Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Anda, mii de multumiri pentru astrograma ! Si in nici un caz nu-ti bati gura degeaba!
La multi ani Mateea-Ioana, Maria si Flavia-Nicoleta!! Sa cresteti mari, sanatoase si frumoase!!!

Lavi, bine ai revenit!!

Corap, are dreptate Cristina ... fa-te bine repede, ca sa scapi neafectata! N-as vrea sa fiu in pielea ta! Si mie imi zice soacra-mea sa o anunt daca am nevoie sa vina sa ma ajute cu ceva ... NO WAY!!!!!!!!! GOOD LUCK!!!!!!!

Va


Camelia & Daria

DARIA
http://b1.lilypie.com/9BDXp2.png


Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)

"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chapin ~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

da' mai ripley, si mie mi-e ca citeste gabi (si n-as vrea), da' trebuia sa-mi racoresc si eu biloiu' pe undeva, ca lui ii spun o varianta atenuata, sa nu-l sochez. ca saracu' chiar n-are nici o vina.
c & bbandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

ripley - nu fu logan, fu solentza pana la urma ... si e rosie de-mi scoate ochii ... multumesc pentru urare.

cat despre partea a doua a ultimei mele postari, nu am pretentia sa o inteleaga majoritatea, fiindca este special pusa pentru cineva anume, se stie el cine, care a poftit mai devreme sa ia o gura din posteriorul meu ,asa gratuit. aaa, si nu-i vorba de dordia, ea saraca nu vrea nimanui raul ...

sper ca s-a inteles ca eu nu mai am chef de dispute; iar daca cineva chiar insista, as vrea ca majoritatea mamicilor sa ia masuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

N-am apucat sa citesc chiar tot din urma de cand problemele cu bb. E o perioada f. grea pt. noi dar sper ca suntem pe drumul cel bun.Cel putin acum nu mai urla asa de mult si adoarme cu mult mai putin circ.

Cealalta parte neplacuta e ca de cateva zile bune nu mai vrea sa mai suga nici in ruptul capului.Parca l-ar vedea pe dracu'. Asa ca ma mulg si ii pun in bibron. E f. nasol pt. ca asta coincide cu perioada lui de mare nervozitate si urlete si tare greu ma rup de el sa ma mulg sau sa fac ceva prin casa. Nu stiu cat o sa rezist asa, dar pt. moment cel mai important e sa imi recapat baietelul vioi si linistit. Altceva nu mai conteaza.

Deci, Joy, sunt prin zona dar probabil o sa scriu mult mai putin. Silvia mersi de pontul cu caruselul, dar la noi nu merge. Maria-Alexia nici eu n-am crezut ca se poate atat de rau. Inca o ocazie sa realizez ca statisticile sunt statistici si atat.Copilul meu e din carne si oase si nu e sigur ca ce se potriveste copilului X se potriveste si copilului meu. Meems,, eu o sa incerc sa continui metoda Farber. Pt. mine e important ca bb sa fie linistit. Nu stiu daca o sa reusesc sa il culc atat de devreme dar voi incerca.

In alta ordine de idei, ieri am fost la vaccin si a facut bb un circ...si inainte de vaccin si in timpul vaccinului si dupa. Important e ca n-a facut febra-f. bine caci la vaccinul de la doua luni a facut trei zile febra mare. Ei, ma bucur ca se mai intampla si lucruri bune.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548336510&security=EKQfCD

Pozele de la botezul Anei pentru cele interesate!

Mandy, sper sa auzim de bine de la tine. Pupici.

Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Buna, fetelor, foarte faina atmosfera aici, sa nu lasati nimic sa o schimbe. Haideti sa fim mai impaciuitoare!
Cristina, am dat si eu datele Iuliei in subiectul trecut. Te rog frumos sa ne treci si pe noi in tabelas!
Anda,te rog si pe tine de o astrograma Iuliei. S-a nascut pe 14 noiembrie,ora 10.30, Bucuresti. Mersi mult!
Ma bucur de bebeii vostri care sunt destul de precoci.Noi mai mult zambim, nu prea radem, adica...o facem destul de rar. De apucat Iulia apuca unele jucarii si incearca sa le duca la gurita, dar nici pomeneala de intors de pe o parte pe alta. Suntem mai lenese. Oricum, distractia preferata este sa ne plimbam cu tati in brate prin casa in timp ce canta. Preferatii ei sunt Andries si Phoenix.
Eu ma gandesc sa ma inscriu la aerobic. Sper sa am timp, adica sa gasesc pe cineva sa faca baby sitting in timpul asta. Mai vedem. Abia astept sa vina caldura, sa iesim cu carucioarele, ca am anchilozat in casa. Niciodata nu am stat atat.
Sta cineva in Pantelimon? poate ne intalnim. Eu stau vis-a-vis de Spit. Sf. Pantelimon. Dati-mi de stire daca da. Dupa ce imi iau scaun pentru masina vreau sa ies si in Ior. Mi se pare ca mai sunt mamici care se plimba pe acolo, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Mirabilis,eu si cu Cristinamh si cu Corap stam aproape de IOR!!
Dar cand ne-om sincroniza noi??
Poa'mai pe la primavara,aprilie-mai...nu???

Corap,murii de ras,nu alta...bah,da ce ajutor ai!!??!!
Vezi ca criza biliara se poate declansa SI de la nervishori...aviz amatoarelor!

Teo Banu,ce-ti mai face fetita?
Dienutzo,ce vrusesi maica sa zici cu masina,te-ntorceai de la udriste,etc...si dintr-o data te-a mushcat ceva de fund...CE?????Kiar acolo,in mashina!???:o))))))Sau acolo ti s-a pus pata!!?????:o))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Ripley, frumoase poze!
Ana ta are gropita in barbie? Si Simon, la fel!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65676&whichpage=4" target="_blank">Povestea nasterii





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Fetelor sunt atat de fericita, la inceput speriata noroc de dordia si andra ca erau pe mess.
Sa vedeti ce ni s-a intamplat acum maxim un sfert de ora. Stateam la calculator si il aud pe Dimitrie cum ma strig (aaaaa, ^^^^^)tot felul de sunete, ma duc si cand intru in camera sa cad jos. Cu o manuta se tinea de patut cu alta de un urs si statea inFuuuuuunnnnd si se clatinan ca un betivan. Amtras o sperietura, noroc cu fetele ca m-au lamurit ca nu e grav si sa ma bucur.
Dupa asta o sun pe maicamea sa ii dau vestea. "Ghici ce a facut Dimitrie" la care maicameda "s=a cacat", ma bufnit rasul.

Suntem baieti mari deja , mancal-ar mama de baiat precoc ce este el. [/teal]

Aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

RIPLEY, frumusica frumusica foooooc.
mai parca toate fetele frumoase-s pe la noi....eu de fete sunt interesata ca doar am baiat. Hmmmm sper sa nu cititi astro a lui vladone si daca da, las ca am eu grija sa-l fac sa stie sa aprecieze casnicia....

MANDY, tare rau imi pare ca piticu tau este asa nelinistit. Si cum rezisti? ca mie duminica dupa 2 ore de urlat fara rost si fara sens, ma intrebam daca sunt in stare si capabila sa am grija de un copil...incepusem sa disper!!!!!

Mai am cedat....iara in fara baiatului meu. De la 13 ...- parca atat era ceasul - am inceput sa-i dau sa pape si a mancat HAOTIC !!!!!adica acum a soupt 5 minute, dupa juma de ora alte 10.....apoi iara 2 - 3.....de saracele titzele mele numai stiu cum le cheama. PLus ca daca atate ore s tot supt, m-am mai muls si eu, cred - dar nu-s sigura - ca nuprea mai era lapte, dar nici nu am mai avut rabdare sa-l pun sa titza, sa-l iau cu bla bla bla...aasa ca i-am dat 50 ml cu bibe.
Si sa vezi ca a maivrut. asa ca am incalzit si restul de 50....si iara a mai cerut. Dar a urlat pana i-am facut 70ml de lapte praf...Ca titza nu o vroia in crizele alea si pana decongelam laptic, dura mai mult. Si cand colo, a baut si din ala 50 ml....

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput