conjuncivita si acum ne tratam,uuufff toate relele pe noi!!

Starchi-fii linistita ca Matei sta bine la 7 250 kg.,al meu are 6 600 la 6 luni si jumatate,a luat doar 300 gr. intr-o luna jum.

Cati,Irina-am vazut fimuletele,sunt suuuper,e altceva cand ii vezi "pe viu" !! Irina ,sa stii ca nici lui Andrei nu-i place sa stea in fund,il mai pun,dar mai mult de 5 min. nu sta,tot asa se taraste pe fund sa ajunga pe spate ,iar de acolo pe burtica -pozitia lui preferata.Dar nu-mi fac griji,cand va fi pregatit va sta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Irinanu te mai stresa.Medeea e mai mare si tot nu sede ca nu are stare.
Si Adi a fost la fel, avea sapte luni si o saptamana si a inceput sa mearga in patru labute dar de sezut nici vorba, n-avea timp. Si o prietena mi-a spus ca fiica-sa s-a ridicat la 7 luni jumate in piciore, si eu eram ferm convinsa ca Adi nu se va ridica decat mult mai tarziu ca nic nu sedea nca la varsta aia. Si la 7 luni si 3 saptamani, surpriza, il gasesc in picioare admirand camera cu patutul inca la nivelul 2. M-am bucurat si am tras o spaima in acelasi timp ca un pic daca se apleca mai tare pica in cap, ca eu nu m-am gandit sa dau patutu mai jos ca nu credeam ca se ridica.
Deci eu cred ca nu vor fetele noastre sa sada nu ca nu pot
V-am vazut si eu filmuletele si tie si ale lu Cati. Sunt superbe fetele..


http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Buna seara,dragilor!
Kulta, FELICITARI PENTRU CASA, PENTRU AMENAJARE SI MAI ALES, PENTRU EVOLUTIA LUI SEBI! Asta trebuie sa te bucure cel mai mult!

Irina, am vazut-o si noi pe Ioana mancacioasa, cat e de simpatica! Tati o sa fie uimit de ea ce mare este!
Cat despre statul in fundulet nici Victoria nu e prea cooperanta! Daca o sprijinim noi, sta, altfel, imediat se rastoarna! Dar, perseveram! De stat pe burta, e cea mai incantata! Ca de acolo, se tot rastoarna si inainte si inapoi, pana oboseste de numa-numa!
De mers in 4 labute, nici atat! Ridica funduletul, intinde picioarele si...gata!

Laura barb, felicitari pentru reusitele lui Alex si pentru masuri! La mai mare!

Gianina si Andrei Ayan, bine ati venit langa sufletele noastre calde!

Andatudor, sanatate si refacere rapida!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput