Alaptarea (Ce,Cum,Cand si De ce?)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

madalina78 sper sa se fi rezolvat cu sanul. din pacate nu aveam o solutie la problema semnalata, dar citindu-ti postarea ma gandeam ca exact asa am fost si eu. nu am putut pune pe pui decat la un singur san pt ca la celalalt nu aveam sfarc absolut deloc. asa ca ma mulgeam. aveam si inca am lapte mult. excesul l-am mai congelat. pe la o luna si jumate am zis ca vreau sa renunt la bibe si sa ramanem doar cu sanul. dar el papa mult mai putin si m-am ofticat. dupa 4 zile am renuntat la supt la san exclusiv si am reinceput mulsul,adica san+bibe. eram curioasa daca tu ai reusit. al meu e si lenes, desi e mare si ar putea sa traga... acum am ramas cu biberonul. ma mulg si ii dau numai in biberon, exclusiv laptele meu. tzitzica a ramas doar "de sete", intre mese uneori, cand e un pic mai agitat... mi-e drag de el sa il simt la san, cu gurita calda, cu respiratia dulce dar daca el e lenes si ii place la bibe... asta e! m-am consolat ca e important sa pape laptele meu. nu conteaza ca e complicat sa mulg, sa sterilizez etc....el sa fie sanatos!



Helenutza + Horia Constantin (18feb2007) =

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

daca aveti nelamuriri veniti la Alaptatul Helpline, link la semnatura.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput