Laparoscopie - 6

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

corinuk sper si eu sa ti le poata desfunda. Trompa mea blocata nu au putut-o desfunda pt ca e blocata chiar langa uter. Ale tale in ce loc sunt blocate? Nu ti s-au recomandat perfuzii inainte? Direct laparo?
In vremea aceea mergeam la Mirela Ranga iar dansa nu face interventii de genul asta. Totusi intreba-ti medicul inainte daca te opereaza el, ca sa nu ai o surpriza asa cum am avut eu, ca e neplacut.
Laparo se face intre CM si ovulatie. oricum, trebuie sa suni medicul in Z1, pentru programare. Eu eram parca in ziua 13. In luna cu laparo nu poti incerca sa concepi, abia dupa primul CM. Contact ai voie cand te simti tu in stare. Cam intr-o saptamana jumate' - doua.

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Andrada, sa inteleg ca daca trompele sunt obturate deasupra ovarelor sunt mai usor de desfundat? Ale mele asa par a fi si peste doua saptamani merg sa ma programez pentru operatie la Giulesti. E grea si soarta noastra, ale celor cu trompe obturate dar ne ramane macar o speranta: FIV daca nu se poate si nu se poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Andrada nu stiu sigur cum sunt dar pe radiografie
se vad firisoare de substanta de contrast in trompe!Deci nu stiu cu exactitate,cred ca sunt foarte obturate trompele astea ale mele!Am intrat deja in panica!Pana pe 9 octombrie cand fac eu laparo o sa o iau razna!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Draga fetelor,

si eu sunt prpogramata pt. laparoscopie pe data de 3 oct,sper sa fie bine si sa-mi rezolve toate problemele ,daca sunt.
eu va spun drept am refuzat sa mai fac HSG ,DACA TOT NU LE POATE DESFUNDA decat prin laparoscopie.
trebuie sa tin ceva regim alimentar inainte?
dr. nu mi-a spus nimic.

SA AUZIM NUMAI DE BINE
va pup
LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Lavinia, la ce regim te referi??? Trebuie sa-ti spuna anestezistul cand si cum sa mananci inainte de laparo, dar doar cu o zi inainte de interventie trebuie sa ti regim, depinde daca faci clisma sau iti da .... nu mai stiu cum se numeste, ceva praf care se dizolva!!!

In legatura cu desfundatul prin laparo - e cu cantec.......

Te pup

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lavinia nici mie nu mi-a spus dr. ce "regim" sa tin inainte de laparoscopie (parca e acelasi dr....). Mie nu mi-au facut nici clisma, nici nu mi-au dat sa iau ceva inainte de laparoscopie. Iti spun cum am facut eu: cu o zi inainte am mancat mancaruri mai mult lichide (dar nu numai lichide) si mai usoare, dupa ora 18 nu am mai mancat solid, doar am baut lichide. Apoi de la miezul noptii nu am mai baut nimic. Iti doresc succes.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Pussi de ce spui ca desfundatul prin laparo este cu cantec?

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Lavinia iti urez multa bafta si sa vii cu vesti bune!
Eu sunt programata pe 9 octombrie la Giulesti si am emotii mari!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Corinuk fii linistita ca o sa trecem noi si peste asta.
iti doresc bafta si sa auzim numai de vesti bune

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisioana spune:

Buna fetelor,

sunt noua pe site , dar citesc de mult timp ce scrieti aici...intrebarea ar fi pentru Tia ....ce ai facut pentru desfundarea trompelor?

va pup

Mergi la inceput