Clarinol - ati incercat?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, eu iau inca, dar mai rar, si am slabit destul. Mai am de slabit cam 5, maxim 7 kg si gata. Mai mananc si dulciuri, mai beau si sucuri si tot am slabit.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Buna ziua!
Am inceput sa iau Clarinol de doua zile (60 tablete, 60.5 ron). Primul efect simtit este cel de "caldura"... nu-mi era asa de cald decat in saptamanile acelea caniculare, iar acum... Dar presupun ca este bine sa transpiri, e o modalitate de subtiere a suncilor:)
Despre digestie n-am prea multe sa va spun, am fost constipata astea 2 zile, dar la mine nu e ceva anormal, asa ca nu pot asocia numaidecat cu Clarinolul.

Pe langa pastile, am luat din farmacie un gel special lipo-reductor pentru abdomen (produs de Galenic - Paris si numit Elancyl Minceur) pe care am dat un pumn de bani (69 ron) dar care se lauda ca te ajuta sa dai jos 2-3 cm de pe burta in cateva saptamani. Exista formula si pentru alte parti ale corpului, dar la fel de scumpe, asa ca pt. coapse, spre exemplu, eu imi voi lua chiar azi un anticelulitic de la Elmiplant, ceva cu piper in compozitie (tot cu efect termic, care necesita si impachetari pe deasupra). Acela costa in jur de 10 lei.

Eh, si peste toate astea, incerc sa ma abtin un picut de la papa bun, am scos painea aproape definitiv (si mi se face o pofta cand ii vad pe sotul meu si pe fi-mea ungandu-si tacticosi paine impletita cu unt....:(( ), mi-am cumparat de la Plus iaurt dietetic (vreo 3 lei bidonul de juma' de litru, 0.1 % grasimi - suna bine) si OBLIGATORIU inainte cu 5-10 minute de fiecare masa, beau o cana cu apa calda (cat de calda suport, aproape fierbinte). Faza cu apa calda o mai practicam in liceu, cand nu puteam lua masuri radicale pt. slabit, si chiar era buna. De multe ori mai beau si in cursul zilei "o apa calda", de regula cand mi se face foame intre mese. Nu e gretos, dar nici placut.

Am sa incerc si ceva miscare si promit ca mai scriu!

Succes!!!

Dora, mami de Ami -- 7 ani - 12 februarie 2007
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu n-am nici un fel de reactii secundare, de aceea am si continuat sa iau, chit ca nu mai iau regulat.
Incet, incet vreau sa reduc la 1/zi, pana voi renunta total.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am luat si eu Clarinol, dar am enuntat imediat pt ca mi-a dereglat CM-ul. Aveti grija!

Ioana
10+



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Am luat si eu Clarinol, dar am enuntat imediat pt ca mi-a dereglat CM-ul. Aveti grija!

Ioana
10+



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.







Da, am citit si eu ca deregleaza ciclul, dar eu iau cam din februarie si nu am avut nici o problema. Acum cred ca si depinde.
Unora li se potriveste, altora nu. E pe incercate, asta e clar.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Pai oricum Ioana, oricum trebuia sa te opresti, vad acolo o burtica... iar Clarinolul e interzis in timpul sarcinii! Pupici la mamici si la burtici! Va mai tin eu la curent... eu tot transpir in continuare...

Dora, mami de Ami -- 7 ani - 12 februarie 2007
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

crinuta,
Vad ca iei din februarie. Cat ai slabit?

Dora, mami de Ami -- 7 ani - 12 februarie 2007
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Dora, cam 10 kg.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Crinuta,
Pai asta e super, bravo, felicitari!!!

Dora, mami de Ami -- 7 ani - 12 februarie 2007
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilee spune:

eu cred ca toate acestea ... clarinol... ayur slim... sunt doar niste adjudvante...suplimente nutritive care trebuiesc luate in combinatie cu ceva puternic. Eu de exemplu incep cura cu xenical si ayur slim... va tin la curent. Am mai tinut cura cu xenical si viaredin si am slabit 20 kg, dar viaredin nu se mai fabrica. Asa ca tineti-mi pumnii.

Mergi la inceput