Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (65)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Hai sa separam activitatile! La Baby expo merge cine vrea cand vrea... eventual ne intalnim noi pe-acolo. Dar la "La Mama" tre' sa facem rezervare, mai ales daca suntem mai multe. Reiau lista si astept optiunile de zi si ora:

1.Ina -alias Country girl : indiferent de zi si ora
2.Bianca -alias Biu Mil
3.Vera -alias Godzila
4.Deniss -alias Jadi
5.Alina -alias : vineri- orice ora
6.Simona -alias Kid
7.Irina -alias b_irina_c
8.Cristina -alias CGE : sambata- orice ora
9.Mihaela -alias Miflore : vineri ora 17 sau sambata
10.Nadina -alias Simodina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna zane!!!
Aha, faceti liste!!!
Vreau si eu sa vin dar nu pot vineri, n-am cu cine sa las pitica; sambata sau duminica nu vreti? sau macar sa mergeti mai tarziu si eu sa vin direct la restaurant? eu as putea ajunge pe la 5 jumate la restaurant; cred ca asa mi-ar conveni cel mai bine, vineri dup-amiaza! Asa ca sunt in asentimentul Irinei! Poate mai sunt fete care vor dup-amiaza?
Irina, felicitari pentru tai-tai si dintisori!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Anya trebuie sa te corectez putin. M-ai combinat cu Nadina .

Pot sa refac listuta? Si o editez eu de fiecare data can vine cineva doritor, tinem minte ca e la pagina 3 si o mut cand se muta capitolul E bine?

1. Ina - alias Country girl: indiferent de zi si ora
2. Bianca - alias BiuMil: vineri dupa 4, sambata orice ora
3. Vera - alias Godzila
4. Deniss - alias Jadi
5. Alina - alias Anya20: vineri- orice ora
6. Simona - alias Kid
7. Irina - alias b_irina_c: sambata- orice ora
8. Cristina - alias CGE: sambata- orice ora
9. Mihaela - alias Miflore: vineri ora 17 sau sambata
10.Nadina - alias Simodina
11.Simona - alias Simo74: sambata
12.Maddy - alias maddy77: sambata
13.Carmen - alias karmenutza: sambata

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Scuze de imbarligatura -desi sunt la servici de la 8, acum imi beau cafeaua...

1.Ina -alias Country girl : indiferent de zi si ora
2.Bianca -alias Biu Mil
3.Vera -alias Godzila
4.Deniss -alias Jadi
5.Alina -alias : vineri- orice ora
6.Simona -alias Kid
7.Irina -alias b_irina_c : sambata- orice ora
8.Cristina -alias CGE : sambata- orice ora
9.Mihaela -alias Miflore : vineri ora 17 sau sambata
10.Nadina -alias Simodina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza,
nici noi nu stam cu spatele prea drept in fund mai ales cand obosim..cam asa ceva 1 ,2,3.

Mi-a placut foarte mult mica acrobata .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Anya nu-i bai. Acum am facut eu una .... Greu cu listele astea .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Buna ziua!


Vera, vreau sa te incurajez si eu. Cred ca trebuie sa iei si atitudine fata de mama ta, daca e cazul de cicaleli si pareri despre cum trebuie sa iti cresti cupilu. Ea l-a crescut pe al ei acum este rindul tau sa iti faci datoria de mama si daca e nevoie de vreun sfat si stii ca poti conta pe ea spunei ca vei apela la ea. Tu ai deacum familia ta si tu esti cea care decizi ce si cum se intimpla. Vorba fetelor "fii barbata"
Sa stii ca si eu am stat la mama mea 2 ani pina m-am mutat la mine acasa. A fost binisor, insa cind a inceput cu sfaturi ca Maia ar trebui sa-i faci asa sau sa ii dai asa sau e prea subtire imbracata si faze de astea, i-am spus ca o iubesc mult dar cred ca sunt destul de mare si constienta ca ceea ce fac o poate afecta in bine sau in rau, pe Maia, si cred ca procedez bine. Iar daca iese rau si vad ca imi scoate ochi ii spun, ce tu nu ai gresit niciodata? Asa se invata in viata, din greselile altora dar si din ale mele." punct si plec.
La mine e soacra care cind ma vede ma tot intreaba, da ce maninca, da de ce asa de putin da de ce asa de mult da de ce e slaba da de ce e gratuta da de ce ii dai rochita si nu pantaloni si tot asa... ma uit la ea dau din cap da sau ba si atit. O mai intreb in timp ce vorbeste doriti un ceai sau o cafea

Cel mai important pentru tine este o stare pozitiva si fericita astfel in cit si Iulia sa poata fi fericita in copilarie. Si din cite imi aduc aminte trebuie sa stai doar 6 luni??? iti spun eu, trec mai repede decit crezi si te muti tu la casa ta



...mama da ce mult am scris

Simona, mama lu Maia (22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by b_irina_c

m-ai distrat cu "partajul" pisicilor .

Eu am vazut ca au batista bblusului la farmacia din fata blocului meu (no name). Daca vrei o cumpar si musai ne intalnim. In cazul in care ma insel (poate sunt mai multe produse similare) o pot comanda eu ca ei zic ca vine coletul in 3 zile (deci timp berechet pana vii tu aici).

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze




Irina, nu vreau sa plusez pe subiectul cu pisicile, dar si pe tigrata mea tot Leeloo o chema si intre noi a existat o legatura "bolnavicioasa", dupa cum a catalogat-o veterinarul (ca "pediatrul matzei" nu pot sa-i spun). Fapt este ca la partaj am decis sa rup toate legaturile cu trecutul si am dat-o pe Leeloo ex-ului. Cat a fost la noi a facut o serie de pui cu motanul birmanez al lui Gainusa de la Cronica Carcotasilor si au iesit 4 pui = 2 birmanezi + un taciune (numit Cabral) + unul bej cu semnul de Mc Donalds in frunte (numit chiar asa Mc Do)! paranghelie mare in casa pana i-am dat pe toti patru!

Cat despre "batista bebelusului", am avut nevoie de ea ca de aer in ultimele doua saptamani cat am luptat cu mucii Ilincai. Daca nu-i deranjul prea mare si o poti comanda tu o iau d ela tine saptamana viitoare. Ma gandeam, daca n-o gasesc la Bucuresti sa o comand pe adresa parintilor mei la Cluj si sa o recuperez acolo in aprilie. sarumana mult de tot



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

La noi ninge incontinu de ieri .Pe la voi cum este? Ce pacat ca nu stam in Bucuresti....ma bucuram sa va cunosc mai bine ,se vede ca aveti o legatura stransa intre voi ,oricum eu va doresc distractie placuta.
Irina felicitari ptr. performantele lui Vladut si iti doresc ca in fiecare zi sa te surprinda tot mai mult.
Vera waw.....ce ne-am mai minunat de sportiva ta,scumpica foc.
Ege ptr.linistea ta vorbeste cu un dr.
La multi ani sarbatoritilor

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Vera, bafta la vaccin. O sa treaca usor si va fi bine! Pupici Iuliei



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput