Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Laaaaaaaaaaaaaavi! bine ai revenit!!!! De acum inainte sa mai si stationezi pe la noi, nu numa' in tranzit!

Ai vazut ca si gogoasa mea e in clubul infometatilor?

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Anda, m-ai invins. Baga!, sa vedem ce zice astrele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Lavi, bine ai revenit!! las ca timp e destul de recuperat.
ah, macar eva ta vrea bebe in brate.. andrei nu prea o atinge...

corap, poate strangi totusi povestea

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:


Noki, nici fata mea nu plange cand ii este foame, iar de cand s-a nascut mananca intotdeauna cate un san, niciodata doi.Se mai intampla, acum mai rar, sa suga de cateva ori si sa lase sanul, dar nu o fortez.Se joaca un timp, dupa care revine la sentimente mai bune si mananca cum trebuie.De vreo luna, sau mai putin , mananca cate jumatate de ora sau 40 min.La inceput in 10 min terminam masa.
Cred ca si pitici au zile mai bune si zile mai proaste.

Bubamara, si noi luna asta am luat doar 600g in greutate.In saptamana cu vaccinul, din masuratorile mele, n-ar fi luat nici un gram.Asta e, dar media pe primele luni e buna.Este un copil vioi,doarme si mananca bine zicem noi,asa ca nu ne facem probleme.In caz de ceva mergem imediat la medic sau lamurim problema prin telefon.

Pentru dureri de gat, spuneati ca e bun ceaiul cu miere si lamaie?Ca mi se trage de la plimbarile de duminica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

laviiiiiiiiii, bine ai revenit!!!
las' ca o sa manance el, pana la urma. luna asta nu pare favorabila ingrasarilor, dupa cum se plang fetele ca nu le mananca bebeii.
al meu mananca, da'de luat in greutate, luna asta numai 400 de grame. eu zic ca-i bine.
c & andrei-ardei-papusei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Corap- e bine 400. ca voi sunteti si asa mai rotofei! Cum te mai simti? Mai bine? Bina maca r ca ascazut febra...Cum e cu soacra? Sper ca nu ca la INa!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Cristina, Eva a fost ahtiata dupa Teodor de la inceput, nimai ca stingacile ei erau sa ma coste , ca atunci cind Teo avea 2 saptamini l-a luat din patut si il tinea in brate pe fotoliu, de am crezut ca mor cind am vazut imaginea.\nu pot sa ma pling, este foarte apropiata de el, iar Teo rade si este cind o vede sau o aude , sear si dimineat incep cu. Tu cum te descurci cu amindoi?
multumesc de primire,
Noki, nu stiu ce o sa ne facem cu greva asta de foame, azi vine pediatrul sa il vada si sa vorbim de vaccin.E bine totusi ca uda pampers-ul si ca nu ramine uscat, cred ca atunci as intra in panica cu adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Laviiii bine ai revenit pe la noi. Sper sa ramai mai mult la noi da???!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LAVI, welcome back!! bine ca se intelege Evusorul cu Teodor si ca nu-i geloasa.
dar chiar asa cum l-a luat din patut singurica????


MAMA DI TUTTI - ca doar nu degeaba ti-a zis Anda asa - intelept ai mai grait mi se pare fair play dar nici prin cap nu mi-a trecut ca ea nu are drept de replica aici, dar asta nu o va impiedica sa posteze dincolo. Si chiar, atatea dulcegarii pe aici...ah ce-mi place.

Acum eu zic ca nu-mi prea mananca progenitura ca nu inteleg cum altadata statea 20 -30 minute la san si acum numai 10. Bine ...dupa juma de ora i se face iara de papa....si eu ii dadeam completarea sau laptele pe care il mulgeam. Dar acum nu-i mai dau. Adica ii dau sanul si daca nu vrea sa-l ia treaba lui. cu bibe nu-i mai dau ca mi se pare ca de aia s-a cam puurosit. Suge ce vine mai usor si apoi vrea pica para malaiata in gura lui natafleata. lasa ca daca-l rapune foamea, urla.

MARA, deci asa-i dai si tu, numai cate un san? asa-mi manca si mie, dar de cand cu criza asta, incerc sa-i dau din ambii - dar nu prea-mi merge .

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

bucurestencelor, voi iesiti pe afara?
ca ocmai cand ma pregateam de imbracat m-a sunat cristi si mi-a zis ca-i cam prea frig..de fapt ca bate vantul rau de tot....
voi iestiti? ca parca eu nu m-as incumeta

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput